Teyze: Bu Depremler Amerika'nın İşi

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,511
O makara da farklı Allah var TOKİ çok güzel yapıyor. Hem zemini sağlam seçiyor hem kolon + perde beton kullanıyor extra maliyet. Bastakilerin yapacağı denetim denetimi düzgün rüsvetsiz adam kayırma dan yapsalar bina yapmalarına gerek kalmaz. Hocam çoketken var gerçekten insanın içi aciyor. İnşaat mühendisinin cebine para koyup onaylatiyorlar mimarın cebine para koyup onaylatiyorlar denetimi bı sekilde atlatiyorlar umarım hepsi cezasını çeker baştan sona kim göz yumduysa cezasını çeksin yine bı taraf ne ceza alacak ne de istifa edecek :(
Hocam bu tarz da herşey devletdede değil millet alt katları dolduruyor kontrol ediliyor diye üst kısımlar boş fos bizim mutaitlerimiz de ac gozlu

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892
Hocam bu tarz da herşey devletdede değil millet alt katları dolduruyor kontrol ediliyor diye üst kısımlar boş fos bizim mutaitlerimiz de ac gozlu
Hepsi bağlantılı işte biri denetimi tam yapmıyor diğer tarafta mal sahibi vs adamın umrunda değil bina daire fazla olsun yeter diyor. Geçen bizim binayı yapan müteahhit ile konuştum adamın dediği laf su kızı mimar kızına mimarlık okuttu başkasına para vermemek için. Kızıma onaylatmayacam yanlış yapar vs diye başkasına onaylatacam adam depremden sonra hapis korkusundan bunu dedi şuana kadar bir tane emsal karar yoktu kimse ceza yemiyordu belki bundan sonra akillaniriz

Nuri Tarık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
51
Deprem bölgesinden yazıyorum. O kadar çok şey var ki söylenecek ama artık konuşanın başı kesiliyor. O yüzden niye yalan söyleyeyim korkuyoruz.. Herkesi not etmiş ya Başkan'ımız. Yazıklar olsun bu ülkeyi bu hale düşüren seçmenlere..

Hatay'ın Antakya ilçesi kısacası yok oldu.

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
505
Deprem bölgesinden yazıyorum. O kadar çok şey var ki söylenecek ama artık konuşanın başı kesiliyor. O yüzden niye yalan söyleyeyim korkuyoruz.. Herkesi not etmiş ya Başkan'ımız. Yazıklar olsun bu ülkeyi bu hale düşüren seçmenlere..

Hatay'ın Antakya ilçesi kısacası yok oldu.
Ben eğriye eğri, doğruya doğru demekten vazgeçmem. İsterlerse bir canım var onu da alsınlar hiç korkum yok (İstiklal Marşı "Korkma!" ile başlar). Askerliği bedelli yapabilirdim ama yapmadım. Tam askerlik yaptım (artık ne demekse). Ölümden çocukluğumda biraz korkardım. Ne zaman ülkenin durumunu ve yamuklukları lise ve sonrasında kendi gözlerimle görmeye başlayıp anladım, işte o zaman gelecek endişem kalmadı ve ölüm korkum da kalmadı. Endişem kalmadı dediğime bakmayın, geleceğimizi pek de hayırlı görmemeye başladım ve düzelmesi gerektiğini düşünmeye başladım. Biraz alakasız devam edeceğim ama siyaset bugün haber kanallarına girmiş, sokaklarda konuşulur ve kavgalar edilir olmuş, sosyal medyada siyaset... Lakin ne faydası var? Tek yaptıkları ağız kavgası.

Ülkeyi düzeltmek sadece gerçek demokrasi ile olur. Gerçek demokrasi nedir? Halkın oy verdiği kişiyi körü körüne desteklemesi demokrasi değildir. Oy verdiğin kişiyi bile sorgulayabiliyorsan o gerçek demokrasidir. Gerçek demokrasi geldiği gün ülkede her şey düzelir. O güne kadar da hiç bir şey düzelmez. İsmen değil cismen demokrasi gelmeli. Sizce gelecek mi? Yoksa bu siyaset kavgasına demokrasiyi unutup paspas altına sürmeye devam mı edeceğiz? Susarak, boyun eğerek mi ileriye gideceğiz? Hep kabullenip mi devam edeceğiz? Bunun bize faydası ne olacak?

Milletimiz uyanıncaya kadar hangi siyasi parti gelirse gelsin emin olun düzelmeyecek. Sahtekarlar (gıda, bina, üçkağıt fark etmez) geleceğimizi karartmaya devam eder.

NOT: Konuyu siyasi tartışmaya çevirmeden sürdürmek gereklidir. Şahsen siyaseti de sevmem. Ancak bu konu maalesef ülkeyi idare edenleri de işin içine katmadan tartışılamıyor. İşin ucu aslında siyasete çıksa da, siyasete bulaşmadan da tartışabiliriz.

mertxan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
92
Klasik bir belediye işi hocam artık normal geliyor bana. Burda bütün yol boyu taş döşendi 1 hafta geçmeden aynı taşları söküp yeniden taktırdılar bir sorun falan yoktu. Tamamen iş yaptırıyoruz görünümü kazanılmış. :D

Anlatma hocam boşver ülkede cahil çok fazla, her deprem v.s sonrası çerezlik konu arıyorlar. Zaten yeterki onlara göre boş lak lak olsun ne diyelim Allah sabır versin ailesine.
Hocam cahillikten çıksın belki bi faydam olur en azından araştırır manipüle olmaz her gördüğüne inanmaz diyorum da nafile hala aynı

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
Olur mu canım adamlar uzaydan istedikleri yere uydu atıyor, bu uydu fayları harekete geçiriyor. Üstelik bunu yaparken de hiç bir bomba, silah kullanmadan yapıyorlar.
yaw şunu anlamıyorum yapay deprem olsa trdeki tüüm fay hatları harekete geçerdi ve bunu yapan kişi tek yerde yapmazdı daha yıkıcı bir halde yapardı

mertxan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
92
yaw şunu anlamıyorum yapay deprem olsa trdeki tüüm fay hatları harekete geçerdi ve bunu yapan kişi tek yerde yapmazdı daha yıkıcı bir halde yapardı
Hocam beklenen bir istanbul depremi var adam niye gitsin doğuda yapsın depremi mantıken istanbulda yapsa ülke zaten çok daha zora girer ve vefat fazla olur ha buna da şey diyorlar tabi "göz dağı veriyorlar yeğenim" gülünecek haldeyiz

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
bana kalırsa önlem alınmadı istanbulda cok can kaybı olcak hasarlı bina tespiti bile yapılmadı

istanbul depreme hazır değil

raylı sistem cok pahalı diyorda bizden aldığın vergilerle aldığın paralarla yaptırabilirsin raylı sistemi biz bulduk japonlar sahiplendi kafayı yersin

teyze: ...... ....... KILIYIM anlayan anladı :D

bana kalırsa ilk geceki depremde can kaybı cok azdı 2. sabahki deprem insanları şaşırttı beklenmiyodu bence insanlar tarafından ve gecekinden daha şiddetliydi kayseri bildiğiniz 6.5 6.7 şiddetinde hisseti 10 sn vs sürdü ve o gün hiç durmadı artçı depremler

sabahki depremde can kaybı arttı

herkes hataya antakyaya en son gidildi diye laf atıyo ancak hatay iklimsel olarak sıcak bi yer insanların soğuktan ölme ihtimalitesi cok düşük ancak öteki tarafta havalar cok sğuktu bu yüzdden öteki taraflara yönlendi herkes

daha cabuk gidermiydi hayır nedenmi adana depreminde 6.4 kopru hasar görmüştü o köprüyü düzeltmek ve yardımın gelmesi 2 saat sürdü

Son düzenleme:

mertxan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
92
bana kalırsa önlem alınmadı istanbulda cok can kaybı olcak hasarlı bina tespiti bile yapılmadı

istanbul depreme hazır değil

raylı sistem cok pahalı diyorda bizden aldığın vergilerle aldığın paralarla yaptırabilirsin raylı sistemi biz bulduk japonlar sahiplendi kafayı yersin

teyze: ...... ....... KILIYIM anlayan anladı :D

bana kalırsa ilk geceki depremde can kaybı cok azdı 2. sabahki deprem insanları şaşırttı beklenmiyodu bence insanlar tarafından ve gecekinden daha şiddetliydi kayseri bildiğiniz 6.5 6.7 şiddetinde hisseti 10 sn vs sürdü ve o gün hiç durmadı artçı depremler

sabahki depremde can kaybı arttı

herkes hataya antakyaya en son gidildi diye laf atıyo ancak hatay iklimsel olarak sıcak bi yer insanların soğuktan ölme ihtimalitesi cok düşük ancak öteki tarafta havalar cok sğuktu bu yüzdden öteki taraflara yönlendi herkes

daha cabuk gidermiydi hayır nedenmi adana depreminde 6.4 kopru hasar görmüştü o köprüyü düzeltmek ve yardımın gelmesi 2 saat sürdü
Hocam çok katlı binalarda sismik izalatörün maliyeti bina maliyenin %5~%10 u kadar çok da pahalı değil aslında.

Kaynak:

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
yaw eriniyolar

ne zaman sağlıklı faydalı bişeyi yaptılarki

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892
Hocam çok katlı binalarda sismik izalatörün maliyeti bina maliyenin %5~%10 u kadar çok da pahalı değil aslında.

Kaynak:
izalatörler normal binalar için uyumlu değil. 8-10 kata kadar olan binaların kolonları izalatör için gerekli olan kolon boyutunun neredeyse yarısı. gökdelen gibi binalarda kullanılabiliyor. bir avm otoparkında ki kolon boyutuna bak birde kendi oturduğun apartmanda ki , izalatör montajı yapılamaz onlara. kolonları izalatör için büyütmekte dairenin metrekaresini kücültür. yani türkiye de daha 50 sene normal 8-10 katlı apartmanlara izalatör koyulmaz.

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
6.0 olan deprem 3.0 oluyor

mertxan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
92
izalatörler normal binalar için uyumlu değil. 8-10 kata kadar olan binaların kolonları izalatör için gerekli olan kolon boyutunun neredeyse yarısı. gökdelen gibi binalarda kullanılabiliyor. bir avm otoparkında ki kolon boyutuna bak birde kendi oturduğun apartmanda ki , izalatör montajı yapılamaz onlara. kolonları izalatör için büyütmekte dairenin metrekaresini kücültür. yani türkiye de daha 50 sene normal 8-10 katlı apartmanlara izalatör koyulmaz.
Kendi önlemimizi almaya devam

Ameriga bizi ele geçirdi yeğenim ama Almanya bizi kıskanmaktan kendi kendisini yedi bitirdi (!)
Tabi hocam bizi anca kıskanırlar

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri