charmendeR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Screenshot_20221211-214747_Chrome.jpg
Öncelikle hepinize günaydın dostlar. Bir kaç sorum var. Önceden de konu açmıştım ancak kafamda bazı sorular kaldı. İlk olarak yüksek ihtimalle ssd yükseltip bu sistemi alacağım ve yanına bir monitör ile birlikte soğutma da alacağım. Soğutma olarak DeepCool AG620 modelini düşündüm, monitör olarak ise ViewSonic XG270 1MS 240HZ IPS 1080P modelini bir kenara yazdım. Ben CS:GO ağırlıklı olmak üzere Valorant, Rocket League gibi oyunları oynayacağım. Arka planda en fazla Discord açık bırakırım. Belirttiğim parçalar ile sistemde eksik gördüğünüz bir şey var mı? Veya "o parçayı alma, bunu al" olarak tavsiye ettiğiniz herhangi bir şey? Yorumlarınızı bekliyorum, özelden iletişime geçmek isteyen hocalarım mesaj yazarsa sevinirim. İyi forumlar.

Buraqq

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
336
Ekli dosyayı görüntüle 12543Öncelikle hepinize günaydın dostlar. Bir kaç sorum var. Önceden de konu açmıştım ancak kafamda bazı sorular kaldı. İlk olarak yüksek ihtimalle ssd yükseltip bu sistemi alacağım ve yanına bir monitör ile birlikte soğutma da alacağım. Soğutma olarak DeepCool AG620 modelini düşündüm, monitör olarak ise ViewSonic XG270 1MS 240HZ IPS 1080P modelini bir kenara yazdım. Ben CS:GO ağırlıklı olmak üzere Valorant, Rocket League gibi oyunları oynayacağım. Arka planda en fazla Discord açık bırakırım. Belirttiğim parçalar ile sistemde eksik gördüğünüz bir şey var mı? Veya "o parçayı alma, bunu al" olarak tavsiye ettiğiniz herhangi bir şey? Yorumlarınızı bekliyorum, özelden iletişime geçmek isteyen hocalarım mesaj yazarsa sevinirim. İyi forumlar.
Sistemde kötü denilebilecek bir parça yok bence hem ileriye dönük bir sistem hem de şu 3-5 yıl veya daha fazlası için performansını yitirmeyecek bir sistem, şimdiden hayırlı olsun.

KS

charmendeR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Hocalarım üç sorum daha var. İlk olarak bu sistemi alırsam (K ibaresi olmayan Intel işlemcilere O.C yapılmıyor biliyorum.) işlemci ghz hızını ve ram mhz hızını arttırmak için hangi ayarları yapmalıyım? İkinci sorum, sistemi aldım sayalım. Hangi driverları yüklemeliyim ve nelere dikkat etmeliyim? Son olarak, işlemciye hava soğutma veya sıvı soğutma fark etmeksizin termal macun sürülüyor diye biliyorum. En fazla 150 lira olmak şartıyla hangi termal macunu almalıyım ve nasıl sürmeliyim? Sizleri biraz yoruyorum ama ilk kez kendi başıma alacağım için heyecanlıyım. Cevaplayan hocalarıma şimdiden teşekkür ederim.

Sistemde kötü denilebilecek bir parça yok bence hem ileriye dönük bir sistem hem de şu 3-5 yıl veya daha fazlası için performansını yitirmeyecek bir sistem, şimdiden hayırlı olsun.
Hocam 1080P monitör yeterli olacaktır değil mi? Ben zaten hikayeli oyunlara pek sıcak değilim.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,488
Hocalarım üç sorum daha var. İlk olarak bu sistemi alırsam (K ibaresi olmayan Intel işlemcilere O.C yapılmıyor biliyorum.) işlemci ghz hızını ve ram mhz hızını arttırmak için hangi ayarları yapmalıyım? İkinci sorum, sistemi aldım sayalım. Hangi driverları yüklemeliyim ve nelere dikkat etmeliyim? Son olarak, işlemciye hava soğutma veya sıvı soğutma fark etmeksizin termal macun sürülüyor diye biliyorum. En fazla 150 lira olmak şartıyla hangi termal macunu almalıyım ve nasıl sürmeliyim? Sizleri biraz yoruyorum ama ilk kez kendi başıma alacağım için heyecanlıyım. Cevaplayan hocalarıma şimdiden teşekkür ederim.

Hocam 1080P monitör yeterli olacaktır değil mi? Ben zaten hikayeli oyunlara pek sıcak değilim.
1080p kesinlikle yeterli okuyacaktır bu kasayı alıyorsanız 2k monitör şart

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305

1080 kullanabilirsin 2k daha iyi olacaktır. Terman macun bunu alabilirsin ama sattığım satıcı distribütörü ından ya da güvenilir yerden al sahte çıkmasın. https://www.teknobiyotik.com/arctic-mx-4-en-yuksek-performansli-termal-macun-4gr-ar-actcp00002b.html
Xmp açman lazım anakarttan, işlemci zaten kendi kullanıyır. Bios güncelleme ve driver güncelleme anakart sitesinden yapılıyıor. Ekran kartını kendiniz takmanız lazım zor değil.

KS

charmendeR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
1080 kullanabilirsin 2k daha iyi olacaktır. Terman macun bunu alabilirsin ama sattığım satıcı distribütörü ından ya da güvenilir yerden al sahte çıkmasın. https://www.teknobiyotik.com/arctic-mx-4-en-yuksek-performansli-termal-macun-4gr-ar-actcp00002b.html
Xmp açman lazım anakarttan, işlemci zaten kendi kullanıyır. Bios güncelleme ve driver güncelleme anakart sitesinden yapılıyıor. Ekran kartını kendiniz takmanız lazım zor değil.
240HZ ve Nano IPS teknolojisinden dolayı bunu istemiştim ama dediğiniz gibi 2K bir monitör de alabilecek bütçe var hocam. 2K 165Hz mi daha iyi olur 1080P 240HZ mi? Başta da dediğim gibi ben ağırlıklı CS:GO oynayacağım.

Sağ olun hocam, hayırlısı ile sistemi bir alayım bakacağım bütün ayarlara.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,488
240HZ ve Nano IPS teknolojisinden dolayı bunu istemiştim ama dediğiniz gibi 2K bir monitör de alabilecek bütçe var hocam. 2K 165Hz mi daha iyi olur 1080P 240HZ mi? Başta da dediğim gibi ben ağırlıklı CS:GO oynayacağım.

2k 165hz daha iyi olur hocam

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305

Görüntü kaltesi olarak 2k daha iyi ama yüksek hızda oynamak sizin için daha iyidir. Oyun zevki açısından genel olarak 2k ama sadece cs içinse 240hz daha çok işinize yarayacaktır. Şahsen diğer oyunlardan daha çok zevk almak için 2k öneririm.

KS

charmendeR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Darboğaz konusuna ne diyorsunuz hocam? Üstte @Sahuraka bahsetmişti.
Görüntü kaltesi olarak 2k daha iyi ama yüksek hızda oynamak sizin için daha iyidir. Oyun zevki açısından genel olarak 2k ama sadece cs içinse 240hz daha çok işinize yarayacaktır. Şahsen diğer oyunlardan daha çok zevk almak için 2k öneririm.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Darboğaz yapar ama sistem zaten cs go için fazla fps drop yaşatmadığı müddetçe sorun değil. Sistem hakkı 2k ama siz sadece cs için isteyince 240 hz monitör sizin için daha avantajlı. Dediğim gibi ben alacak olsam 2k alırdım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri