SSD'den Windows başlamıyor

1wroxy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Kioxia 480GB Exceria Serisi Sata 3.0 SSD (555MB Okuma / 540MB Yazma)​

Merhabalar;

Geçtiğimiz gün Twitch'de yayın izlerken bir anda bilgisayar dondu. Restart attım ama sonrasında windows başlamadı. Format atmayı denediğimde de aşağıdaki hatayı verdi. SDD mi bozuldu? Yoksa başka bir sorun mu var. Sistemi toplayalı daha 4 ay bile olmadı.

IMG_20221124_224111.jpg

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303

Kioxia 480GB Exceria Serisi Sata 3.0 SSD (555MB Okuma / 540MB Yazma)​

Merhabalar;

Geçtiğimiz gün Twitch'de yayın izlerken bir anda bilgisayar dondu. Restart attım ama sonrasında windows başlamadı. Format atmayı denediğimde de aşağıdaki hatayı verdi. SDD mi bozuldu? Yoksa başka bir sorun mu var. Sistemi toplayalı daha 4 ay bile olmadı.

Ekli dosyayı görüntüle 11699
Uygulama doğru şekilde başlatılamadı hatası veriyor. Başka usb ya da tekrar usb windows kurmayı denerseniz, çözülme ihtimali yüksek.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Windows da başlamıyor ama.
Güvenli modda açılıyor mu?
Kod tanıdık geldi baktım uygulama başlatma hatası, genelde windows içinde oluyor. Düzeltmek için bildiğim ya da aklıma gelen tek şey. Güvenli mod ile açıp sistem geri yükleme. Bir ihtimal yüklenen dosya varsa kaldırmak. Sistem onarma çalışmadığını belirttiniz.

KS

1wroxy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Güvenli modda açılıyor mu?
Kod tanıdık geldi baktım uygulama başlatma hatası, genelde windows içinde oluyor. Düzeltmek için bildiğim ya da aklıma gelen tek şey. Güvenli mod ile açıp sistem geri yükleme. Bir ihtimal yüklenen dosya varsa kaldırmak. Sistem onarma çalışmadığını belirttiniz.
Sistem geri yükleme çalışmıyor. Güvenli modda çalıştırmaya çalıştığımda ise aşağıdaki ekran açılıyor.
IMG_20221124_231024.jpg

Sistem geri yükleme çalışmıyor. Güvenli modda çalıştırmaya çalıştığımda ise aşağıdaki ekran açılıyor.
IMG_20221124_231024.jpg
Bu arada yukarıda belirtmeyi unutmuşum, Bilgisayarı normal şekilde açmaya çalıştığımda "reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key" uyarısı alıyorum.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Sistem geri yükleme çalışmıyor. Güvenli modda çalıştırmaya çalıştığımda ise aşağıdaki ekran açılıyor.Ekli dosyayı görüntüle 11701
Ssd görmemi gibi bir durum olabilir. Bios içersinde ssd görüyor mu? İmkan varsa başka bilgisayarda test etmek daha sağlıklı fikir verir. Sorun yoksa gerekli dosyalar yedeklendikten sonra sıfırlmak işe yarayabilir. Başka önerisi olan varsa öncelikle onu denemeniz daha iyi olur.

KS

1wroxy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ssd görmemi gibi bir durum olabilir. Bios içersinde ssd görüyor mu? İmkan varsa başka bilgisayarda test etmek daha sağlıklı fikir verir. Sorun yoksa gerekli dosyalar yedeklendikten sonra sıfırlmak işe yarayabilir. Başka önerisi olan varsa öncelikle onu denemeniz daha iyi olur.
SSD'yi BİOS'da bazen görüyor bazen görmüyor. Acaba depremden kaynaklı SSD'nin kablosunda temassızlık olmuş olabilir mi? Diye düşündüm şimdi.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
SSD'yi BİOS'da bazen görüyor bazen görmüyor. Acaba depremden kaynaklı SSD'nin kablosunda temassızlık olmuş olabilir mi? Diye düşündüm şimdi.
Geçmiş olsun. Belki yerinden oynatmıştır. Yerini kontrol edip tekrardan bağlantıları sağlayın. Ara ara gelip gitmesi bağlantıdan olabilir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri