Çözüldü Tam format nasıl atılır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Recep Bal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhaba.

Ben dun bilgisayarı sıfırla üzerinden format attım. Kullanıcı dizesinde hata oluştu yazıp bilgisayara giremiyorum. Tam format nasıl atabilirim? Mahalle bilgisayarcısına gitmeden.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,742
Kısaca anlatayım:
Bir adet USB ediniyoruz.
Bilgisayarımıza RUFUS isimli programı indiriyoruz.
Yine bilgisayara kurmak istediğimiz Windows ISO dosyasını indiriyoruz.
RUFUS kullanarak, indirdiğimiz ISO dosyasını ilk adımdaki USB belleğimize yazdırıyoruz.
Buraya kadar sorunsuz geldiysen artık elinde Windows kurabileceğin bir USB bellek var.
Bu adımda BOOT menüye erişmen gerek.
BOOT menüye eriştikten sonra ilk adımdaki USB belleğini oradan seç.
Eğer sorunsuz bir şekilde yapabildiysen karşına Windows Kurulum ekranı gelecektir.

Not: Eğer bilgisayarın hiç açılmıyorsa, elinde de hazır bir USB bellek yoksa format atamazsın. Başka bir bilgisayardan yardım alman gerekir.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Merhaba.

Ben dun bilgisayarı sıfırla üzerinden format attım. Kullanıcı dizesinde hata oluştu yazıp bilgisayara giremiyorum. Tam format nasıl atabilirim? Mahalle bilgisayarcısına gitmeden.
Onarma deneyebilirsiniz. Sistemi birkaç açıp hata alınca tuştan kapatıp tekrar başlatın. Reset değil kapatma yapın. Sizi kurtarma ekranına atacak. Burada önce başlangıç onarma seçeneğini deneyin. İşe yaramazsa yine aynı ekrana gelip Komut İstemi aracını çalıştırın ve aşağıdaki kodları deneyin. Her satırda ENTER tuşuna basıp işlemin tamamlanmasını bekleyin.
  • DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
  • DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
  • DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

KS

Recep Bal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Onarma deneyebilirsiniz. Sistemi birkaç açıp hata alınca tuştan kapatıp tekrar başlatın. Reset değil kapatma yapın. Sizi kurtarma ekranına atacak. Burada önce başlangıç onarma seçeneğini deneyin. İşe yaramazsa yine aynı ekrana gelip Komut İstemi aracını çalıştırın ve aşağıdaki kodları deneyin. Her satırda ENTER tuşuna basıp işlemin tamamlanmasını bekleyin.
  • DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
  • DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
  • DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
Hocam biraz geç bir cevap oldu ama sağolun dediğinizi yaptım ve işe yaradı. Çok yardımcı oldunuz teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri