35.000-45.000 TL Topladigim Sistem Iyimi?

alperents61

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
İşlemci
.
Ekran Kartı
.
COLORFUL iGame RTX 4060 Ultra 8GB GDDR6 128Bit W OC 8GB-V Gaming (Oyuncu) Ekran Kartı

Intel Core i5-12400F 2.50GHz (Max 4.4GHz) 6 Çekirdek 18MB L3 Önbellek Soket 1700 Tray İşlemci

Gigabyte H610M-H V2 DDR5 Intel H610 Soket 1700 DDR5 5600MHz mATX Gaming (Oyuncu) Anakart

Apacer Panther RGB 16B (1x16GB) 5200MHz DDR5 CL40 Gaming Ram (AH5U16G52C5229BAA-1)

Kingston NV2 SNV2S/1024G 1TB 3500/2100MB/s PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD Disk

Zalman ZM700-TXII 700W Dual Forward 120mm 80+ Power Supply

Team T-Force Siren GD240E TB120602 240mm ARGB Beyaz İşlemci Sıvı Soğutucu

MAG PANO M100R PZ White 4x120mm ARGB Fan USB 3.2 Micro-ATX Tower Gaming (Oyuncu) Kasa

Asus Tuf Gaming TF120 ARGB Beyaz Kasa Fanı X3

Ekipmanlar

Havit Gamenote Fuxi-H3 Kablosuz Beyaz Gaming (Oyuncu) Kulaklığı

Glorious Model O Minus GLO-MS-OMW-MW Kablosuz Beyaz Oyuncu

MouseRedragon K617 Fizz RGB Red Switch Kablolu White/Pink Compact Gaming (Oyuncu) Klavye

Asus TUF Gaming VG27VQ3B 27″ 1ms 180Hz FreeSync Adaptive Sync Curved VA FHD Gaming (Oyuncu) Monitör

KS

alperents61

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Herhangi bir sorun varmıdır sistemde yardım edebilirmisiniz?

kadir cann

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
21
Neden hocam 4070 butceyi asar muhtemelen 3060 ti düşündüm 3x fan 8gb oda 5000 serisi cikicak geri kalir diye düşündüm

Neden hocam 4070 butceyi asar muhtemelen 3060 ti düşündüm 3x fan 8gb oda 5000 serisi cikicak geri kalir diye düşündüm

Bence 8gb yetersiz kalır ileriyede dönük bakarsak tabi bu bütçeyle alakalı bi durum ama ben olsam 4060 almam en fazla 4060 ti alabilirim dersen ti al 4060 dan iyidir

KS

alperents61

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Bence 8gb yetersiz kalır ileriyede dönük bakarsak tabi bu bütçeyle alakalı bi durum ama ben olsam 4060 almam en fazla 4060 ti alabilirim dersen ti al 4060 dan iyidir
Diğer parçalarda sorun yok dimi hocam? Darbogaz yada ssd de mhz sorunu ramde falan sorun olmaz değilmi işlemciye fan ekstra kasaya 3 fan atıcam buda ısınma sorununu oldurmaz muhtemelen

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
244
Kasa çok beğendiğiniz vazgeçilmez değil ise; çünkü
M-ATX(Back-connect supported) / ITX
Sadece M- ATX anakart desteği var. İleride yeni sistem veATX anakart kullanayım derseniz kullanamayacaksınız.

Anakart B-760 serisinden seçmeniz çok daha iyi olacağını düşünüyorum.

12400 F için sıvı soğutucuya gerek yok.
Kasa için ekstra fanlara da şu aşamda gerek olmayacak.

KS

alperents61

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Sadece M- ATX anakart desteği var. İleride yeni sistem veATX anakart kullanayım derseniz kullanamayacaksınız.

Sıvı soğutucu ileride lazım olur diye almak mantıklı olurmu peki anakart b760m olarak düşündüm sizin dediginize göre bu sistemde ileride herhangi bir yukseltme yapmayı düşünmüyorum stabil kalacak kasa hoşuma gitti 2tarafıda cam olması ve beyaz kasalarin digerleri ya küçük gözüküyor ya önü kapalı hoş degil bu b760m anakartı kasaya uyumluluk sağlıyormu sağlıyorsa stabil bir fikirdeyim sağlamıyorsa değişiklik mecbur hocam birde 4070 super 12gb ileriye görüşlü muhtemelen 4060 super 8gb yerine alinabilir değilmi? Son olarakta power supply gayet yeterlimidir yada kasaya uyumsuzlugu parcalara uyumsuzlugu varmıdır

Monitörlük birşey de olmaz değilmi girişleri falan mevcut uyumlu?

Son düzenleme:

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
244
INTEL yeni nesil işlemci ve anakartlar Ekim sonu gibi çıkacak. Bunlar gelsin fiyatları ne olacak bir göz atayım vs. düşünmüyorsunuz sanırım???
Bütçenizi bilemiyorum

Önce şu kasadan başlayalım.
Hangi tür kasa tercihiniz önemli. Bu tür show case denen akvaryum tiplimi yoksa klasik, fanları önde olan dikdörtgen blok şeklinde olanlar mı?

Kasa ileriye dönük olursa daha avantajlı olur. İkincil üçüncül sistemleri toplayıp kurabilirsiniz. Bu tip akvaryum kasasalardan hoşlanıyorsanız. Yani bilemiyorum. ATX anakart desteği olanları da bir araştırın. Beğendiğiniz modeller çıkabilir. Sonuçta 4000 Tl fiyata alacaksınız.

Diğer parçalara bakarız önce bu kasa konusunda tercihiniz önemli Bütçenizi bilemiyorum.

KS

alperents61

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
INTEL yeni nesil işlemci ve anakartlar Ekim sonu gibi çıkacak. Bunlar gelsin fiyatları ne olacak bir göz atayım vs. düşünmüyorsunuz sanırım???
Bütçenizi bilemiyorum

Hangi tür kasa tercihiniz önemli. Bu tür show case denen akvaryum tiplimi yoksa klasik, fanları önde olan dikdörtgen blok şeklinde olanlar mı?

Kasa ileriye dönük olursa daha avantajlı olur. İkincil üçüncül sistemleri toplayıp kurabilirsiniz. Bu tip akvaryum kasasalardan hoşlanıyorsanız. Yani bilemiyorum. ATX anakart desteği olanları da bir araştırın. Beğendiğiniz modeller çıkabilir. Sonuçta 4000 Tl fiyata alacaksınız.

Diğer parçalara bakarız önce bu kasa konusunda tercihiniz önemli Bütçenizi bilemiyorum.
Bütçe max 55k hocam normalde 35 le baslamistim ekipmanlari hafta hafta alip kaasayi en son taksitle alacam
Madem ileriye dönüşlü daha iyi olur diyorsunuz akvaryum kasalardan vazgecelim
NZXT H Series H5 Flow CC-H51FW-R1 Beyaz ATX Mid Tower Gaming (Oyuncu) Kasa bu kasa nasıldır hocam?
Lian Li O11 Dynamic Mini Snow Beyaz Mini-Tower ATX Gaming (Oyuncu) Kasa (G99.O11DMI-S.00) buda var ama bu ne tür bilmiyorum

Bütçenizi bilemiyorum

Hocam şimdi sistemi ayarliyalımda ekipmanlarda monitör tercihi 27 inç daha iyi olur degilmi fps olarak valorant oyniyacam ara sira cs diger oyunlar hikayeli yada normal takılmalık oyunlar mesela mon bazou payday2 muck vb

Son düzenleme:
KS

alperents61

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Bütçenizi bilemiyorum

Hocam sizin direk herşeyi atma şansınız varmı monitör kulaklık klavye mouse haric kasa icin 38 40k fln ayirabilirim ince hesaptan olacak ekipmanlari ordan alacam beyaz setup kuruyorum ekran ksrtı kasa beyaz düşünüyorum ram rgb beyaz yoksa rgb siyah

Woqqies

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
25
Madem 40 k ya yakın kasa için bütçeniz var yayıncıları takip edip fiyat performans bir sistem gelirse alın. Aceleniz yoksa illaki bir iki hafta içinde sistem videoları gelir inceleyip gereken parçaları yükseltip iyi bir sistem alabilirsiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri