TPM 2.0 HATASI

th3aen

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar ben bilgisayarıma format attım ve windows 11 e yükselttim fakat valorant oynayamıyorum şu an mesela tpm 2.0 hatası alıyorum fakat tpm var bilgisayarımda ve aktif durumda biosda güncelledim hatta pc yi ilk açtığımda tpm aktif görünüyor biraz sonra resmini yükleyeceğim fakat valorant a tıklıyorum mesela yükleme ekranında atıyor tekrar tpm kontrol ettiğimde resimde gördüğünüz hatayı alıyorum ve düzeltemiyorum bir türlü.

Ekli dosyalar

• tpm hatası.png
    tpm hatası.png
    9.3 KB · Görüntüleme: 12
  • tpm.msc 2.0.png
    tpm.msc 2.0.png
    20.2 KB · Görüntüleme: 12

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761

TPM'yi etkinleştirme​

TPM'yi etkinleştirmeniz gerekiyorsa, bu ayarlar UEFI BIOS (BILGISAYAR üretici yazılımı) aracılığıyla yönetilir ve cihazınıza göre değişir. Bu ayarlara şu seçenekleri belirleyerek erişebilirsiniz: Ayarlar > Güncelleştirme & Güvenlik > Kurtarma > Şimdi yeniden başlatın.

Sonraki ekranda, değişiklikleri yapmak için UEFI Üretici Yazılımı Ayarları > > Gelişmiş seçenekler > Yeniden Başlat'ı seçin. Bu ayarlar bazen UEFIBIOS'ta Gelişmiş, Güvenlik veya Güvenilir Bilgi İşlem etiketli bir alt menüde yer alır. TPM'yi etkinleştirme seçeneği Güvenlik Cihazı, Güvenlik Cihazı Desteği, TPM Durumu, AMD fTPM anahtarı, AMD PSP fTPM, Intel PTT veya Intel Platform Güven Teknolojisi olarak etiketlenebilir.

KS

th3aen

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

TPM'yi etkinleştirme​

TPM'yi etkinleştirmeniz gerekiyorsa, bu ayarlar UEFI BIOS (BILGISAYAR üretici yazılımı) aracılığıyla yönetilir ve cihazınıza göre değişir. Bu ayarlara şu seçenekleri belirleyerek erişebilirsiniz: Ayarlar > Güncelleştirme & Güvenlik > Kurtarma > Şimdi yeniden başlatın.

Sonraki ekranda, değişiklikleri yapmak için UEFI Üretici Yazılımı Ayarları > > Gelişmiş seçenekler > Yeniden Başlat'ı seçin. Bu ayarlar bazen UEFIBIOS'ta Gelişmiş, Güvenlik veya Güvenilir Bilgi İşlem etiketli bir alt menüde yer alır. TPM'yi etkinleştirme seçeneği Güvenlik Cihazı, Güvenlik Cihazı Desteği, TPM Durumu, AMD fTPM anahtarı, AMD PSP fTPM, Intel PTT veya Intel Platform Güven Teknolojisi olarak etiketlenebilir.
hayır etkin durumda işte problem orda resimlere bakarsanız etkin görünüyor ama oyunu açınca kapatıyor otomatik ve 2. resimde olan hatayı alıyorum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri