Toplama Sistem Hakkında Tavsiyeler!

KeNZai

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhabalar, 15.000 TL bütçem var ve kendi istediğim parçalar ile bir sistem toplamak istiyorum. 

Sistem için bir kaç parça aldim indirim de sizin tavsiyeniz ne olursa paylaşmayi unutmayin ancak sistemi gigabyte aorus geneli yapmak istediğim için bir kaç parçasini öyle seçtim. Elimde 550W CPU ve RX550 4GB ekran karti var o yüzden onlara bakmadim bir süre idare edecektir diye düşündüm. Ram ve soğutucu olarak ne almam gerektiğini bilemedim.
Aldiğim parçalar aşağida;

- Anakart: Gigabyte Aorus Master B550 
- İşlemci: AMD Ryzen 5 5600x
- SSD: Gigabyte Aorus 1TB M.2

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Cvp: Toplama Sistem Hakkında Tavsiyeler!

Kasa RGB kontrolünü Gigabyte anakart seçtiğiniz için yazılımla senkron edemeyeceksiniz. Bunun dışında bir problem yok sistemde.

3600MHz CL17 / 4000MHz CL19 üzerine çıkmadan bir bellek seçin derim. Online oyun oynuyorsanız CSGO tarzı işlemci yükü ağır oyunlar 4000MHz veya üzeri seçin yoksa 3600MHz seçimi yapın.

Soğutucu içinse hava veya sıvı ne düşünüyorsunuz?

Ayrıca bir bütçe verirseniz limit anlamında daha doğru öneriler yapabilirim.

KS

KeNZai

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
RE: Cvp: Toplama Sistem Hakkında Tavsiyeler!

ugur.gozaydin' Alıntı:
Kasa RGB kontrolünü Gigabyte anakart seçtiğiniz için yazılımla senkron edemeyeceksiniz. Bunun dışında bir problem yok sistemde.

3600MHz CL17 / 4000MHz CL19 üzerine çıkmadan bir bellek seçin derim. Online oyun oynuyorsanız CSGO tarzı işlemci yükü ağır oyunlar 4000MHz veya üzeri seçin yoksa 3600MHz seçimi yapın.

Soğutucu içinse hava veya sıvı ne düşünüyorsunuz?

Ayrıca bir bütçe verirseniz limit anlamında daha doğru öneriler yapabilirim.

Uygun fiyatli beni belli bir zaman götürecek bir hava soğutma varsa onu seçmek isterim eğer yoksa kesinlikle sivi soğutma.

Kasa'yi 746 TL'ye hepsiburada'dan aldim uygun fiyata geliyor diye başka bir öneriniz varsa açiğim tabii, ihtiyacim olan ürünlere ayirdiğim tutar 3.000 TL. Bu bütçeye göre ram ve soğutma önerisi yaparsaniz çok sevinirim :)

@"ugur.gozaydin"

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri