Yardım SSD Takınca Çalışmıyor HDD Takınca Çalışıyor

LimonsuzSoda

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar, daha fazla depolama ihtiyacı duymam üzerine eskiden kullandığım toshiba sata ssd yi tekrar kullanmaya karar verdim fakat ssd bozuk olabilir hatırlamıyorum bu yüzden takıp denemek istedim.
Ve takıp pc yi açtığımda hiç ekran gelmiyordu. Bunun üzerine elimde bulunan hdd yi taktım slota ve ekran geldi hdd yi görebiliyordum sistemde.
Merak ettiğim konu eğer ssd bozuk ise doğru hatırlıyorsam ekran gelmemesi normal mi yani windows un açılıp sadece ssd yi görmemesi veya her açılışta bios a atması gerekmez mi ?
Yani ssd çalışıyor mu bozuk mu emin olamadım.

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
220
İşletim sistemi elde bulunana HDD de... ???
Toshiba Tozuk olmayabilir.
HDD yi taktınız sistem buradan boot ediyor. Bios ta bu seçili.

Siz bu durumda Anarttaki SATA slotları.
SATA-0, SATA-1, SATA-2 ... diye gider.
Bunlardan birincisine HDD yi ikincisine de Toshiba SSD yi takıp (ikisini de takıp) Disk yönetiminden duruma bakabildiniz mi?

KS

LimonsuzSoda

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Yani durum şöyle bu hdd ssd hepsi sonradan takılıyor zaten bios da ayarlı olan boot depolama aygıtına hiç dokunmuyorum. Sadece fazladan depolamaya ihtiyacım olduğu için diğerlerini takıyorum boot device hep aynı.
Ve farklı bir slota önce ssd taktım ekran gelmedi bu durumda hala boot device aynı.
Sonra hdd taktım ve windows da hdd'nin içindekinleri gördüm.
Sadece ssd üzerinde bir sorun bulunmakta çözemediğim şekilde. İkinci bir sistem yok yanımda fakat en kısa sürede bir de başka sistemde deneyerek bakacağım.

Ek olarak boot device olarak kullandığım aygıt her seferinde 1. slot daydı.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri