🔥🔥 Temu Alışveriş Rehberi Ve Ürün Önerileri [Ana Konu] 🔥🔥

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
933
Merhaba arkadaşlar,

Aliexpressin artık pabucu dama atılmıştır. Temu.com üzerinden bu başlık altında deneyimlerimizi, aldığımız ürünleri ve fırsatları birbirimizle paylaşalım. İpuçları olduğunda da herkes faydalansın. Ben 2300 tllik sipariş verim. 1 hafta içerisinde ülkeye giriş yapmış. Sanırım 2-3 güne kadar dağıtımı yapılır. Sepetimde daha bir sürü ürün var almak istediğim ama bakalım.

NOT: Yurtdışından sipariş verdiğimizde aylık 5 ürün ve 150 Euro sınırı var biliyorsunuz. Ancak gördüğüm kadarıyla Temu ürünleri tek pakette gönderdiği için gümrükten geçiyormuş. Bende 6 adet ürün aldım geldiğinde konuyu güncellerim mutlaka.

1719484890999.png

Moderatörün son düzenlenenleri:

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
766
Cidden güvenilir ve ucuz bir yer. Çin'in desteğide var temuya. Ucuz olması da bunun sayesinde oluyor.

Ben Uygur Türklerinden dolayı Çin'den alışveriş yapmıyorum. Tabi herkesin kendi fikri.

KS

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
933
Cidden güvenilir ve ucuz bir yer. Çin'in desteğide var temuya. Ucuz olması da bunun sayesinde oluyor.

Ben Uygur Türklerinden dolayı Çin'den alışveriş yapmıyorum. Tabi herkesin kendi fikri.

Güvenilirlik konusunda evet baya yol kat ettiler. Yurt dışında zaten yıllardır var da Türkiye'deki faaliyetlerini arttırmaları iyi oldu.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,248
Merhaba arkadaşlar,

Aliexpressin artık pabucu dama atılmıştır. Temu.com üzerinden bu başlık altında deneyimlerimizi, aldığımız ürünleri ve fırsatları birbirimizle paylaşalım. İpuçları olduğunda da herkes faydalansın. Ben 2300 tllik sipariş verim. 1 hafta içerisinde ülkeye giriş yapmış. Sanırım 2-3 güne kadar dağıtımı yapılır. Sepetimde daha bir sürü ürün var almak istediğim ama bakalım.

NOT: Yurtdışından sipariş verdiğimizde aylık 5 ürün ve 150 Euro sınırı var biliyorsunuz. Ancak gördüğüm kadarıyla Temu ürünleri tek pakette gönderdiği için gümrükten geçiyormuş. Bende 6 adet ürün aldım geldiğinde konuyu güncellerim mutlaka.

Ekli dosyayı görüntüle 35569

Temu'dan bende sipariş verdim biraz yüklü. Sanırım bu hafta elimde olacak. Gümrük konusunda bir sıkıntı çıkmadı şimdiye kadar. Çıkarsa zaten detayları aktarıyor olacağım.

Bende mikroskop, laptop soğutucu, çakma Apple Watch gibi ürünler aldım. Gerçekten çok uyguna geliyor.

1719486189177.png

KS

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
933
Temu'dan bende sipariş verdim biraz yüklü. Sanırım bu hafta elimde olacak. Gümrük konusunda bir sıkıntı çıkmadı şimdiye kadar. Çıkarsa zaten detayları aktarıyor olacağım.

Bende mikroskop, laptop soğutucu, çakma Apple Watch gibi ürünler aldım. Gerçekten çok uyguna geliyor.

Ekli dosyayı görüntüle 35571

kaç gün oldu hocam sizin ürünler? kaç adet aldınız toplam tek sipariişte?

kirmizisarap

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
77

Bir tık saçma. Kullandığın ürünlerin çoğu Çin menşeili değil mi?

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
766
Bir tık saçma. Kullandığın ürünlerin çoğu Çin menşeili değil mi?
Doğru ama bu olayların tamamını açıklamaz. Çin menşeili alınan ürün Çin'den alınan bir ürün kadar katkı sağlamıyor olabilir. Bunu araştırmamız iyi olur aslında.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,248
Hocam 5 üründen fazla bir şey olmuyor diyorlar doğru mu?

Valla 25 ürün geçiren de gördüm, 10 üründe 30 gündür gümrükte bekleyeni de. Sanırım gümrük bu konuda yoğun olduğu için seriden geçenler var, geçemeyenler var.

Çok riske atmamak adına tek siparişte 10 ürünü geçmemekte fayda var. Çünkü Temu ürünleri gönderirken tek paket yapıp içinde 8 ürün varsa 2 ürün gibi gösteriyor. Bu da gümrükten geçmesine olanak sağlayabiliyor.

Nuada

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
45
2 ayda aliexpresten 20-25 ürün almışımdır. Çoğu 9 günde geldi. Sadece bayram sonrası şu hafta gümrükte 4 gün fazla beklemeye başladı. Yani gümrükte 3-4 günlük yavaşlama gözlemledim.

Bu arada aliexpresin pabucu dama atılmaz :D Temudan ve aliexpresten aynı ürünü sipariş verdim. Aliexpresten aldığım daha uyguna geldi. Aliexpres uygunsa neden temudan sipariş verdin diyeceksiniz. Hem %30 indirimi kullandım hem de Aliexpresin Tr'ye göndermediği temesassız voltaj cihazını sepete eklemiş oldum. %30 indirim kullanınca kafa kafaya aynı fiyat tuttu diyebilirim.

Tabi incik boncuk şeyler alana şuan temu tek kargo yaptığı için avantaj olabilir. Başka bir albenisi yok.

Aldığım ürünün resmini şuanki fiyatları ile ekliyorum:
1719941417888.png

Temuda dün 1060Tl felandı sanırım. Bugün daha da yükselmiş. Buna 300tl indirim verse ne olur. Zaten 300 küsür vergi de ekleyecek :D

1719941450935.png

fikribaba1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
site bende asla açılmıyor kaç haftadır sürekli aynı hatayı alıyorum vpn vb şeyleri de denedim fakat erişim sağlanmıyor asla 1719944474887.png

KS

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
933
2 ayda aliexpresten 20-25 ürün almışımdır. Çoğu 9 günde geldi. Sadece bayram sonrası şu hafta gümrükte 4 gün fazla beklemeye başladı. Yani gümrükte 3-4 günlük yavaşlama gözlemledim.

Bu arada aliexpresin pabucu dama atılmaz :D Temudan ve aliexpresten aynı ürünü sipariş verdim. Aliexpresten aldığım daha uyguna geldi. Aliexpres uygunsa neden temudan sipariş verdin diyeceksiniz. Hem %30 indirimi kullandım hem de Aliexpresin Tr'ye göndermediği temesassız voltaj cihazını sepete eklemiş oldum. %30 indirim kullanınca kafa kafaya aynı fiyat tuttu diyebilirim.

Tabi incik boncuk şeyler alana şuan temu tek kargo yaptığı için avantaj olabilir. Başka bir albenisi yok.

Aldığım ürünün resmini şuanki fiyatları ile ekliyorum:
Ekli dosyayı görüntüle 35776

Temuda dün 1060Tl felandı sanırım. Bugün daha da yükselmiş. Buna 300tl indirim verse ne olur. Zaten 300 küsür vergi de ekleyecek :D

Ekli dosyayı görüntüle 35777

Doğru diyorsunuz hocam nerede uyguna alabiliyorsak bende orayı kovalıyorum açıkçası 3000 tl kod çok işime yaradı

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,848
Hocam ilk sipariş ve uygulamayı indirene 3000 tl kod veriyor Temu ve 24 saat içerisinde kullanırsanız geçerli oluyor vereyim işinize yararsa

3.000 tl indirim kodu için link:

%30 indirim kodu: acr752750
Hocam bu %30 indirim kodunun alt limiti nedir

sfky9842

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
Hocam bu %30 indirim kodunun alt limiti nedir
min 480tl alışveriş yapman lazım ki ürünleri satın alabilesin :)
ben 72 parça ürün aldım, 3 paket halinde geliyor, gümrükte limit sıkıntısı yok diye biliyorum sadece 150euro kısmına katılıyorum ki ben 3k'Lık alışveriş yaptım sıkıntı olacağını düşünmüyorum.
Aslında gümrükten ziyade ürünlerin elime sağlam ulaşmasını daha çok önemsiyorum :)

Kürşat K.

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,283
Bu siteye nasıl bu kadar emin oluyorsunuz acaba koskoca bir aliexpess değil nereden geldi nereden çıktı o da belli değil açıkçası ben güvenemedim garanti durumları nasıl oluyor satış sonrası müşteri hizmetleri iyi mi akılda deli sorular

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri