Taşınabilir Disk Önerisi

seyhmusaykut

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3

Mustafa Ege Kara

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
HDD'ler sarsıntıdan çok etkileniyor düştüğünde veya bir şekilde titreşime maruz kaldığında verilerinizi kaybetme ihtimaliniz mevcut. Taşınabilir SSD'lere bakmak daha akılcı olacaktır.

Bence SSD için kutu alıp kendiniz aldığınız SSD'yi yerleştirin.

KS

seyhmusaykut

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Mustafa Ege Kara' Alıntı:
HDD'ler sarsıntıdan çok etkileniyor düştüğünde veya bir şekilde titreşime maruz kaldığında verilerinizi kaybetme ihtimaliniz mevcut. Taşınabilir SSD'lere bakmak daha akılcı olacaktır.

Bilgisayara takmak için düşünmüyorum ki. Flash bellek yerine kullanmayı düşünüyorum.

Mustafa Ege Kara

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Mustafa Ege Kara' Alıntı:

SSD kutuları mevcut siz diski de kendiniz alıyorsunuz kutuyu da, sonra birleştirip o işlevde kullanıyorsunuz. .D

KS

seyhmusaykut

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
ugur.gozaydin' Alıntı:
Bütçeniz nedir? ASUS disk 700 TL neredeyse ondan soruyorum.

Asus'u görünümden beğendim. Ne kadar iyi bilmiyorum Hocam. 600 TL diyelim bütçeye ama Asus iyi ise onu da alabilirim. Yada o fiyata daha iyi bir şey varsa.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Bu diski direkt taşıma amaçlımı kullanacaksınız yoksa sadece dışarıdan bağlamak için mi? HDD diskler çok taşımaya el verişli diskler değillerdir. Çabuk arızalanabilirler. Bu bulduğunuz tüm markaların içinde 2.5" bir bildiğimiz HDD disk var. Size önerim eğer ciddi anlamda sorunsuz uzun kullanım düşünüyorsanız bütçenizi 2 katına çıkartıp ya direkt SSD taşınabilir disk alın yada SSD + Disk kutusu alın.

Yok ben evde sadece dışarıda kullanmak istiyorum çok fazla hareket etmeyecek derseniz WD 1TB My Passport ürünü öneririm.

KS

seyhmusaykut

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
ugur.gozaydin' Alıntı:
Bu diski direkt taşıma amaçlımı kullanacaksınız yoksa sadece dışarıdan bağlamak için mi? HDD diskler çok taşımaya el verişli diskler değillerdir. Çabuk arızalanabilirler. Bu bulduğunuz tüm markaların içinde 2.5" bir bildiğimiz HDD disk var. Size önerim eğer ciddi anlamda sorunsuz uzun kullanım düşünüyorsanız bütçenizi 2 katına çıkartıp ya direkt SSD taşınabilir disk alın yada SSD + Disk kutusu alın.

Yok ben evde sadece dışarıda kullanmak istiyorum çok fazla hareket etmeyecek derseniz WD 1TB My Passport ürünü öneririm.

Direkt taşıma amaçlı kullanacağım. Ama şöyle bir şey var seyahat yaptığım ve çekimlere gittiğimde yanımda taşıyacağım. Onun dışında çekime ve seyahate gitmezsem evde yatacak. Şimdi bu şekilde düşünürsek ne önerirsiniz?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
SSD almanızı tavsiye ederim HDD disk önermem. Eğer ille HDD disk alacaksanız da Lacie markasının şok korumalı disklerinden başka ürün önermem. Turuncu şeritler var etrafında bu disklerin.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri