Topladığım Sisteme Dizmeyi Düşündüğüm Ekipmanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bilgisaymaz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar Merhaba. Daha önceden burada açtığım konu sonucunda oluşturduğum sisteme (tekrardan uğur beye teşekkür ederim) aklımda olan birkaç ekipmanı almayı düşünüyorum. Bazılarına muallakta kaldım diyebilirim ama hepsinde belirttim aklınızda tavsiye etmek istediğiniz bir ürün var ise lütfen yazın bakarım nasılmış diye. Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Monitör: AOC 24G2U - Normalde 2070S ekran kartı almama rağmen bu monitörü düşünüyorum. Bildiğim kadarı ile piyasada yeni olmasına rağmen çok beğenildi. Bu monitörü düşünme sebebim 24 inç'den sonrasına asla alışamayacağımı bilmem (2k monitörlerin hepsi 27 inç den başlıyor galiba) ve uzun süreler boyunca 1080p de cayır cayır oyun oynamayı istediğimden dolayıdır.

Klavye: Asus tuf k7 optik mekanik - Bu klavye bayağı bir pahalılaştı son aylarda ama özellikleri ve ömründen dolayı bunu istiyorum istemsizce. Eğer buna çok para verme bak gayet kaliteli bu klavye var diyebileceğiniz bir klavye var ise onu da tavsiye ederseniz bakabilirim.

Mouse: Cooler Master mm711 ultra hafif - Elim küçük olduğundan (her zaman sorun olan şey :D) dolayı ve hafifliğinin yanı sıra elime uyacağını bildiğimden dolayı bu mouseyi düşünüyorum. Mouse önerilerine açığım ama elimi tarif etmem gerekir ise g300'leri bilmeyen yoktur. O benim elime tam oturuyor diyebilirim yani ortalama/ortalama altı bir ele sahibim o yüzden biraz büyük mouse'ler ile pek işim olamıyor :(. Bütçe olarak buna 600 e kadar verebilirim.

Kulaklık: Evet geldim nihai düşmanıma :D. Öncelikle KESİNLİKLE bahsetmem gereken bir şey var. Kulaklarım biraz hassas yani kesinlikle KONFORLU dediğimiz türden bir KULAKLIĞA ihtiyacım var. Ben moba-strateji ve hafif hikaye/mmorpg oyuncusuyum. Arada çok az da olsa arkadaşlar ile oyun oynamak için rainbow,cs go oynuyorum ama gerçekten diğer oyun sürelerime göre çok çok az olabilir. O yüzden 7.1 kulaklık almak falan gibi bir ihtiyacım yok galiba çünkü benim işime yaramıyor (7.1 tam olarak neye yarıyor bilmiyorum biraz bilgisizim ne yazık ki kulaklıklar hakkında). Bütçe olarak 750 lere kadar bile hatta üstüne de çıkarım ama 7.1 olmayan zaten o kadar pahalı kulaklık galiba ülkemizde yoktur. Sizden istediğim güzel ve kaliteli bir kulaklık önermeniz.

Biraz uzun yazmış olabilirim ama bunları bir kere alıp doya doya kullanacağımdan dolayı bu kadar uzun tutuyor.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Bilgisaymaz' Alıntı:
Arkadaşlar Merhaba. Daha önceden burada açtığım konu sonucunda oluşturduğum sisteme (tekrardan uğur beye teşekkür ederim) aklımda olan birkaç ekipmanı almayı düşünüyorum. Bazılarına muallakta kaldım diyebilirim ama hepsinde belirttim aklınızda tavsiye etmek istediğiniz bir ürün var ise lütfen yazın bakarım nasılmış diye. Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Monitör: AOC 24G2U - Normalde 2070S ekran kartı almama rağmen bu monitörü düşünüyorum. Bildiğim kadarı ile piyasada yeni olmasına rağmen çok beğenildi. Bu monitörü düşünme sebebim 24 inç'den sonrasına asla alışamayacağımı bilmem (2k monitörlerin hepsi 27 inç den başlıyor galiba) ve uzun süreler boyunca 1080p de cayır cayır oyun oynamayı istediğimden dolayıdır.

Klavye: Asus tuf k7 optik mekanik - Bu klavye bayağı bir pahalılaştı son aylarda ama özellikleri ve ömründen dolayı bunu istiyorum istemsizce. Eğer buna çok para verme bak gayet kaliteli bu klavye var diyebileceğiniz bir klavye var ise onu da tavsiye ederseniz bakabilirim.

Mouse: Cooler Master mm711 ultra hafif - Elim küçük olduğundan (her zaman sorun olan şey :D) dolayı ve hafifliğinin yanı sıra elime uyacağını bildiğimden dolayı bu mouseyi düşünüyorum. Mouse önerilerine açığım ama elimi tarif etmem gerekir ise g300'leri bilmeyen yoktur. O benim elime tam oturuyor diyebilirim yani ortalama/ortalama altı bir ele sahibim o yüzden biraz büyük mouse'ler ile pek işim olamıyor :(. Bütçe olarak buna 600 e kadar verebilirim.

Kulaklık: Evet geldim nihai düşmanıma :D. Öncelikle KESİNLİKLE bahsetmem gereken bir şey var. Kulaklarım biraz hassas yani kesinlikle KONFORLU dediğimiz türden bir KULAKLIĞA ihtiyacım var. Ben moba-strateji ve hafif hikaye/mmorpg oyuncusuyum. Arada çok az da olsa arkadaşlar ile oyun oynamak için rainbow,cs go oynuyorum ama gerçekten diğer oyun sürelerime göre çok çok az olabilir. O yüzden 7.1 kulaklık almak falan gibi bir ihtiyacım yok galiba çünkü benim işime yaramıyor (7.1 tam olarak neye yarıyor bilmiyorum biraz bilgisizim ne yazık ki kulaklıklar hakkında). Bütçe olarak 750 lere kadar bile hatta üstüne de çıkarım ama 7.1 olmayan zaten o kadar pahalı kulaklık galiba ülkemizde yoktur. Sizden istediğim güzel ve kaliteli bir kulaklık önermeniz.

Biraz uzun yazmış olabilirim ama bunları bir kere alıp doya doya kullanacağımdan dolayı bu kadar uzun tutuyor.
H.olsun sistem eyvallah. Önerilerim aşağıda biraz uzun bir liste ama en iyileri özelliklerine göre listelemek uzun bir liste doğurdu.

Monitör olarak 24G2U ürünü çok iyi bir üründür doğru seçim. Benim bu monitör ve ona denk başka bir önerim özellikleri ile aşağıda.

• Aoc 23.8" 24G2U 1ms 144hz FreeSync FHD - 1.464,14 TL - IGZO IPS panel 8 Bit (6 bit + 2 bit FRC) + 24 bit Renk desteği + Renk gösterim kabiliyetleri sRGB 126% + Adobe RGB 108% + 250 bit parlaklık + 1 ms panel hızı + 5ms Input Lag değeri olan bir monitör
  • MSI 24" Optix G241 1ms 144hz FreeSync FHD - 1.590,31 TL - Şuan 500 TL kadar indirimde bu model bu sitede normalde 2K fiyatına yakın. IPS panel gerçek 8 Bit + 24 bit Renk desteği + Renk gösterim kabiliyetleri sRGB 126% + DCI-P3 95% + 250 bit parlaklık + 1 ms panel hızı + 5ms Input Lag değeri olan bir monitör.

MSI üründeki DCI-P3 renk gamutu daha geniş bir renk desteği. AOC üründeki ise daha çok iş odaklı kullanılan bir renk desteği ki DCI-P3 desteğide iş odaklı yaygın bir renk gamutu. Diğer özellikleri birebir benzer seviyedeler. Hangisini alırsanız alın IPS bir monitöre göre çok hızlı ve kaliteli renk desteği olan ürünler.

Klavye olarak seçtiğiniz ürünü bende tek geçerim ki gerçek optik anahtarlara sahip 100 milyon tuş ömürlü bir ürün şuan ki pahalı fiyatında yok zaten. Optik anahtar olmayan normal mekanik klavyelerden bir tık daha iyi başka bir öneri isterseniz Razer Blackwidow Elite RGB - 799.00 TL 80 milyon Razer Green anahtarlara sahip bu ürünü alabilirsiniz. Bu Razer Green anahtarların yapısı normal mavi mekanik anahtar ile benzer bir yapıda ama Razer anahtar ömrünü 50 milyon seviyeden 80 milyon seviyesine çıkartmış ve ASUS TUF K7 ürününden 150 TL kadar daha ucuz sanırsam şuan ki TUF K7 fiyatına en ucuz 960 TL filan olarak gördüm.

Mouse olarak seçtiğiniz ürün 400 IPS tarama ve 50G hızlanma desteğine sahip ama 20 milyon tuş ömrü var ki mouse en çabuk tuş eskiten ürünlerden birisidir bence 20 milyon az bir rakam. Size aşağıdaki önerilerimden sunayım. :D

• SteelSeries Rival 3 RGB - 229,00 TL - Şuan en ucuz burada indirimde. 300 IPS tarama + 35G hızlanma + 8500 DPI hız + 60 milyon tuş ömrü. ( 77 gram ağırlık / 12.06 cm uzunluk - 5.83 cm genişlik - 2.15 cm yükseklik )
  • HyperX Pulsefire Surge - 359,00 TL - 450 IPS tarama + 50G hızlanma + 16000 DPI hız + 50 milyon tuş ömrü. ( 100 gram ağırlık / 12.02 cm uzunluk - 6.28 cm genişlik - 4.07 cm yükseklik )
  • Gigabyte Aorus M5 - 424.66 TL - 400 IPS tarama + 50G hızlanma + 16000 DPI + 50 milyon tuş ömrü. ( 118 gram ağırlık / 12.8 cm uzunluk - 7.2 cm genişlik - 4.3 cm yükseklik )
  • Corsair Glaive RGB PRO - 430,76 TL - 400 IPS tarama + 50G hızlanma + 18000 DPI + 50 milyon tuş ömrü. ( 115 gram ağırlık / 12.58 cm uzunluk - 9.15 cm genişlik - 4.46 cm yükseklik )
  • Razer Basilisk X Hyperspeed Kablosuz - 379,00 TL - 450 IPS tarama + 40G hızlanma + 16000 DPI + 50 milyon tuş ömrü. Bluetooth ile 450 saat , Wfi ile 285 saat batarya ömrü. ( 100 gram ağırlık batarya dahil / 13 cm uzunluk - 6 cm genişlik - 4.2 cm yükseklik ) Buradaki diğer mouse ürünlerinden farklı kablosuz (Bluetooth + Wifi) ve çok ama çok hızlı bir mouse. Ayrıca fiyatı çok uygun indirimde.
  • Razer Viper - 449,00 TL - 450 IPS tarama + 50G hızlanma + 16000 DPI + 70 milyon tuş ömrü. ( 69 gram ağırlık / 12.68 cm uzunluk - 5.76 cm genişlik - 3.78 cm yükseklik )
  • Razer Deathadder V2 - 493.66 TL - 650 IPS tarama + 50G hızlanma + 20000 DPI + 70 milyon tuş ömrü. ( 82 gram ağırlık / 12.7 cm uzunluk - 6.17 cm genişlik - 4.27 cm yükseklik )
Bu ürünler önerilerim. Buradaki en hızlı mouse Razer Deathadder V2 ürünü. En hafif mouse ise Razer Viper ürünü ki Deathadder V2 ürünüde gerçekten hafif 82 gram çok iyi bir değer o özelliklerdeki bir mouse ürününde göre. Tuş ömrü olarakta Razer bu 2 saydığım ürünler en iyileri. Kablosuz olarak Razer Basilisk X ürünü hem hız hem 100 gram ağırlık olarak çok iyi bir değere ve fiyata sahip ve boyut olarak diğer Razer ürünlere benzer seviyede. Ben olsam ne alırdım diye düşünürsem kesinlikle 600 TL kadar param varsa mouse için Razer Deathadder V2 alırdım ki eğer kablosuz istiyorsam piyasada daha hızlı bu fiyata kablosuz ürün yok o zaman yine Razer Basilisk X alırdım.

Kulaklıklarda 7.1 yani çevresel ses teknolojisi sanal ve gerçek olarak 2 gruba ayrılır. Gerçek 7.1 ürünler bir elin 5 parmağını geçiyor-geçmiyor o kadar azlar ve çok pahalılar genelde. Sanal ürünler piyasanın 99% kadarını kapsıyor diyebilirim. ne işe yarıyor derseniz CSGO vs. gibi rekabetçi oyunlarda çevreden gelen sesi sanallaştırarak böler ve bu sayede karakterinizin çevresindeki sesleri daha net ayırırsınız örneğin arkanızdan birisi geldiğinde eğer kulaklık 7.1 olarak gerçekten iyi bir ürünse ki bu bir ayrım ürünler arasında yön tayini yapmanızı ve daha iyi oynamanızı sağlayacaktır. Her sanal 7.1 ürünü aynı kalitede ses ayrımı yapamaz gerçekten iyi ürünler piyasada çok ki fiyat ayrımınıda bu değiştiriyor aslında. Bir dip not daha sanal 7.1 aslında Stereo bir kulaklık sadece ürünü yazılımsal olarak ve ürüne eklenen ayrı ses kart desteği ile güçlendirilerek yapılan bir özellik. Birde gerçek 7.1 kulaklıklar var onlarda her kulak kısmında en az 4 sürücü ile gerçek 7.1 ses deneyimini sunan ürünler ama bu tarz ürünler hem az sayıdalar hemde gerçekten pahalılar. Şimdi bunları açıkladığıma göre size önerilerim aşağıda.

Bu kulaklıkları iyiden kötüye kendimce sıralarsam. Logitech G Pro X 1. sırada olurdu sonra ASUS ROG Delta RGB 7.1 ve sonra HyperX Cloud Alpha S ve sonra Cloud Alpha Gold ve sonra HS60 Pro 7.1 ve son olarak kablosuz diye sona attım yoksa 3. sırada bu ürün var HS70 7.1 ürünü gelir.

KS

Bilgisaymaz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

-Monitör olarak alacağım zaman hangisi uygun olursa onu alıcam. Tavsiye ettiğiniz monitör de gayet güzele benziyor. Zamanı geldiğinde hangisini alırsam alayım pişman etmez gibi duruyorlar.

-Mouse'da ise evet ömrü biraz kısa ama ne bileyim içime hala mm711 siniyor (hala hepsinden küçük kalıyor. Ben küçük elliyim küçük :D). Ömrü biterse de yenisini alırız artık :D.

-Klavye olarak razer zaten tartışmaya gerek olmayan bir isim. Monitör de olduğu gibi almaya gittiğim zaman hangisi biraz daha uyguna gelirse onu alırım.

-Kulaklık olarak bahsettiğim gibi 7.1 özelliğini hiç kullanmayı düşünmüyorum olsa bile o yüzden Cloud Alpha veya HS60 Pro'yu alırım. (Aklınızda stereo kulaklık varsa hala öneriye açığım :D).

Konuyu kapatabilirsiniz.İlginiz için ve forum kaliteniz için sizlere tekrardan teşekkür ederim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Mouse olarak size tavsiyem asla MM711 olmaz ki bence o fiyata Razer ürünler çok ama çok daha iyi ürünler ki MM711 ürünü boyutları 11.65cm uzunluk x 6.24cm genişlik x 3.83cm yükseklik değerlerine sahip ki size önerdiğim mouse ürünlerinden çokta farklı değil. Ayrıca malzeme olarak MM711 çok iyi bir malzeme yapısına sahip değil bence hata yaparsınız MM711 alarak.

Kulaklık olarak size önerdiğim tüm ürünler çok iyi ürünler ki Stereo olsun 7.1 olsun fiyatına sonuna kadar hakkeden ürünleri listeledim. Ayrıca 7.1 ürünler sanal 7.1 ki bu özellik açıp kapanan bir şey yani kapalıyken kulaklık Stereo açıkken sanal 7.1 oluyor.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri