The Callisto Protocol ̶9̶2̶₺̶ 'den değil 499₺'den Satışta!

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
808

Beklenen oyunlardan bir tanesi olan The Callisto Protocol şu an steam 'de ön siparişe açıldı ve 92₺ gibi bir fiyata 499₺ 'ye satışta!

Bildiğiniz üzere yakın zamanda Sniper Elite 5 (79₺) ve WWE 2K22 (92₺) Türk Lirası bazınca çok ucuz bir fiyata kısa süreli olarak satışa çıktı ve çok zaman geçmeden fiyatları devasa bir şekilde arttı. Şahsi izlenimim bu oyunda aynı şekilde olup, kısa süre bu fiyatta kalıp ardından fiyatı devasa bir şekilde artış gösterebileceği yönünde. Oynayacaklar için tavsiyem direkt alın.
Papara ile alırsanız şu an Steam için Cashback kampanyası mevcut (YIL SONUNA KADAR) 20₺ 'ye kadar tüm oyunları %10 indirimli alabilirsiniz.

• Day One Edition (Tam oyun):
  • Digital Deluxe Edition: (119₺ 669₺)
  • Oyun Çıkış Tarihi: 2 Aralık 2022 (5 ay sonra)

Oyun Hakkında​

Son düzenleme:

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
Çaktırmayın fiyatlandırmada hata var düzelmeden yapıştırın. :)

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
Ben demiştim adamlar hızlı ayıktı. Fiyatlar minimum 499 TL ye çıktı. :)

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,059
Bende dün aldım. Millet Steam TR bilerek yapıyor diyor da öyle bir şeyin olduğunu düşünmüyorum. Oyun kaliteli bir korku ve gerilime benziyor. Bakalım :)

KS

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
808
Bende dün aldım. Millet Steam TR bilerek yapıyor diyor da öyle bir şeyin olduğunu düşünmüyorum. Oyun kaliteli bir korku ve gerilime benziyor. Bakalım :)

Steam TR veya başka bir bölgesel Steam pazarının kendi ülkesi için özel olarak böyle bir şey yapabileceğine inanmıyorum hocam. Bunun bana göre açıklaması Steam fiyatlandırması ve Yayıncının kısa süreli bir jesti (bu oyun için kesinlikle jest bence) veya Yayıncının dalgınlığı ile es geçtiği bir durumda olabilir tabi.

Callisto Protocol için bu durum bana göre tamamen yayıncının jesti konumunda. Zira verilerine baktığımızda Euro, dolar kullanan bazı ülkeler ve Japon, Çin gibi diğer bazı ülkeler hariç çoğu ülkede başlangıçta uygun fiyata göre satılmış. Muhtemelen yayıncı bu ülkelere kısa süreli olarak Steam 'ın önerdiği fiyatı uyguladı daha sonra fiyatları güncellemeyi aldı. Aynı durum içinde geçerli ancak için yayıncının jesti de olabilir es geçtiği bir durumda olabilir. Çünkü bu oyunun çıkış fiyatı sadece Türkiye, Kazakistan ve Arjantin de düşük fiyattan çıkıp sonradan fiyatlar güncellenmiş.

Steam fiyatlandırmasından kastım: Steam yayıncılara güncel kur a göre bir fiyat önermez. Steam yayıncılara ülkelerin durumuna göre kendi sabitlediği bir kur fiyatı ile öneride bulunur. Bu zorunlu bir şey değildir sadece öneridir. Bunun özel olarak artısının bağımsız yapımcılara olduğunu düşünüyorum çünkü bağımsız yapımcı kendi ülkesi dışındaki her ülkenin durumunu kolay kolay araştırmaz ve bu önerilen fiyatlandırma sayesinde bağımsız yapımcılar oyunlarının bölgesel olarak daha kolay satabileceğini ve hangi fiyatlardan satabileceğini gösterir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri