Toplayacağım Sistem Için Anakart Seçimi?

YAVUZKAGAN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
27
B760 a i7 13. Nesil takılmasında bir problem olmaz değil mi?
Hayır hem b660'a hem 760'a 12 ve 13. Nesil takabilirsiniz.Bence sağlam bir B660 ya da Z690 almak daha mantıklı.O kadar fazla değişiklik olmadı zaten.
Mesela bunun gibi:
Z690 OC de desteklediği için ileri dönük daha iyi olur.Bu anakartta çift 8 pin güç girişi ve iyi bir güç beslemesi var.13900k bile takabilirsiniz.

Son düzenleme:

furkandemirci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
39
Arkadaşlar merhaba,
Yeni bir sistem toplayacağım.
Intel Core i5-12400F
Kingston Fury Beast 16 (2x8) GB RAM
Inno3D Nvidia GeForce RTX3070 ICHILL x3
WD BLUE 500 GB M2. SSD
FSP HYDRO G PRO 750W PSU

Yukarıdaki bileşenler için ileride upgrade de yapabilmek açısından doğru anakart seçmek istiyorum. İlk olarak aklıma MSİ PRO B760M-A WİFİ anakartı geldi. MSI MAG B660M BAZOOKA LGA1700 DDR4 anakartını da gördüm. Soğutma açısından daha iyi gibi geldi. En azından ileride i7 işlemciye yükselttiğim zaman yeterli olur mu?
hocam yorumlarda yazılım için kullanacağından bahsetmişsin de oyun kodlamak için kullanmayacaksan işlemciye aban. benim durumum şöyleydi sadece fps oyunları oynuyorum arada da zayıf oyunları arkadaşlarımla giriyorum (pummel party gang beast vs.) fps oyunlarında (cs valo) işlemci daha ön planda ve yazılımda da ileri seviye oyun için kullanmayacaksan işlemciye abanmanı öneririm. ileride yükseltmeler tabi ki olmalı. bende 4070ti veya 4080e geçmeyi düşünüyorum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri