Şu anda ekran kartı alınmalı mı sorunsalı

Fake God

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
119
Arkadaşlar merhaba.Kullanmış olduğum sistem özellikleri şunlar;

Ryzen 5 3600 işlemci
Nvidia Gtx 1080 Ekran Kartı
Msi x570 tomahawk wifi
G Skill Trident Z 3600 mhz Cl16 Ram (8x2)
Corsair H100v2 sıvı soğutma
Phanteks Pro Tempered Glass Full Tower Kasa
Cooler Master 1000 watt 80+plus gold Psu

31.5 İnch 2k monitörle kullanıyorum sistemi. İşlemci ve ekran kartı hariç sistemim iyi sayılır. Fakat bu ikisi artık sal bizi demekte.Bu nedenle işlemciyi Ryzen 7 5800x3d sipariş ettim. Fakat ekran kartı konusunda fikre ihtiyacım var. Sıvı soğutma kullandığım için ekran kartıda öyle olsa güzel olacak.

Bu modeli düşünüyorum bana 16.000 tl ye geliyor.Fakat fiyat olarak biraz zorluyor beni. Yeni kartları beklemeli miyim sizce? Fiyat daha aşağı iner mi dersiniz. Sistemi genel olarak oyun ve multimedya için kullanıyorum. İş yerinde tasarım ve render için farklı bir bilgisayarım mevcut.

shubuox

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Hocam selamlar, yaklaşık 3 ay önce hepsiburada aracılığı ile RTX3080 aldım, ben aldığım sırada piyasası 23lerde geziyordu şu an ise PNY 3080 14bin TL bandına satılıyor 12 GB versiyonu bu da halen düşüş olduğunu gösteriyor, yakında yeni kartlar stoklara girdikçe fiyatlar daha düşecektir diye düşünüyorum. Tabi burada kur durumlarını göz önünde bulundurmuyorum :) her an artabilir bunu da göz önünde bulundurmakta fayda var, eğer imkanınız varsa 3080 gibi bir kartı alıp ilerleyen dönemde sıvı soğutmaya çevirmeniz fiyat olarak size + olarak yansıyacaktır.

İncelemek isterseniz diye ürün linkini de buraya bırakıyorum.

KS

Fake God

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
119
Hocam selamlar, yaklaşık 3 ay önce hepsiburada aracılığı ile RTX3080 aldım, ben aldığım sırada piyasası 23lerde geziyordu şu an ise PNY 3080 14bin TL bandına satılıyor 12 GB versiyonu bu da halen düşüş olduğunu gösteriyor, yakında yeni kartlar stoklara girdikçe fiyatlar daha düşecektir diye düşünüyorum. Tabi burada kur durumlarını göz önünde bulundurmuyorum :) her an artabilir bunu da göz önünde bulundurmakta fayda var, eğer imkanınız varsa 3080 gibi bir kartı alıp ilerleyen dönemde sıvı soğutmaya çevirmeniz fiyat olarak size + olarak yansıyacaktır.

İncelemek isterseniz diye ürün linkini de buraya bırakıyorum.

Merhaba dlss pek kullanacağımı düşünmüyorum o yüzden 6900 xt daha mantıklı geliyor bana. 3080 ti yakın fiyat olsa tercih edebilirdim ama. Kartların dolar olarak fiyatlarının biraz daha düşeceğine eminim fakat kura güvenemiyor insan. Uzun süredir baskılıyorlar bir yerde bırakılacak kur diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

shubuox

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhaba dlss pek kullanacağımı düşünmüyorum o yüzden 6900 xt daha mantıklı geliyor bana. 3080 ti yakın fiyat olsa tercih edebilirdim ama. Kartların dolar olarak fiyatlarının biraz daha düşeceğine eminim fakat kura güvenemiyor insan. Uzun süredir baskılıyorlar bir yerde bırakılacak kuru diye düşünüyorum.
Kesinlikle haklısınız, dlss 3.0 çıktıktan sonra 2.0ın bir mantığı kalmadı açıkçası :) bende bu gönderdiğim fiyatlara bulduğum için RTX3080'i tercih ettim yeni nesil 7000 serisi AMD ekran kartlarını bekleyebilirsiniz AMD açıklamasına göre sanırım 3 kasımda tanıtılacak, Bu risk alınabilir bir risk olacaktır, çok uzun bir tarih aralığı yok.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri