Topladığım sistem

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

pikayi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar ben bir sistem satin aldim kendime, resmini ek olarak paylasacagim. Kisaca aciklamam gerekirse ramlerimi 4x4 olarak aldim anakartimda 4 slot var diye ama satin aldiktan sonra aklima geldi aldığım anakart mini. Yani ryzenin sogutucusunu taktigim zaman herhangi bir ram slotu eksikligi yasayacak miyim? Cok moralim bozuldu eger öyle olursa birde islemci soğutucu almam gerekecek fazladan... bildiğim kadarıyla yeterince küçük bi islemci soğutucu ama. Yardimci olursanız sevinirim

https://hizliresim.com/v6bOoA

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Ryzenin kendi soğutucu RAM 'i kapatmaz işlemci üzerine odak bir soğutucudur. Sistem güzel ama biraz dengesiz olmuş daha iyisi toplanırdı ama hayırlı olsun diyelim.

KS

pikayi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam bulabildiğim en ucuz ürünleri aldim, öyle demeniz biraz canimi sıktı ama ram slotu kapanmayacak iste rahatladim. Neresi dengesiz olmus acaba söyler misiniz :( ramler baya ucuzdu ben alirken. Birde 144 hz monitör eklemesi yaptim aslinda. Ama bi kötülük veya uyumsuzluk hissetmemiştim toplarken

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Uyumsuzluk yok. X370 yerine B450 anakart ve GTX 1060 yerine RX 580 alsaydınız daha ucuza ve daha iyi bir sistem olurdur. İşlemcinize B450 yeterli bir anakart olurdu ve GTX 1060 ayarında hatta biraz daha fazlasına RX 580 alırdın. m.2. SSD yerinede SATA alsaydın sorunsuz olurdu. m.2. 'nin farkını RENDER vs. yapmıyorsan anlayamazsın. Soğutucu sorun değil onu dert etmene gerek yok.

KS

pikayi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam bi kdv indirimi vardi ya hepsiburada da, rx590 aliyordum son anda 1060 indirime girdi onunla degistirdim. Bu anakarti da 490 tl gibi bir fiyata aldim. Performansi insallah kötü olmaz. 5500 gibi bir fiyata topladim bu sistemi.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Anakartın fiyatı iyiymiş onda sorun yok B450 fiyatında almışsın. RX 590 alsaydın keşke o GTX 1060 'tan daha iyi FPS verirdi FreeSync bir monitörlede çok iyi olurdu ama sağlık olsun güzel sistem. Ama SSD fazla olmuş m.2. 'nin farkını RENDER vs. yapmayacaksan hiç anlamazsın, normal SATA SSD alsaydın fiyatı yarı yarıya SSD 'den düşerdi ama iyi sistem hayırlı olsun.

Başka bir sorunuz varmı?

KS

pikayi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Cevaplarınız icin teşekkür ederim ve evet monitörüm freesync. Sadece 144 hz olmasindan yararlanacağım o da acemiligime geldi. Photoshop matlab autocad endnote gibi programlar kullanacağım. 1060i değiştireceğim zaman amd ekran karti alirim artik yapacak bisey yok. Tekrardan sagolun bilgisayarı montajlarken tekrar bi sorunum olursa size danisacagim iyi aksamlar..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri