telefonu batarya kalibrasyonu yaparken

ramazanqadir

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
telefonuma rom attıktan sonra batarya kalıbrasyonu yaptım sarj olurken yavaş doluyor şuan 3,5 saat olacak tam doldugunda pil 3100 mah sorun mu var batarya kalıbrastonu oldugu için mı bouyle oldu

smart38

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ramazanqadir' Alıntı:

Batarya kalibrasyonunu nasıl yaptın biraz bahsedersen 
ve şarj olma konusu bataryanın durumunada bağlı bataryan sağlammı eğer uzun süredir kullanıyorsan ondanda kaynaklanıyor olabilir veya batarya hücrelerinde sıkıntı varsa ve telefona %  yanlış olarak yansıyorda olabilir mesela benim eski telefonum un bataryayla temas eden tellerinde sıkıntı vardı %100 olduktan 10 dk sonra %10 a düşüyordu ordanda %1 e kadar düşüyordu ama akşama kadar kullanıyordum

KS

ramazanqadir

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Cihaz kendini kapatana kadar bataryayı bitirin.
Kapalı cihazı tekrar açın ve kapanmasını bekleyin. Enerjinin tamamen tükendiğinden emin olalım.
Telefon kapalı haldeyken cihazı şarja takın. Ekranda %100 dolduğunu gösterene kadar, bazıları LED rengi ile belli eder, telefonu şarj edin.
Telefonu şarjdan alın.
Telefonu açın. Telefonu açtığınızda muhtemelen %100 dolu göstermeyecek, telefon açık durumdayken tekrar şarja takın ve %100 şarj olana kadar bekleyin, telefonu kullanmayın. Mümkünse uçak moduna alın. Telefonu tekrar kullanmak için uçak modunu kapatmanız gerekecek. tam olarak bu şekilde son aşamadayım şar olması bitmek üzere
Telefon dolduktan sonra şarjdan çıkartın ve kapatıp açın, batarya %100 dolu göstermesi gerekiyor. Eğer göstermiyorsa tekrar şarja takın.
Telefon kapanıp açıldığında %100 dolu gösterene kadar bataryayı şarj etmeye ve açıp kapatmaya devam edin. Kapatıp açarken şarja takılı olmadığına dikkat edin.
Şimdi telefonunuzu şarjdan alın ve kapanana kadar kullanın.
Telefon kapandıktan sonra %100 olana kadar tekrar şarj edin. Bu şekilde Android cihazın batarya göstergesini kalibre etmiş olacağız.

E

expert

Guest
kalibrasyon yapmayı dene yine stabil cyanogenmod mu kullanıyorun yoksa diğer sürümü mü bende s3 e attım lolipop görüntülü görüşme yoktu :)

KS

ramazanqadir

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
yarın bidaha şarj olma suresine bakayım da :) sonra normal androıd surumune gecerim :)

E

expert

Guest
olabilir yani tam olarak bir şey demek yanlış olur kardeşim

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri