SSD Türü

Udquuu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Arkadaşlar merhaba laptopum için M.2 ssd almayı düşünüyorum ve araştırmalarım sonucunda samsung 980pro m.2 ssdini almaya karar verdim. (eğer kötü olduğunu düşünüyorsanız belirtirseniz sevinirim :) ) Fakat şöyle bir sorum var. Ssd yi alacağım sayfada karşıma 3 adet ssd türü çıkıyor. Bunlar Internes Ssd, Heatsink ve dahili ssd. Bunlardan hangisini almam gerekiyor ya da aralarındaki farklar neler anlayamadım. Ben 1 tb lık hafızaya sahip olanını almak istiyorum. Daha iyi anlamanız açısından linki buraya bırakyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Link:

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,151
Arkadaşlar merhaba laptopum için M.2 ssd almayı düşünüyorum ve araştırmalarım sonucunda samsung 980pro m.2 ssdini almaya karar verdim. (eğer kötü olduğunu düşünüyorsanız belirtirseniz sevinirim :) ) Fakat şöyle bir sorum var. Ssd yi alacağım sayfada karşıma 3 adet ssd türü çıkıyor. Bunlar Internes Ssd, Heatsink ve dahili ssd. Bunlardan hangisini almam gerekiyor ya da aralarındaki farklar neler anlayamadım. Ben 1 tb lık hafızaya sahip olanını almak istiyorum. Daha iyi anlamanız açısından linki buraya bırakyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Link:
Ne amaçlı kullanacaksınız?

KS

Udquuu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Ne amaçlı kullanacaksınız?
AutoCad 360, adobe premier pro, after effects gibi programlarda hız kazanmak amaçlı almayı düşünüyorum. Tabii bunun yanında oyunlardaki yükleme kısımlarının da biraz daha hızlanması amaçlı kullanacağım.

agathusia

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
222
umarım laptopuntaki gen3 gen 4 ayrımını yapıp buralardaki hız farkının farkında olarak m2 seçiyorsundur. Öbür türlü gen 3e 7k okuma yazma taktım 3.5 4 veriyor deme sakın.:D

KS

Udquuu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
umarım laptopuntaki gen3 gen 4 ayrımını yapıp buralardaki hız farkının farkında olarak m2 seçiyorsundur. Öbür türlü gen 3e 7k okuma yazma taktım 3.5 4 veriyor deme sakın.:D
Ahaha haklısın aslında şu anda tam da onu araştırıyordum. Cpu-Z ile bakmaya çalıştım ama anladığım kadarıyla Gen 4 ü destekliyor. Eğer sen anlıyorsan kontrol etmen için ekran görüntüsünü ekliyorum. Kontrol etmemin başka bir yolu varsa yardımcı olabilir misin ?

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    70 KB · Görüntüleme: 7

agathusia

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
222
laptop un marka modelini atarsan bi bakarım yada kullanma klavuzunda da yazar

KS

Udquuu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
:/ Bu bilgiye nereden ulaştınız acaba benimle paylaşmanız mümkün mü çünkü okuduğum bazı web sitelerinde tuf serisinin eski modellerinden bahsediliyordu. Eğer böyle ise ddr5 ram koyup gen4 ü desteklememeleri komik olmuş doğrusu.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,151
:/ Bu bilgiye nereden ulaştınız acaba benimle paylaşmanız mümkün mü çünkü okuduğum bazı web sitelerinde tuf serisinin eski modellerinden bahsediliyordu. Eğer böyle ise ddr5 ram koyup gen4 ü desteklememeleri komik olmuş doğrusu.
Hemen atıyorum

Screenshot_20230526-225433_Chrome.jpg

Epeye marka model yazarak bulabilirsiniz

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,151
Fakat burada bahsedilen kendi içerisinde sahip olduğu ssdnin gen sürümü değil mi? Anakart Gen 4ü destekliyor olamaz mı? Cpu-Z de Mainboard altında gözüken Pcl-e 4.0 farklı bir şey mi?
Hayır gen 3 destekli pcie 4 demek ekran kartı için

Eymen

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
141
Böyle belirtmiş Asus.

Ekli dosyalar

• IMG_20230527_005425.jpg
    IMG_20230527_005425.jpg
    37.5 KB · Görüntüleme: 8

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar