🔥🔥 Temu Alışveriş Rehberi Ve Ürün Önerileri [Ana Konu] 🔥🔥

mert.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
66
Gümrükten sonra gelmesi kaç gün sürdü hocam?

Benim ilk 2 siparişimde değil de 2 gün önce arkadaşım adına verdiğim 3. siparişimde dediğiniz gibi MNG takip numarası yazıyor. Sebebini ben de anlayamadım. Sorgulama yapınca da bir şey çıkmıyor.
Gümrükte 9 gün kadar kaldı. 6 temmuzda gümrükten çıktı. 8'i yani bugün elime ulaştı. Dün pazar olmasa belki de dün elime ulaşırdı. Hepsijetle geldi.

AFŞİN EDREMİTLİ

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
Gümrükten sonra gelmesi kaç gün sürdü hocam?

Benim ilk 2 siparişimde değil de 2 gün önce arkadaşım adına verdiğim 3. siparişimde dediğiniz gibi MNG takip numarası yazıyor. Sebebini ben de anlayamadım. Sorgulama yapınca da bir şey çıkmıyor.
Ülkemize girince mi acaba Mng kargo numarasından takip edebileceğiz anlamadım. DHL firması Mng kargoyu satın aldı. Görevlilerin kıyafetleri bile çift logolu oldu. Acaba daha alt yapımı oturmadı.

emir furkan dogan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
40
Merhaba arkadaşlar bilgisayarım için akıllı led şerit arıyorum monitörde ki renklerle uyumlu yansın istiyorum temu'dan böyle bir şey alan var mı?

brs-16

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Temu siparişim yurtdışından gönderildiği gibi Mng kargo gözükmeye başladı. Takip numarası da mevcut ama sorgulama da kargo çıkmıyor. Sizce Türkiye’ye girdiği zaman mı bu Mng kargo takip numarası ile görebileceğim ?

738791056885
Sizde durum nasıl hocam? Mng takip numarası olan siparişte bu bildirim geldi.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20240710-202718_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20240710-202718_WhatsApp.jpg
    160 KB · Görüntüleme: 17

AFŞİN EDREMİTLİ

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20

Ekli dosyalar

• IMG_0262.png
    IMG_0262.png
    403.9 KB · Görüntüleme: 13

brs-16

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Tamamen aynı durumdayız Hocam, bu bildirim bende 2 gündür mevcut

Şu anda durum değişmiş, gece böyle değildi. Aynı tarihlerde sipariş vermişiz
Ben MNG Kargo kadar rezil bir firma görmedim. Adamlar yurtdışı alışverişte bile musallat oldu sorun yaşatıyor. Her zaman sorun yaşadığım kağnı hızında çalışan firma. Normalde ne zaman bir sipariş verecek olsam MNG olmamasına özen gösteriyorum ama 3 gün önce mecburiyetten sipariş verdim. Adamlar kargonun durumu konusunda hiçbir ara bilgilendirme girmiyor, en son şubeye gelip 1 gün bekletiyor, dağıtıma çıktığına dair mesaj gelmiyor, bina girişine bırakıp kaçıyor, olmadı aşağı çağırıyor vesaire. Dolayısıyla işin içinde MNG olunca gecikme olmasına şaşırmadım.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,298
Ben MNG Kargo kadar rezil bir firma görmedim. Adamlar yurtdışı alışverişte bile musallat oldu sorun yaşatıyor. Her zaman sorun yaşadığım kağnı hızında çalışan firma. Normalde ne zaman bir sipariş verecek olsam MNG olmamasına özen gösteriyorum ama 3 gün önce mecburiyetten sipariş verdim. Adamlar kargonun durumu konusunda hiçbir ara bilgilendirme girmiyor, en son şubeye gelip 1 gün bekletiyor, dağıtıma çıktığına dair mesaj gelmiyor, bina girişine bırakıp kaçıyor, olmadı aşağı çağırıyor vesaire. Dolayısıyla işin içinde MNG olunca gecikme olmasına şaşırmadım.

Şubeden şubeye maalesef değişiyor. French chising mantığında şube yaptıkları için, o şubeyi yöneten ekip kötü olduğunda maalesef sorunlar da yaşanıyor.

Bizim bulunduğumuz muhitte MNG problem çıkartmıyor mesela. Biraz şans işi..

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,977
Monitör ışığı dediğiniz, tepesine konulan ışık ise şayet, onun kullanıcı için faydası nedir ? Duruma göre bende sipariş edeyim. 49” curved oled kullanıyorum.
Zararlı ışınları kırdığı söyleniyor, daha çok görüntü ve masa lambası mantığında kullanılıyor bence

Alpagu001

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
beyler birer gün arayla temu dan ürün aldım, toplam 15 ürün ediyor 8+7 şekilde 2 kutu olarak gözüküyor, 4 gündür gümrükte bekliyor. aliexpreste sipariş geçtiğim de 1 gün içinde geçiyordu burada 4 gün oldu tık yok normal mi ?

Nslt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Gümrükler zaten yoğundu bu site yüzünden daha yoğun olacak bir haftada gelebilecek ürünler gümrükte ek 10 gün kalacaklar.

brs-16

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
beyler birer gün arayla temu dan ürün aldım, toplam 15 ürün ediyor 8+7 şekilde 2 kutu olarak gözüküyor, 4 gündür gümrükte bekliyor. aliexpreste sipariş geçtiğim de 1 gün içinde geçiyordu burada 4 gün oldu tık yok normal mi ?
Ayın 5'inde gümrüğe giren siparişim hâlâ gümrükte.

Geçen ay Amazon'dan verdiğim sipariş 1 günde geçmişti.

%19'unun 9 günden fazla, %13'ünün 9 gün kaldığı belirtilmiş. Çok garip bir durum. Site mimlendi de en ufak ayrıntısına kadar inceliyorlar mıdır nedir

Ekli dosyalar

• resim_2024-07-11_172220221.png
    resim_2024-07-11_172220221.png
    28.6 KB · Görüntüleme: 9

Nslt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Ayın 5'inde gümrüğe giren siparişim hâlâ gümrükte.

Geçen ay Amazon'dan verdiğim sipariş 1 günde geçmişti.

%19'unun 9 günden fazla, %13'ünün 9 gün kaldığı belirtilmiş. Çok garip bir durum. Site mimlendi de en ufak ayrıntısına kadar inceliyorlar mıdır nedir
Hesi burada da satış yapan çin mağazalarda var aynı şekilde onların gümrük süreside 10 gün.

Nuada

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
51
Bu temu gümrüğü mahfetti. 9 günde gelen kargolar 12 gün oldu hala gümrükte. Aliexpresden aldıklarım 3-4 gümde gümrükten geçiyordu.

sfky9842

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
18
benim sipariş bugün hepsijet verilmiş fakat anlamadığım bişey var 3 paket vardı 2si gümrükten çıktı diğer 3.paket gümrükleme sürecinde gösteriyor. gelecek kargo da paketlerim 3ü de olacak mı onu düşünüyorum :)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri