tp link deco e 3

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ekrem_Abi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Merhabalar. yakın bır zamanda sıstem topladım ve anakartım wifi özelikli (msi meg ace x570) wifi 6 teknolısı felan dıyor lakın ben cok hakım degılım bu konulara. Yıllardır malum ınternet fırmasının netını kanser ola ola kullanıyorum her zaman sıze 16megabıte kadar net verıyoruz deyıp aslında 7 8 megabıt kullandıgım netım nasıl olduysa mahallenın alt yapısı yenılenınce ılk soyledıklerı degerlere geeldı. 16 ya yakın dowloand 1 e yakın upload. henuz fıbere felan gecmedım sözleşmemın bıtıp turknete gecısımı beklıyorum. Benım sorum su olucaktı. modem oturma odasında kasa ıse yakşalık 13 metre uzakda kı odada yıllardır kablo ıle baglantı yaparım pc me. bu anakartdada 2 adet lan baglantısı vardı suanda 2,5 ghz oılan yere taktım. Acaba ben bu tplink decoyu alsam fişe takılan aparatı da kasanın oldugu odada taksam. wifi 6 ıle baglansam oyunlarda kopma donma yaşar mıyım? yanı kablolu baglantımı ıyıdır yoksa bu sekılde baglantı mı.sırf anakartı denemek ıcın almak ıstıyorum lakın cok da benı etkılemeyecekse boşu boşuna 539 lira vermeyeyım. ilerde netımı fıber yapıcam o zaman aslında cok lazımlı bır urun olucak bılıyorum ama suanda da işimi görür mü? ugur hocam saygılar

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Birincisi Wifi 6 desteğini anakarttaki standardı alabilmeniz için modemini ve alacağınız Wifi Mesh sistemide Wifi 6 desteğine sahip olmalı. Yoksa Wifi 6 hızını ve stabilitesini alamazsınız. Ayrıca evinizdeki duvar kalınlıkları ve yine Wifi sinyal alanınızdaki elektronik alet sayısı vs. pek çok şey Wifi ağı hızını ve gecikmesini etkiler yani genel olarak bir oyuncu için Wifi ağını önermem ama genel olarak bir kullanım senaryosunda Wifi 6 destekli modem ve mesh ağ sistemi ile stabil bir senaryo elde edersiniz. Bu arada Wifi 6 adı AX olarak geçiyor AC olarak satılan modemler Wifi 5 eski sistem yani. DECO E3 ürünü gibi oda AC bir model.

KS

Ekrem_Abi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
hocam sagolsun bılgılendırdıgın ıcın son olarak da wifi 6 teknolojısını destekleyen bır modem  önerir misiniz? çok yüksek fiyatlarda olmayan

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Bildiğim piyasada 1-2 model var ucuz olanı TP-Link Archer AX10 modeli ki 700 TL olması gerek pahalı olan ise Asus RT-AX56U modeli ki oda 1200 TL civarında olması gerek.

KS

Ekrem_Abi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Çok teşekkür ederim Uğur Hocam. Ozaman fibere geçene kadar ürünleri takipte kalacağım fiberle beraber nasipse alayım. Vakit ayırdığın için çok sağol

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Ö.değil, zaten yeni ürünlerde gelebilir siz bağlantınızı gerçekleştirene kadar. Piyasa biraz durgun stok olarak bu yüzden bekleyebilirsiniz.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri