Steam Tıkladıktan Sonra Başlamıyor Ve Erişim Reddedildi Hata Çözümü

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Screenshot_2.png

Steam'i açıyorum ama başlamıyor öyle kalıyor ve görev yöneticisinden de görev sonlandırılmıyor zaten 2 kere HDD çöktü şimdi de böyle bir sorunla karşılaştım.3 tane çözüm yolu buldum onu da sizlerle paylaşmak istedim çözümleri alt alta sıralı olarak paylaşacağım.

1.Görev yöneticisinden başlangıç ayarlarındaki Steam'i devre dışı bırakıp sistemi yeniden başlatmak.(Çoğu kişide işe yarayan çözüm)
2.Steam'in kurulu olduğu yere girdikten sonra Steam'e sağ tıklayıp özellikler - Uyumluluk - Uyumluluk modunu açıp windows 7'ye almak ve uygula seçeneğine basıp kapatmak.(Ortalama düzeyde işe yarayan çözüm)
3.(Eğer hepsini denediyseniz ve başarılı olamadıysanız tek ve %100 çözüm kalıyor.) Steam'in kurulu olduğu yere girdikten sonra steamapps klasörü hariç bütün dosyaları silin(Steamapps klasörünü masaüstüne kopyalayın).Sildikten sonra tarayıcınızdan tekrardan Steam'i yükleyin ve kurun(kurarken kesinlikle C diskinize kurun(Windows un olduğu diske)kurduktan sonra sizden giriş talep edicek ve Steam Client'a sonunda ulaşabileceksiniz.Steamapps klasöründeki oyunlarınızı almak içinde Library'den onadığınız oyunların indirmesini başlatın (İster C diskine ister HDD in olduğu diske )hepsi için 1 dk bekleyin.Bekledikten sonra indirmeyi durdurun ve görev yöneticisinden Steam'i kapatın oyunların indirmesini başlatığınız diske geldikten sonra masaüstündeki steamapps klasörünün içindeki oyunları C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common(Mavi ile yazılan yer değişiklik gösterebilir.)konumuna sürükleyip bırakın.Steam'i açtıktan sonra yaklaşık bazı oyunlarda 350 mb birkaç şey indirdikten sonra oynanabilir hale gelicektir.

Buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim sorununuz çözüldü ise aşağıda belirtmeyi ve çözülmediyse de aşağıda belirtmeyi unutmayın.
İyi Sabahlar - İyi Günler - İyi akşamlar

Moderatörün son düzenlenenleri:

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Türk usulü var hocam 4.secenek: format at düzelir onu atlamayalim :)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri