Teyze: Bu Depremler Amerika'nın İşi

sevincnurettin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
42
Önlem almak yerine başkalarını kötülemek daha kolay geldiği için bu şekilde konuşuyor insanlar. Keşke daha bilinçli bireyler yetiştirebilsek.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,322
Önlem almak yerine başkalarını kötülemek daha kolay geldiği için bu şekilde konuşuyor insanlar. Keşke daha bilinçli bireyler yetiştirebilsek.

Maalesef kafa değişmediği sürece biz de değişmeyeceğiz. Çürük binalara terk edilen canlar, sorumsuz müteahhit, para göz ev sahipleri, malzemeden çalan işçiler yani temelde başlıyor sıkıntı.

Basit bir örneğini söyleyeyim; Daha asfalt dökmeyi bilmiyoruz. Bir yer çatlıyor bakıyorum belediye çalışanları gelmiş, ağızda sigara iki fırt asfalt dök tümsek yap git..

sevincnurettin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
42
Hocam afet olunca hepsini konuşup hatırlıyoruz. Ama bir süre sonra maalesef yine sorumsuz tavırla devam ediliyor.

Asfalt konusunu birebir ben yaşadım derin çukurda 5000 kilometre kullanmadığım lastiğimi yardım. Çukur onarıldı 1 sene sonra aynı çukur geri açıldı :D

KS

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,636
yeğen bu amerika isi coronada aynı sekilde görmedin mi

XXL

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
357
ameriganın oyunu bunlar inanmayın hülogggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggg

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892
1 aydır ve fazladır sürekli depremde Amerikanın isi yeğen diyenler icin buraya bırakıyorum. hocam yine cok iyi sekilde anlatmıs

İlginç bir şekilde yüzyıllardır olan birşey çok normal doğal bir olay sağlam yapmazsan yıkılır altında kalıp ölürsün. Çözümü sağlam zemine sağlam bina yapacaksın ne zemini sağlam seç ne binayı sağlam yap deprem olunca binalar yıkılınca dış güçler yapıyor. Binaların çoğu sağlam olsaydı ve bu yikilanlarin 10da 1i yıkılsaydi acaba ne diyeceklerdi binalar sağlam o yüzden yıkılmadı demeyeceklerine eminim

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
505
Amerika zihin gücüyle dünyayı sallamayı başarıyor (!)

Kağıt üstünde de olsa biz ABD ile müttefiğiz. ABD'nin böyle bir gücü olsa önce Rusya ve K.Kore ile uğraşmaz mı?

Son düzenleme:

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,511
Olur mu canım adamlar uzaydan istedikleri yere uydu atıyor, bu uydu fayları harekete geçiriyor. Üstelik bunu yaparken de hiç bir bomba, silah kullanmadan yapıyorlar.
Bunu benim tanıdığım bir özel eğitim hocası diyor şaka gibi kendisininde özel bir deprem eğitimine ihtiyacı var ....

mertxan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
92
1 aydır ve fazladır sürekli depremde Amerikanın isi yeğen diyenler icin buraya bırakıyorum. hocam yine cok iyi sekilde anlatmıs

Çalıştığım yerde ki yaşıtım arakadaşıma olayı anlatamıyorum hala amerikanın gemisi gelmiş ışınla yaptı diyor gerçekten çok zor bazı insanlara bir şey anlatmak.

Arthemis.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
153
Maalesef kafa değişmediği sürece biz de değişmeyeceğiz. Çürük binalara terk edilen canlar, sorumsuz müteahhit, para göz ev sahipleri, malzemeden çalan işçiler yani temelde başlıyor sıkıntı.

Basit bir örneğini söyleyeyim; Daha asfalt dökmeyi bilmiyoruz. Bir yer çatlıyor bakıyorum belediye çalışanları gelmiş, ağızda sigara iki fırt asfalt dök tümsek yap git..
Klasik bir belediye işi hocam artık normal geliyor bana. Burda bütün yol boyu taş döşendi 1 hafta geçmeden aynı taşları söküp yeniden taktırdılar bir sorun falan yoktu. Tamamen iş yaptırıyoruz görünümü kazanılmış. :D

Çalıştığım yerde ki yaşıtım arakadaşıma olayı anlatamıyorum hala amerikanın gemisi gelmiş ışınla yaptı diyor gerçekten çok zor bazı insanlara bir şey anlatmak.
Anlatma hocam boşver ülkede cahil çok fazla, her deprem v.s sonrası çerezlik konu arıyorlar. Zaten yeterki onlara göre boş lak lak olsun ne diyelim Allah sabır versin ailesine.

Arthemis.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
153
Doğru doğru yeşil ışık çıktıydı kendilerini ele verdiler

Amerikanın keşfinden önce ne diyolardı acaba bu teyzeler
Afrika aç kuzum onlara destek vermemiz gerekiyor, biz ölelim kurşun atıp kurşun yiyelim yeterki onlar ölmesin (!)
Özellikle +60 yaş sesi cırtlak ve kapalıysa bu teyzeler uzak duracaksın hocam.

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,985
Afrika aç kuzum onlara destek vermemiz gerekiyor, biz ölelim kurşun atıp kurşun yiyelim yeterki onlar ölmesin (!)
Özellikle +60 yaş sesi cırtlak ve kapalıysa bu teyzeler uzak duracaksın hocam.
Bide o tipler var burda deprem olmuş başka yere bağış yapıyor

Hadicanmsnde

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
169
İlginç bir şekilde yüzyıllardır olan birşey çok normal doğal bir olay sağlam yapmazsan yıkılır altında kalıp ölürsün. Çözümü sağlam zemine sağlam bina yapacaksın ne zemini sağlam seç ne binayı sağlam yap deprem olunca binalar yıkılınca dış güçler yapıyor. Binaların çoğu sağlam olsaydı ve bu yikilanlarin 10da 1i yıkılsaydi acaba ne diyeceklerdi binalar sağlam o yüzden yıkılmadı demeyeceklerine eminim
Baştakiler biz yaptığımız zaman sağlam yaparız derlerdi sonra gelsin oylar

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
505
Yaptığı bağışların malum kişiler tarafından yenildiğini öğrense bile mutlu yani, galiba süt tozunu çok kaçırmışlar eskiden.
Kitap okumazlar. Kulaktan dolma (yalan bile olsa) doğru kabul edip ezberlerler.
Süt tozu ile alakası yoktur. Kebap da yeseler değişmezler. Zihnin gıdası bilgidir, edinmezler.

Arthemis.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
153
Kitap okumazlar. Kulaktan dolma (yalan bile olsa) doğru kabul edip ezberlerler.
Süt tozu ile alakası yoktur. Kebap da yeseler değişmezler. Zihnin gıdası bilgidir, edinmezler.
Doğru maalesef onların bilgisi sonra çalışıyor. Evde mum ışığında yemek yemeye çalışıyorlardı bulaşık makinesi bile yoktu (!)

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892
Baştakiler biz yaptığımız zaman sağlam yaparız derlerdi sonra gelsin oylar
O makara da farklı Allah var TOKİ çok güzel yapıyor. Hem zemini sağlam seçiyor hem kolon + perde beton kullanıyor extra maliyet. Bastakilerin yapacağı denetim denetimi düzgün rüsvetsiz adam kayırma dan yapsalar bina yapmalarına gerek kalmaz. Hocam çoketken var gerçekten insanın içi aciyor. İnşaat mühendisinin cebine para koyup onaylatiyorlar mimarın cebine para koyup onaylatiyorlar denetimi bı sekilde atlatiyorlar umarım hepsi cezasını çeker baştan sona kim göz yumduysa cezasını çeksin yine bı taraf ne ceza alacak ne de istifa edecek :(

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri