Ssd ve işlemcideki farkların etkisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mstfeser

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İyi günler herkese.Bilgisayar almayı düşünüyorum.2 PC arasında kaldım.Birisi i5 10200H diğeri i7 10750H.İkisi de 16 GB ramli.İkisinde de 500 GB SSD var fakat i5 in SSD okuma hızı 3400 yazma hızı 3000,i7 nin SSD okuma hızı 2300 yazma hızı 940.
i7 işlemcili PC nin fiyatı da 500 TL fazla.Oyun da oynuyorum, solidworks matlab tarzı programlarıda aktif olarak kullanıyorum.Hangisini almam daha mantıklı olur ve neden?FPS te nasıl farklılıklar olabilir.Efektif olan işlemci midir,SSD deki fark mı?
Herkese teşekkür ederim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
10750H işlemcili modeli seçin. SSD okuma/yazma hızları o modelinde oldukça iyi. Ana seçim kriteri her zaman CPU(İşlemci) ve GPU(E.Kartı) olmalı. SSD ve RAM sonradan en kolay yükseltilebilir ve değiştirilebilir bileşenlerdir. Ayrıca SSD diskin oyunlarda FPS durumuna artı yada eksi bir etkisi yoktur.

KS

Mstfeser

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
10750H işlemcili modeli seçin. SSD okuma/yazma hızları o modelinde oldukça iyi. Ana seçim kriteri her zaman CPU(İşlemci) ve GPU(E.Kartı) olmalı. SSD ve RAM sonradan en kolay yükseltilebilir ve değiştirilebilir bileşenlerdir. Ayrıca SSD diskin oyunlarda FPS durumuna artı yada eksi bir etkisi yoktur.

Peki çok teşekkür ederim yardımınız için.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri