tenda v300 vs asus dsl n16

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

prokaan78

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
6
evde birisi internete girince oyunda zaten 95 olan pingim 150 lere fırladığı ve birisi video izlerken ben pcde hiçbirşey yapamadığım için bu iki modelden birini alacağım.
Modem evin tam ortasinda ve ev kucuk oldugu icin en az 2 diş çekiyor kotu modemlerde bile.

İnternetimiz ADSL ve 2 yil daha taahhut var o yüzden bu fiyata idarelik pingim düşsün vs diye alacagim

Sizce hangisi ? Bunlardan fiyati daha ucuz olan baska oneriniz varsa o da olabilir

Enes Yavuz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
ASUS ürün iyidir ama bence evin merkezinde bir modem için 5ghz bir model alın. Wifi çekim kapsama alanının daha geniş olması için. AC destekli bir model size daha iyi olacaktır. Ancak bütçe 300-400 arasına çıkmalı size uyarsa öneri yapalım yok derseniz bu ASUS modeli alabilirsiniz.

KS

prokaan78

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
6
asus hakkinda wifi çekmiyor deniyordu

gerçi bizim evdeki kotu modem bile cekiyor.Asusun illa ki cekmesi lazım.Wi-Fi fazla kullanmiyoruz sadece modemin hemem yakininda netflix izliyoruz o kadar.Diger islemlerimiz instagram vs

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Wifi çok çok ön planda değilse telefon , ağ vs. gibi şeyler varsa size ASUS ürün yeterli performansı sağlar. Birde Keenetic marka ürünleri var onlarda çok iyidir. 2 markanın bu ürünlerden birisini alabilirsiniz.

KS

prokaan78

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
6
bu arada yan apartmandaki arkadasim da ayni benle ayni modemi kullaniyor.Ayni oyunda ayni sunucuda ayni anda oynuyoruz ikimizin evindede butun cihazların interneti kapali.Sadece pcler acik o 40 ping ben 95 ping aliyorum.Acaba sorun bilgisayarimdami ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Sorun sisteminizdeki ağ kartında yada windows ta olabilir. Evinizdeki ağ kablosuda sorun olabilir. Ayrıca 1 PC bağlanması ile birden fazla PC bağlanması farklı sonuçlar doğurabilir yani çok faktör var.

%windir%\Prefetch
%windir%\Temp
%temp%

Bu yukarıdaki koyu renkte olan her satır bir konum. Bu konumlara gidip temizlik yapın. Başlat kısmını açıp yazabilirsiniz. Yada Windows gezgini arama yada adres çubuğuna yazabilirsiniz.

@echo off
netsh winsock reset
netsh winhttp reset proxy
netsh int ip reset a.txt
netsh int ip set dns
ipconfig /release
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns
ipconfig /registerdns
netsh advfirewall reset
exit

Bu yukarıdaki echo off ve exit dahil kod bloğunun tamamını bir notepad açıp yapıştırın ve kaydet deyin. Açılan pencerede Dosya adını NetReset.bat olarak değiştirin ( isim değişebilir sonu .bat olsun yeterli ve türkçe karakter olmasın adında yeterli ) , Kayıt türünü Tüm Dosyalar yapın ve masaüstüne kaydedin. Sonra kaydettiğiniz dosyaya sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştırın bu işlem sizin tüm ağ yapınızı sıfırlayacak. İşlem sonrası 2-3 dk. bekleyin ağ yeniden gelmeli eğer ağ gelmez ise sistemi yeninden başlatın.

Bu yazdıklarımı dene sistemde sorun varsa çözülür yok çözülmez ise sorun ağ, kablo , modem yada cihaz sayısından kaynaklıdır.

KS

prokaan78

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
6
birazdan deneyeceğim.Bu arada cihaz sayısından olduğunu düşünmüyorum tek cihazkende dediğim gibi ping var.Kabloda değil çünkü tplink wn722n pc wifi adaptörüylede denedim ping 105 lerde gezdi herşey kapalıyken.

KS

prokaan78

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
6
dedikleriniz yaparak girdim.Pingim ortalama 85'ti ama arada 150 lere çıktı.Arkadaşımla girdik arkadaşımın yine benden çok daha düşüktü pingi.

KS

prokaan78

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
6
o zaman modem alacağım.Tenda modem özellikle wifi konusunda aşırı tavsiye ediliyor fakat ısınma problemi olduğu söyleniyor.(garantisi sanırım ısınıp bozulunca yenisini yolluyormuş)
asus'ta yazılım ve bozulmama konusunda öne çıkıyor sanırım

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Tenda modemler hepsinde değil ama genel olarak bazı modellerinde ısınma sorunu var doğrudur. ASUS modemler yazılımda sorun yaratmaz genelde başarılı olduğu konu zaten ASUS markasının. Ancak bazı modellerinde Wifi sorunu olduğu biliniyor. Bütçenizi bence arttırın size daha az sorun çıkartma potansiyeli olan bir model önerelim.

KS

prokaan78

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
6
Aslında vdsl almayıp adsl modemlere bakmayı düşünüyorum çünkü tek sıkıntım ping değeri.Wifi zaten çekiyor evde.Tenda d301 modelini gördüm fiyatı aşırı uygun geldi denemek istiyorum açıkçası çünkü en az 2 sene içinde adsl kalmaya devam edeceğim taahhütten dolayı.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Yani eğer almak istiyorsanız alın tabi bahsettiğiniz modem F/P gayet iyi ürün. Ama o kadar ucuz bir üründen nasıl performans alırsınız bilemem.

KS

prokaan78

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
6
Tenda d305 modelini işime yaramazsa iade etmek üzere satın aldım gelince sonucu yazarım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri