Termal Macun Değişmeli Miyim?

Artac EVRAN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Ben bilgisayarı 4 yıl önce topladım ilk o zaman termal macun sıkıldı sonra bidaha değişmedi değiştirmeli miyim? değiştirirsem marka ne kullanmalıyım ? hiç + ısınma yaşamadım.

estir9

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Benimde 3-4 sene önce topladığım bilgisayarım duruyor ısınma problemleri başlamadıysa değişmene gerek yoktur.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,180
Selamlar,

İyi bir termal macun 5 sene sistemi götürür. Problem de çıkartmaz. Ancak aldığı sürekli hava sirkülasyonu macunun kurumasını sağlayabilir. Ortalama 3 senede bir değiştirilmesini tavsiye ediyoruz.

Bütçenizi bilmiyorum ama tavsiye edebileceğim bir kaç termal macun;

• ID-Cooling Frost x25
• Arctic MX-5
• Thermal Grizzly Hydronaut
• Cooler Master MasterGel Pro V2
• Prolimatech Compatible

mehmettasdemir

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
50
Selamlar,

İyi bir termal macun 5 sene sistemi götürür. Problem de çıkartmaz. Ancak aldığı sürekli hava sirkülasyonu macunun kurumasını sağlayabilir. Ortalama 3 senede bir değiştirilmesini tavsiye ediyoruz.

Bütçenizi bilmiyorum ama tavsiye edebileceğim bir kaç termal macun;

• ID-Cooling Frost x25
• Arctic MX-5
• Thermal Grizzly Hydronaut
• Cooler Master MasterGel Pro V2
• Prolimatech Compatible
Hocam Msi 280 mm sıvı soğutma ile The last of us oyununda ultra 2k ayarlar da işlemci 71 ekran kartı 72 derece falan iyi mi bu değerler?

ayakliPC

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
deepcool ch560 digital olan model ön fanlar 14 mm x3 120mm arka fan. İşlemci 5800x ekran kartı 3090 suprim x
Ciddi ısı üretecek parçalar, DeepCool CH560'ın sirkülasyonu da gayet iyi. AIO sıvı soğutucunun da yukarıya takıldığını düşünüyorum. Yine de işlemcinin biraz daha iyi bir sıcaklık değerine sahip olması gerekmez miydi diye düşünmüyor değilim hani

mehmettasdemir

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
50
Ciddi ısı üretecek parçalar, DeepCool CH560'ın sirkülasyonu da gayet iyi. AIO sıvı soğutucunun da yukarıya takıldığını düşünüyorum. Yine de işlemcinin biraz daha iyi bir sıcaklık değerine sahip olması gerekmez miydi diye düşünmüyor değilim hani
Yukarı taktım sıvı soğutmayı hocam. Yani iyi mi kötü mü tam bilmiyorum ama urfa sıcağında baya iyi gibi bana göre. Daha önce stok fan vardı çünkü.

mehmettasdemir

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
50
Bunu baştan söylesene hocam ya :)

Üste takman yerinde bir hareket, kullandığın bileşenler ve bulunduğun lokasyonu göz önünde bulundurursak değerlerin fena değil.
Soğutma boruları bu şekilde montaj yaptım. Ama soğutmayı ne tam geri ne de tam öne. Ortaya gelecek şekilde taktım sorun olur mu?

Ekli dosyalar

• IMG_20230901_232258.jpg
    IMG_20230901_232258.jpg
    2.1 MB · Görüntüleme: 5

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri