SSD Veya HDD Tavsiyesi

servet Ünal

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
116
Arkadaşlar bütçem 1k civarı ama aşırı zorlarsam 1300 falan çıkar SSD olursa min 1tb hhd olursa min 2tb lık birde neden HDD yada neden SSD almalıyım şimdiden teşekkürler

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,314
Arkadaşlar bütçem 1k civarı ama aşırı zorlarsam 1300 falan çıkar SSD olursa min 1tb hhd olursa min 2tb lık birde neden HDD yada neden SSD almalıyım şimdiden teşekkürler
Kim ne derse desin ssd konusunda en iyi bence samsung bütçeni cok çok zorla 1500 e al pazartesi olmadan

GravediggerDemon

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
44
Hocam HDD alsam nasıl olur 3tb. 1300 TL
knk hdd alma şunu al bende kullandım uzun ömürlülükte en iyisi kingston daima samsung un da bazı avantajları var lâkin kingston da gayet kaliteli önceki laptobuma da bundan aldım şuanda da m2 kingston kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım daha

KS

servet Ünal

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
116
Hayır almıyorum. Ben insanlara yardım ediyorum karşılığında bir beklentim yok
Hocam 1tb ye Max 1.3 verebilirim hatta isterse 3tb olsun yine daha fazla veremem Max bütçem bu şuan almazsam iyice artacak hiç alamıyacağım o fiyatlara tavsiyeniz varmıdır

GravediggerDemon

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
44
knk hdd alma şunu al bende kullandım uzun ömürlülükte en iyisi kingston daima samsung un da bazı avantajları var lâkin kingston da gayet kaliteli önceki laptobuma da bundan aldım şuanda da m2 kingston kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım daha
diyorum knk

KS

servet Ünal

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
116
şunu al geç diyorum knk dün 1165 miş, emin ol hiçbir sorun çıkarmaz
Reis ben daha çok HDD düşünüyorum HDD nın ne eksisi olur SSD ye göre ne kadar zaman fark eder HDD tavsiyen varmı

şunu al geç diyorum knk dün 1165 miş, emin ol hiçbir sorun çıkarmaz
bu hangisi sence

Son düzenleme:

GravediggerDemon

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
44
Reis ben daha çok HDD düşünüyorum HDD nın ne eksisi olur SSD ye göre ne kadar zaman fark eder HDD tavsiyen varmı

bu hangisi sence
knko eski laptobum hdd idi 5-6dk da açışılıyordu 3 yıl sonra bozuldu o gösterdiğim kingston u aldım bilgisayar 23 saniyede açılıyordu tam tamına iyiki de almışım dedim şuanda da kingston fury kullanıyorum saniyede 6gb yazma hızı manyak birşey mesela bi film dosyasını attım geçen C den D ye 20 gb lık 3 saniyede bitirdi? HDD olsaydı min. 15dk sürerdi.

KS

servet Ünal

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
116
knko eski laptobum hdd idi 5-6dk da açışılıyordu 3 yıl sonra bozuldu o gösterdiğim kingston u aldım bilgisayar 23 saniyede açılıyordu tam tamına iyiki de almışım dedim şuanda da kingston fury kullanıyorum saniyede 6gb yazma hızı manyak birşey mesela bi film dosyasını attım geçen C den D ye 20 gb lık 3 saniyede bitirdi? HDD olsaydı min. 15dk sürerdi.
O zaman sata SSD alayım en iyisi

GravediggerDemon

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
44
O zaman sata SSD alayım en iyisi
hdd ler eskidi knk hemde hdd nin içinde disk var o hassas birşey zarar görünce bozuluyor ama ssd de öyle birşey olmadığı için daha uzun ömürlü + daha hızlı önerdiğim kingston ssd ye bakarsın seni yarı yolda bırakmaz ☺️

şuanki kullandığım m.2 ama o söylediğim yükleme hızlarını alamazsın lâkin 23 saniyede açılmayı sata ssd de alıyordum peki senin ne kadar sürede açılıyordu pc in knk?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri