Termal macun pc

Ercan Kılıç

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Tüm PC Hocası ailesine iyi günler bir konuda yine sizlerden yardımınızı bekliyorum sorun şu :Laptopumun termal macununu değiştirmek istedim fakat ne yaptımsa bir türlü olmadı videolara bakarak işlemci ve ekran kartının üstü dolacak şekilde sürdüm olmadı ince tabaka halinde sürdüm olmadı nerede yanlış yapıyorum anlamadım önerileriniz nedir birde termal macun kalitesi çok önemli mi
Şimdiden teşekkür ederim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Termal macun kalitesi önemli ancak ne olmadı tam olarak onu açıklar mısınız? Sıcaklık düşmedimi bunumu kastediyorsunuz olmadı derken.

KS

Ercan Kılıç

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Şöyle macunu sürdükten sonra bilgisayarı açıyorum sonra ısı değerlerini görmek için bir oyun açıyorum soğutma yapmadığı için( Bu sırada fan soğuk üflüyor) oyunu açtıktan sonra laptop kapanıyor

Şöyle bir görüntü almıştım termal macunu biraz kalın sürdüğümde

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Sıcaklık değerlerinizi paylaşırsanız sorun ısıdan kaynaklımı bunu söyleyebiliriz. Bu durum Güç / RAM / Disk veya Ekran Kartına bağlı bir sorun olabilir.

KS

Ercan Kılıç

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
termal macunu değiştirmeden önce herhangi bir sorun yoktu.başka bir nedenden kapandığını düşünmüyorum.%100 termal macunu sürerken bir şeyler ters gidiyor

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Macun sadece işlemcinin üzerinde kalacak şekilde taşmadan ve ince bir tabaka halinde sürüldüyse sorun macundan değildir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri