Şuanlık Sadece Planlama Yapıyorum.

Yiğit Anıl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3

ASUS TUF Gaming Z790-PLUS ana kartına yöneleceğim fiyatı makul geldi (10 bin e yakın) ama hangi markalar uyumludur bilemiyorum.Bu konu hakkında fikir veya öneriye sahip olanlar fikir verirse sevinirim çünkü ilk defa bilgisayar toplamaya çalışacağım.

Ayrıyetten:
Şuan 11. sınıftayım,12. sınıfta staja başlayacağım günümüz parası ile 22.500TL para biriktirmiş olacağım.(9x2.500) üzerine ailemden biraz destek olur yani 25-30 bin TL arası bir miktara sahip ola bilirim.Bu miktara göre bana hazırda olan toplama sistemleri de önere bilirsiniz.​

kirmizisarap

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
48
4000 serisinin yeni kartlarını bekleyebilirsin. Sıfırda alacağın düzgün sistemlerden biri bu bence. Monitörde 2k uygun olur o ekran kartına.

KS

Yiğit Anıl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3

Darfa

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
35
Toplam pc toplama bütçen yaklaşık 25-30 bin arası ve asus tuf gaming z790 anakartı mı düşünüyorsun peki? Bunlar ayrı bilgisayar planları mı tam anlamadım onu.

Çünkü bu bütçeye pc toplamak istiyorsan 10bin anakarta ayırmak baya baya fazla olur.

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761

ASUS TUF Gaming Z790-PLUS ana kartına yöneleceğim fiyatı makul geldi (10 bin e yakın) ama hangi markalar uyumludur bilemiyorum.Bu konu hakkında fikir veya öneriye sahip olanlar fikir verirse sevinirim çünkü ilk defa bilgisayar toplamaya çalışacağım.​

Ayrıyetten:​

Şuan 11. sınıftayım,12. sınıfta staja başlayacağım günümüz parası ile 22.500TL para biriktirmiş olacağım.(9x2.500) üzerine ailemden biraz destek olur yani 25-30 bin TL arası bir miktara sahip ola bilirim.Bu miktara göre bana hazırda olan toplama sistemleri de önere bilirsiniz.​

anakartın gen 4 olsun yeter üstüne çıkmana gerek yok bence yoksa bu paraya veya biraz daha üstüne 4070ti sistem toplarsın

optigamers

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
2500 TL alıp 10 bin tl ye anakart mı alacaksınız yanlış mı anladım. Paranıza biraz acıyın lütfen. 15 k maaş alıyorum b610m takılı kasama. 10 k ya anakart takıyorsan diğer parçalarla en az 60-70 harcıyacaksın ozaman. Ayrıca ozamana kadar fiyatlar ne olur bilinmez. Bu ara en çok fiyat artışı anakartlarda oldu.

KS

Yiğit Anıl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Toplam pc toplama bütçen yaklaşık 25-30 bin arası ve asus tuf gaming z790 anakartı mı düşünüyorsun peki? Bunlar ayrı bilgisayar planları mı tam anlamadım onu.

Çünkü bu bütçeye pc toplamak istiyorsan 10bin anakarta ayırmak baya baya fazla olur.
Dediğim gibi ilk defa yapıyorum pek fazla da bilgim yok bu konu üzerinde o yüzden destek lazım.

anakartın gen 4 olsun yeter üstüne çıkmana gerek yok bence yoksa bu paraya veya biraz daha üstüne 4070ti sistem toplarsın
En kötü ileride geliştirme yaparız(!) :D

2500 TL alıp 10 bin tl ye anakart mı alacaksınız yanlış mı anladım. Paranıza biraz acıyın lütfen. 15 k maaş alıyorum b610m takılı kasama. 10 k ya anakart takıyorsan diğer parçalarla en az 60-70 harcıyacaksın ozaman. Ayrıca ozamana kadar fiyatlar ne olur bilinmez. Bu ara en çok fiyat artışı anakartlarda oldu.
1-Para pek fazla işime yaramayacak muhtamelen üniversiteyi de memleketten yapıp bitiricem(Tabi olursa memleketimin dışında(örn. Eskişehir) okumak isterim).
2-Dediğim gibi ilk defa böyle bir plan kuruyorum söylemesi beni utandırır şuan bas baya şirket bilgisayarı ile takılıyorum windows 8.1 in deneme sürümü var LoL bile giremiyorum aşırı sinir bozucu bir an önce çıkmak istiyorum üst seviyeye

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri