Öneri Team T-Force Vulcan Z 2X8 16Gb 3200Mhz Cl16 Ram Raporu

LanceVanceDance

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
181
Merhaba arkadaşlar.

Çekilişten kazanmış olduğum RAM'ler bugün elime ulaştı. Sistemimde 2 boş yuva vardı onları da doldurmuş oldum.
Sizlere bu RAM'in Thaiphoon Burner raporunu paylaşmak isterim. Düşünen arkadaşlar için yardımcı olabilir.

Öncelikle RAM'ler bu şekilde gözüküyor. Kırmızı pasif soğutucuya sahip. Üzerinde T-FORCE ve Vulcan Z yazıları bulunuyor.
Kit halinde satıldığı için aynı kutu içerisinden çıkıyor. Seri numaraları ardışık. Bu model 3200 Mhz frekansa ve CL16 gecikme değerine sahip.

Capture+_2023-03-23-12-33-28.png

RAM'lerin Thaiphoon Burner rapoları ise şu şekilde;

Ekran Görüntüsü (2092).png

Bana gelen RAM'ler Hynix'in CJR çiplerini kullanıyor. Bunlar Hynix çipler arasında OC potensiyeline sahip olan en iyi 1. - 2. modeller. En iyi potansiyele sahip olarak Hynix DJR çipler gösteriliyor, ancak CJR çiplerle çok benzerler, bazen aynı bile kabul edilebiliyor. Benim O.C. ile işim yok fakat ilgili arkadaşlar için güzel bilgi. Belki ben de ileride bir deneme yaparım.

Bir de CPU-Z görüntüsü paylaşayım.

Ekran görüntüsü 2023-03-23 123012.jpg

Burası da diğer program ile aynı özellikleri gösteriyor fakat merak eden arkadaşlar olabilir diye eklemek istedim. RAM'ler 2023'ün Ocak ayında üretilmiş, henüz taze tazeyken kullanma fırsatına @OceanLaB sayesinde erişmiş oldum. Kendisine tekrar teşekkür ediyorum. Sizlerin de RAM hakkında soruları varsa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.

Emirhanbayramf

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
108
Merhaba arkadaşlar.

Çekilişten kazanmış olduğum RAM'ler bugün elime ulaştı. Sistemimde 2 boş yuva vardı onları da doldurmuş oldum.
Sizlere bu RAM'in Thaiphoon Burner raporunu paylaşmak isterim. Düşünen arkadaşlar için yardımcı olabilir.

Öncelikle RAM'ler bu şekilde gözüküyor. Kırmızı pasif soğutucuya sahip. Üzerinde T-FORCE ve Vulcan Z yazıları bulunuyor.
Kit halinde satıldığı için aynı kutu içerisinden çıkıyor. Seri numaraları ardışık. Bu model 3200 Mhz frekansa ve CL16 gecikme değerine sahip.

Ekli dosyayı görüntüle 17895
Hayırlı olsun hocam güzel günlerde kullanın.

ilkeryuksel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
Güle Güle kullanın hocam!

Benimde elime ulaştı, kutusunu şimdi açtım ve PC'ye takıp foruma girdim.
Taze taze konuyu görünce yeni bir konu açmak istemedim. RAM'ler oc için çok uygun mevcut diğer slotlarımdaki ramler ile uyumlu olması da iyi denk geldi. 32GB lık bir sisteme sahip olduğum için @OceanLaB ve PCHocası ekibine teşekkürü buradan bir borç bilirim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri