Yardım Sürekli Microsoft Hesabımın Şifresini Istiyor

ArdaTrgt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
pc yi her açtığımda microsoft şifresi istiyor ve ardından pin oluşturmamı isteğe baklı ben bunu kalıcı olarak nasıl kapatabilirim normal start verip açıyorum bi süre sonra biraz bekleyin deyip mailin şifresini sorup girmemi istiyor win 10 kullanıyorum win 11 dede oldu rufusla kurduğum için olabilir mi

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
213
RUFUS ile ilgili değil.
Temiz kurulum yaparken Microsoft, Microsoft hesabı ve güvenlik açısından parola oluşturmaya zorluyor. Bu yüzden yine güvenlik açısından her restartta bu parolayı istiyor.

Microsoft hesabı oluşturmayı atlma yöntemi var. Bu durumda yerel hesapla sistem kurulmuş oluyor.

Parola girişini devre dışı bırakmak için:

Başlat-çalıştır
ve çıkan pencereye netplwiz yazın enter tuşuna basın.

Yeni küçük bir pencere açılması lazım. Şu şekilde:

netplwiz-2.png

Bu pencere Türkçe olarak gözükecek sizde

“Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir kullanıcı adı ve parola girmelidir” buradaki tiki kaldırın. ve Uygulaya tıklayın.

-Şimdi kullanıcı isminizi ve parolayı (kontrol amaçlı iki kere) yazacağınız küçük bir pencere daha açılacak Bu alanları doldurun. Şifre win10 kurarken belirlediğiniz şifredir.
-Ardından Tamam a tıklayın.

İşlemin başarılı olup olmadığını denemek için uygun zamanda restart atarsınız
-

Son düzenleme:
KS

ArdaTrgt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Parola girişini devre dışı bırakmak için:

Başlat-çalıştır ve çıkan pencereye netplwiz yazın enter tuşuna basın.

Yeni küçük bir pencere açılması lazım. Şu şekilde:

Ekli dosyayı görüntüle 36572

Bu pencere Türkçe olarak gözükecek sizde

“Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir kullanıcı adı ve parola girmelidir” buradaki tiki kaldırın. ve Uygulaya tıklayın.

-Şimdi kullanıcı isminizi ve parolayı (kontrol amaçlı iki kere) yazacağınız küçük bir pencere daha açılacak Bu alanları doldurun. Şifre win10 kurarken belirlediğiniz şifredir.
-Ardından Tamam a tıklayın.

İşlemin başarılı olup olmadığını denemek için uygun zamanda restart atarsınız
-
teşekkür ederim oldu bide format attım pcye eskisi gibi çalışmıyor furmark testi diğer kartlarla aynı driverlar hepsini güncelledim bios a kadar ssd sağlığı %100 ama pc 1,5 2 dk da kendine geliyor biosta fast boot açık

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
213
Win10 mu yoksa Win11 mi kurdunuz.
Formattan sonraki, hemen ilk açılış sonrası ki hiçbir program, uygulama vs kurmadığınız durumda sistem hızlı olmalı. Bunu farkedilebilir derecededir.
Kurduğunuz programlar, uygulamalar, antivirüs, arka plan uygulamaları vb . çalışmaya başladıkça haliyle iş parçacıkları artıyor.

Benim de faydalandığım WİN11 optimizasyonu ile ilgili bir vdeo.
Boş anlatımlar yok. Bilakis eylemlerin yapılmasındaki nedenler. Şunu kullanıyorsanız yapmayın. Kullanmıyorsanız yapın şeklinde açıklamlarla belirtilmiş bir video.

Sizde Win10 varsa artık bulabildiğiniz ayarlamalara bakarsınız. Bir inceleyin. Video burada görülmüyor. Karşı taraf tarafından engellenmiş. Youtube da izleyine tıklayarak ulaşılabilir.

KS

ArdaTrgt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Win10 mu yoksa Win11 mi kurdunuz.
Formattan sonraki, hemen ilk açılış sonrası ki hiçbir program, uygulama vs kurmadığınız durumda sistem hızlı olmalı. Bunu farkedilebilir derecededir.
Kurduğunuz programlar, uygulamalar, antivirüs, arka plan uygulamaları vb . çalışmaya başladıkça haliyle iş parçacıkları artıyor.

Benim de faydalandığım WİN11 optimizasyonu ile ilgili bir vdeo.
Boş anlatımlar yok. Bilakis eylemlerin yapılmasındaki nedenler. Şunu kullanıyorsanız yapmayın. Kullanmıyorsanız yapın şeklinde açıklamlarla belirtilmiş bir video.

Sizde Win10 varsa artık bulabildiğiniz ayarlamalara bakarsınız. Bir inceleyin. Video burada görülmüyor. Karşı taraf tarafından engellenmiş. Youtube da izleyine tıklayarak ulaşılabilir.

win 11 kurdum ilk anormal bi şey vardı sonra win 10 kurdum daha düzgün 11 e göre

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri