Sürekli fan çalışıyor ısınıyor bir yardım.

cemalbozan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar benim laptop um sürekli fan çalıştırıyor.
askere gitmeden önce böyle bir sorun yoktu.
askerden geldim oyuna giriyorum başlıyor fanı çalıştırmaya fps kaybım oluyor sürekli, bilgsayarcıya full temizlettim ve macunlattım yine aynı. sistem boştayken bile fan çalısyor. sistem boşta iken pc sıcaklıgına bakıyorum 50-55 derece oyuna girince 80 lere çıkıyor hemen. ne yapmam  gerekiyor.

pc budur http://www.toshiba-turkey.com/discontinued-products/satellite-l755-14d/

Odunadam

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
cemalbozan' Alıntı:
askerden geldim oyuna giriyorum başlıyor fanı çalıştırmaya fps kaybım oluyor sürekli, bilgsayarcıya full temizlettim ve macunlattım yine aynı. sistem boştayken bile fan çalısyor. sistem boşta iken pc sıcaklıgına bakıyorum 50-55 derece oyuna girince 80 lere çıkıyor hemen. ne yapmam  gerekiyor.

pc budur http://www.toshiba-turkey.com/discontinued-products/satellite-l755-14d/

İşletim sistemin ne? arkaplanda işlemciyi zorlayan bi uygulama olmadığına eminmisin?

E

expert

Guest
İç bakimin temiz yapılmamış olabilir
Bios kısmında yapıyor mu yoksa işletim yükleneceği zaman mı fan çok hızlı dönüyor

KS

cemalbozan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Odunadam' Alıntı:
cemalbozan' Alıntı:

İşletim sistemin ne? arkaplanda işlemciyi zorlayan bi uygulama olmadığına eminmisin?

işletim sistemim win7 ulti. işlemcim hiç %20 leri geçmiyor.
SSD HDD ile destekledim bilgisayarımı değişen bişey yok.

TeknoSoft_YZ' Alıntı:
Bios kısmında yapıyor mu yoksa işletim yükleneceği zaman mı fan çok hızlı dönüyor

Bilgisayar açılırken yapmıyor. açıldıktan 5 dk sonra felan başlıyor fanı çalıştrmaya sonrası malum.
bios u 2 ay önce güncelldim şuanda güncel. film izlerken bile fan sürekli açıp kapanıyor. oyuna girmemle fanı durduramiyorum sürekli çalısıyor

Odunadam

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
cemalbozan' Alıntı:
Odunadam' Alıntı:

işletim sistemim win7 ulti. işlemcim hiç %20 leri geçmiyor.
SSD HDD ile destekledim bilgisayarımı değişen bişey yok.

TeknoSoft_YZ' Alıntı:

Bilgisayar açılırken yapmıyor. açıldıktan 5 dk sonra felan başlıyor fanı çalıştrmaya sonrası malum.
bios u 2 ay önce güncelldim şuanda güncel. film izlerken bile fan sürekli açıp kapanıyor. oyuna girmemle fanı durduramiyorum sürekli çalısıyor

Erhan beyin dediği gibi temizlik tam olmnamış olabilir format atmanı tavsiye ederim işletim sistemin fazla kullanıyor olabilir

E

expert

Guest
İç bakim yapıldıktan sonra bunun gitmediğini söylediniz mi yapan yere

KS

cemalbozan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
TeknoSoft_YZ' Alıntı:
İç bakim yapıldıktan sonra bunun gitmediğini söylediniz mi yapan yere

İç bakımı yapan çok yakın bir arkadaşım kendisi bilgisayarcı.
onun tanısı bilgisayarın içindeki bakır blokların içi farklı bir sıvı dolu, o sıvılar zamanla özelliğini yitirmiştir komple fanı ve blokları değiştirmek gerekiyor dedi.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri