35.000-45.000 TL Toplama PC Hakkında Bilgilendirebilirseniz Memnun Olurum

ŞiLeLi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
İntel İ5 12400 F 1700 Soket 12. Nesil 2.50 GHz 18 MB Ön Bellek 10 nm
Ekran Kartı
Gigabyte GeForce RTX 460 TI Windforce 8 GB DDR6 128 Bit
Merhaba Arkadaşlar;
Uzun süredir PC işleri ile uğraşmıyordum. İthal ürünlere gelecek vergi zammını duyunca, elimdeki DDR3 sistemi DDR5 sistem ile değiştirme kararı aldım. Yeni nesil ürünler hakkında da çok fazla bilgi sahibi olamadan ve malum ithal ürünlere gelen ek vergi zamlarını da duyunca; çok fazla araştırma fırsatı bulamadan ilk mağazada soluğu alarak aşağıdaki sistemi toplattım.

Kazık mı yedim, iyi mi yaptım emin değilim.

Sistem Özellikleri;

Anakart: H610M v2 DDR5 5600 Mhz
Ekran Kartı: GeForce RTX 460 TI Windforce 8 GB DDR6 128 Bit
İşlemci: İ5 12400 F 1700 Soket 12. Nesil 2.50 GHz 18 MB Ön Bellek 10 nm
Ram: Gskill 16 GB Ripjaws S5 DDR5 5600 MHz CL46 Single Ram (CL değeri yüksek geldi, bana söylenilen ram kapasiteleri arttıkça CL değerleri de artmaya başladı oldu)
Hard Disc: Crucial 1 TB P3 Plus Serisi SSD (Okuma 5000/ Yazma 3600 MB)
Kasa: Xigmatek Lux G 4x120mm RGB Fanlı 750 W MidT ATX

Bu sisteme indirimli haliyle yaklaşık 10 gün önce taksitsiz 37.000 TL ödedim. Benim için önemli sayılabilecek bir bütçeydi ve günlerdir aklımı kemiriyor bu sistem bu fiyat eder mi diye.
Tam olarak ederi midir? Kaç yıl daha beni idare edebilir?
Bilen arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Saygılar, iyi forumlar.

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
217
Ne kadar süre ile idare edilebileceğini , biraz da kullanım amacınız belirleyecektir.
Şu aşamada fazla oyun meraklısı değilim. İnternet surf, vide mizik dinlemek. Office çalışmaları vb. Biraz da aşırı sistem gerektirmeyen oyunlar.. derseniz.
Çok uzun süre kullanabilirsiniz. Uzun süre de psu dayanıklılığı öne çıkacaktır.

Vadbavv

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
75
Merhaba Arkadaşlar;
Uzun süredir PC işleri ile uğraşmıyordum. İthal ürünlere gelecek vergi zammını duyunca, elimdeki DDR3 sistemi DDR5 sistem ile değiştirme kararı aldım. Yeni nesil ürünler hakkında da çok fazla bilgi sahibi olamadan ve malum ithal ürünlere gelen ek vergi zamlarını da duyunca; çok fazla araştırma fırsatı bulamadan ilk mağazada soluğu alarak aşağıdaki sistemi toplattım.

Kazık mı yedim, iyi mi yaptım emin değilim.

Sistem Özellikleri;

Anakart: H610M v2 DDR5 5600 Mhz
Ekran Kartı: GeForce RTX 460 TI Windforce 8 GB DDR6 128 Bit
İşlemci: İ5 12400 F 1700 Soket 12. Nesil 2.50 GHz 18 MB Ön Bellek 10 nm
Ram: Gskill 16 GB Ripjaws S5 DDR5 5600 MHz CL46 Single Ram (CL değeri yüksek geldi, bana söylenilen ram kapasiteleri arttıkça CL değerleri de artmaya başladı oldu)
Hard Disc: Crucial 1 TB P3 Plus Serisi SSD (Okuma 5000/ Yazma 3600 MB)
Kasa: Xigmatek Lux G 4x120mm RGB Fanlı 750 W MidT ATX

Bu sisteme indirimli haliyle yaklaşık 10 gün önce taksitsiz 37.000 TL ödedim. Benim için önemli sayılabilecek bir bütçeydi ve günlerdir aklımı kemiriyor bu sistem bu fiyat eder mi diye.
Tam olarak ederi midir? Kaç yıl daha beni idare edebilir?
Bilen arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Saygılar, iyi forumlar.
Sistem idare edecektir ama pahalıya almışsınız. İyi günlerde kullanın çok uzun sürmez ama bı süre 2kda oyun oynarsınız sonra 1080pde baya götürür sizi.

KS

ŞiLeLi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Yorum ve görüşlerini paylaşan arkadaşlara öncelikle teşekkür ediyorum.

Yorumlardan anladığım kadarıyla; aldığım parçalar genel sistem olarak düzgün ve beni bir süre daha idare edecek, darboğaz veya herhangi bir teknik arıza ile uğraştırmayacak bir sistem.

Fiyat konusunda ise; herkesin ortak görüşü pahalı olduğuyla ilgili olmuş, bu pahalılığı biraz anlayamadım. Aynı parçaları daha ucuza temin edebilirdim anlamında mı? Yoksa aynı fiyata daha üst performans makine toplanabileceği konusunda mı pahalı. Hoş olan oldu makinayı aldık bir kere ama, bilgi edinmek amacıyla soruyorum. Saygılar, iyi forumlar.

Vadbavv

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
75
Yorum ve görüşlerini paylaşan arkadaşlara öncelikle teşekkür ediyorum.

Yorumlardan anladığım kadarıyla; aldığım parçalar genel sistem olarak düzgün ve beni bir süre daha idare edecek, darboğaz veya herhangi bir teknik arıza ile uğraştırmayacak bir sistem.

Fiyat konusunda ise; herkesin ortak görüşü pahalı olduğuyla ilgili olmuş, bu pahalılığı biraz anlayamadım. Aynı parçaları daha ucuza temin edebilirdim anlamında mı? Yoksa aynı fiyata daha üst performans makine toplanabileceği konusunda mı pahalı. Hoş olan oldu makinayı aldık bir kere ama, bilgi edinmek amacıyla soruyorum. Saygılar, iyi forumlar.
Aynı fiyata daha iyi bir sistemin olabilirdi. Tabi araştırıp kovaladıktan sonra onu kast ettim. Giriş seviyesi donanımlara çok tuzlu olmuş verdiğiniz para.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri