🔥🔥 Temu Alışveriş Rehberi Ve Ürün Önerileri [Ana Konu] 🔥🔥

KS

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
934
Bu siteye nasıl bu kadar emin oluyorsunuz acaba koskoca bir aliexpess değil nereden geldi nereden çıktı o da belli değil açıkçası ben güvenemedim garanti durumları nasıl oluyor satış sonrası müşteri hizmetleri iyi mi akılda deli sorular

hocam temu abd'yi seçin siteden sonra asus, msi, gigabyte, amd diye aratın. Bütün büyük firmalar kendisi bu site üzerinden satış yapıyorlar. Güvenilirdir kesinlikle.

kirmizisarap

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
77
Temu'dan alışveriş yapacak arkadaşlarlara duyuru. Bu şirket çalışanlarını sömüren günlük 3-5 dolara çalıştıran bir şirketmiş. Yaklaşık 20 parçalık bir sipariş vermiştim. Bunları duyduktan sonra iptal ettim siparişimi. Umarım iadem geri yatar kartıma :D
(Tabiki bu video üzerinden yola çıkarak böyle bir şey iddia etmedim. Yurt dışında çok dikkat çekmiş bir habermiş bu. Arkadaşım söyledi.)

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,318
Temu'dan alışveriş yapacak arkadaşlarlara duyuru. Bu şirket çalışanlarını sömüren günlük 3-5 dolara çalıştıran bir şirketmiş. Yaklaşık 20 parçalık bir sipariş vermiştim. Bunları duyduktan sonra iptal ettim siparişimi. Umarım iadem geri yatar kartıma :D
(Tabiki bu video üzerinden yola çıkarak böyle bir şey iddia etmedim. Yurt dışında çok dikkat çekmiş bir habermiş bu. Arkadaşım söyledi.)

Çinde her markada oyle

KS

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
934

hocam çinli firmaların çalışma saatleri zaten kölelik üstüne kurulu aliexpress depo çalışanlarının videosunu izlemelisiniz. Bu yüzden iptal ediyor olmanız saçma geldi bana bir dünya şirket var bu şekilde

Kürşat K.

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,283
neden dolayı gelmedi mesela hocam? daha ne olması lazım ki :D
Bir anda çıktı nereden çıktı ? Nasıl çıktı ? 😄 Aliexpess in çakması işte 😃

neden dolayı gelmedi mesela hocam? daha ne olması lazım ki :D
Kredi kartını kayıt ediyor sistem ve para çekebiliyormus yurtdışında böyle şeyler yaşanmış internet den alışveriş yaparken bu kart bilgilerinizi her alana vermeyin dikkat edin Temu da 3d güvenlik olan kartlarda sorun yaşayanlar da varmış bu özellik kapalı olunca alışveriş yapılabiliyormus sizde nasıl oldu bilemiyorum

Kısaca mutlaka ama mutlaka sanal kart kullanın

Son düzenleme:
KS

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
934
Bir anda çıktı nereden çıktı ? Nasıl çıktı ? 😄 Aliexpess in çakması işte 😃

Kredi kartını kayıt ediyor sistem ve para çekebiliyormus yurtdışında böyle şeyler yaşanmış internet den alışveriş yaparken bu kart bilgilerinizi her alana vermeyin dikkat edin Temu da 3d güvenlik olan kartlarda sorun yaşayanlar da varmış bu özellik kapalı olunca alışveriş yapılabiliyormus sizde nasıl oldu bilemiyorum

Kısaca mutlaka ama mutlaka sanal kart kullanın

Ben sanal kart kullanıyorum hocam kredi kartımı değil temuya amazona bile kaydetmem sonuçta veri sızıntıları çok fazla yaşanıyor. Aliexpress çakması doğru fakat kargo free olduğu için baya avantajlı

Nuada

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46
Aliexpresten verdiğim sipariş gümrüğe ulaştı bugün uçağa biner. Temu'da daha gönderi hazırlanıyor :D Ne olur ne olmaz diye az önce aliexpresten aynısından yine sipariş verdim. Bu arda bir yöntem keşfettim. Ptt kartla ödeme yapınca aliexpres dolar olarak ödemeye çeviriyor ve 30TL daha düşüyor fiyat.

1720007136907.png

KS

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
934
Aliexpresten verdiğim sipariş gümrüğe ulaştı bugün uçağa biner. Temu'da daha gönderi hazırlanıyor :D Ne olur ne olmaz diye az önce aliexpresten aynısından yine sipariş verdim. Bu arda bir yöntem keşfettim. Ptt kartla ödeme yapınca aliexpres dolar olarak ödemeye çeviriyor ve 30TL daha düşüyor fiyat.

İlginç bir yöntemmiş hocam temuda sanırım yoğunluk yaşanıyor :D

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,129

Ekli dosyayı görüntüle 35801
Direk sağ üstten para biriminide dolar yapabiliyoruz zaten hocam.
Temuda vergi nasıl oluyor hocam ? Sepette ödeniyor mu ? Veya ürünün ana menüsünde gördüğümüz fiyat vergi dahil mi ?

Nuada

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46
Alt tarafı 2 ürün gönderecekler. Millet gibi 30-40 lı paket yapmadım :D

Bu normal kart ile aldığım :
1720007267885.png

Bunu da az önce ptt ile aldım
-1.074,57 TL

:
1720007293497.png

Temuda vergi nasıl oluyor hocam ? Sepette ödeniyor mu ? Veya ürünün ana menüsünde gördüğümüz fiyat vergi dahil mi ?
Sağ üstten değiştirince fiyat düşüyorsa öyle yaparım bundan sonra o zaman. Boşuna pttye aktarırken 4tl havale parası vermeyeyim.

KS

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
934

Evet hocam sepette vergiyi ödüyorsunuz. Sonradan sizi uğraştırmıyorlar. Ben memnun kaldım ilk siparişlerimden.

yucelarslan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19
Gümrüğe vs takılmamak için 150 Euro altında sipariş vermek yeterli midir?
150 Euro bugün yaklaşık 5250 TL civarında. Bazıları da Temu'dan 3000 TL üzeri sipariş vermeyin gümrük sıkıntı çıkarabilir diyenler var.

Nasıl yapsak ki? :D

KS

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
934
150 Euro bugün yaklaşık 5250 TL civarında. Bazıları da Temu'dan 3000 TL üzeri sipariş vermeyin gümrük sıkıntı çıkarabilir diyenler var.

hocam ben 3500 tl değerinde 13-14 ürün siparişi tekte verdim. Kargo geldiğinde üzerinde 2 ürün olduğu ve fiyatının 1100 tl olduğu yazıyordu. Gümrük açıp bakmamış bile. O yüzden problem yaşamadım :)

Nuada

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46

Herkes profosör olmuş, her kafadan bir ses çıkıyor :D Kanunlar belli 150 Euro altı olacak, 1 ayda 5 kargo hakkı ve aynı üründen 5 adeti geçmeyecek şekilde paketiniz olmalı.

Tabi bazen görmezden gelebiliyorlar. Misal ben 2 ay önce tp4056 şarj dervresinden 20li sipariş verdim ve sorunsuz teslim aldım. n11 de tanesi 30-40 tlydi ben 20 tanesini 34tlye aldım.

1720010215791.png

Son düzenleme:
KS

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
934
Herkes profosör olmuş, her kafadan bir ses çıkıyor :D Kanunlar belli 150 Euro altı olacak, 1 ayda 5 kargo hakkı ve aynı üründen 5 adeti geçmeyecek şekilde paketiniz olmalı.

Tabi bazen görmezden gelebiliyorlar. Misal ben 2 ay önce tp4056 şarj dervresinden 20li sipariş verdim ve sorunsuz teslim aldım. n11 de tanesi 30-40 tlydi ben 20 tanesini 34tlye aldım.

Ekli dosyayı görüntüle 35804

hocam gördüğüm kadarıyla şuan tekli paketlerde geldiği için 3-5 tane mi var içinde diye gümrük bakmıyor. 30+ üstü ürün alan ve sağlıklı şekilde eline ulaşan bile gördüm forumlarda. Bende 8 tane aldım problem olmadı.

Sadece dediğiniz gibi 150euroyu geçmemek lazım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri