Stres Testinde Görüntü Gidiyor

qwertyklave

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Herkese selamlar.

Bilgisayarımı toplayalı 2 hafta civarı oldu, ekran kartım ve kasam eski bilgisayarımdan kalma. Bilgisayarımda bir problem mevcut ancak nedendir anlayamadım. Normal bir şekilde kullanımda hiçbir problem yaşamıyorum. Ancak kasayı çok hafif hareket ettirsem veya ayağımla çok azcık çarpsam ethernet bağlantısı ve kasanın arkasındaki 2 usb portu işlevsiz hale geliyor, yeniden başlatmadan düzelmiyor ve stok fan yerine kule tipi bir fan takınca ekrana görüntü gelmiyor (3-4 defa tekrar montaj yapıldı bu arada, montajdan kaynaklı bir problem değil yani), işlemciyi yerinden çıkartıp takıp stok fanı takınca görüntü gelmeye başlıyor. Ayrıca bir problemde işlemcime stres testi yaparken 20. dakikaya gelince görüntü gidiyor, monitör no signal yazıyor, pc arkada çalışmaya devam ediyor ancak görüntü gidiyor onu da yine yeniden başlatmadan düzelmiyor bu sorunlar niye olur acaba? Tüm parçalarımın garantisi devam etmekte tamire göndermem gereken bir parça mı var acaba?

İşlemci : Ryzen 5 5600
Ekran Kartı: GTX 1650 Super
Anakart: ASUS B450M-A II
Kasa+PSU: Rampage 600w 80+ Bronze
Ram: Kingston Fury Beast 8x2 16gb 3200mhz CL16
Depolama: Kingston M2 SSD 500gb + 250gb normal ssd

KS

qwertyklave

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sorun hakkında fikri olan varsa, yazarsa sevinirim konu güncel.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Psu ya da anakart bir yerde zarar görmüş olabilir. Psu bağlantılarını söküp tekrar takmayı deneyin. Benzer boşta kablolar varsa değiştirerek deneyebilirsiniz. Anakartı da ışık altında çatlak var mı diye kontrol edebilirsiniz.

KS

qwertyklave

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Psu ya da anakart bir yerde zarar görmüş olabilir. Psu bağlantılarını söküp tekrar takmayı deneyin. Benzer boşta kablolar varsa değiştirerek deneyebilirsiniz. Anakartı da ışık altında çatlak var mı diye kontrol edebilirsiniz.
Teşekkür ederim hocam, deneyeceğim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri