Ssd uyumluluğu

renkei32

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba, SSD almayı düşünüyorum ve bilgisayarıma uygun mu merak ediyorum. Bir kaç yerde arattım anakarttan bakmak lazımmış fakat anakartı aratınca bir sonuca ulaşamadım. Bilgisayarımın modeli "Excalibur g650" anakart ismi de bir programdan baktığımda "G650 001" olarak geçiyor. NVMe bir ssd uyumlu olur mu acaba merak ediyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Anakartınıza CPU-z yazılımından Mainboard yazılımından mı baktınız? Eğer böyle yapmadıysanız böyle bakıp ismin doğru olduğundan emin olun.

KS

renkei32

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
saxl4k9.png

birde mümkünse kaç ssd takılabilir onun cevabıda varsa söylerseniz sevinirim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Anakartın özelliklerini net olarak bulamadım ama birkaç resim buldum nette ve NVME M.2 desteğinin olduğunu gördüm. Ancak zaten M.2 disk alacağınızdan dolayı cihazı sökeceksiniz. Yani cihazı söküp anakart devresi üzerinden birkaç resim paylaşırsanız net konuşabilirim.

KS

renkei32

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Anakartın özelliklerini net olarak bulamadım ama birkaç resim buldum nette ve NVME M.2 desteğinin olduğunu gördüm. Ancak zaten M.2 disk alacağınızdan dolayı cihazı sökeceksiniz. Yani cihazı söküp anakart devresi üzerinden birkaç resim paylaşırsanız net konuşabilirim.

Almak istediğim ssd bu : 
Cihazı söktüğümde resimlerini atarım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri