Trendyol'dan mouse satın aldım, memnun kalmazsam iade edebiliyor muyum?

kletan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Merhaba, Trendyol'dan bir mouse siparişi verdim, geldikten sonra elime oturmaz ve rahat edemezsem diye iade etmeyi planlıyordum ama mümkün mü bilmiyorum. Kutusuna zarar vermeden sadece kutusundan çıkarıp elime koyarak kullandıktan sonra iade mümkün mü? yoksa ambalaj hiç açılmamalı, kutudan çıkarılmamalı mı?

n7cati

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
225
Merhaba, Trendyol'dan bir mouse siparişi verdim, geldikten sonra elime oturmaz ve rahat edemezsem diye iade etmeyi planlıyordum ama mümkün mü bilmiyorum. Kutusuna zarar vermeden sadece kutusundan çıkarıp elime koyarak kullandıktan sonra iade mümkün mü? yoksa ambalaj hiç açılmamalı, kutudan çıkarılmamalı mı?
Normalde her firma site 14 gün içinde koşulsuz şartsız iade kabul etmek zorundadır , trendyolda iade talep ettiğinizde kabul edilmeyebilir fakat deneyin yinede sorun çıkarsa tüketici hakem heyetine gidersiniz sorun olmaz

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Genelde kabul ediyorlar. Aldığınız ürünü hemen deneyip iade etmek isterseniz muhtemelen sorun çıkmaz. 10 gün sonra iade isterseniz kabul etmemek için diretebilirler.

KS

kletan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Normalde her firma site 14 gün içinde koşulsuz şartsız iade kabul etmek zorundadır , trendyolda iade talep ettiğinizde kabul edilmeyebilir fakat deneyin yinede sorun çıkarsa tüketici hakem heyetine gidersiniz sorun olmaz
Satıcıya mesaj atarak sorduğumda ambalajı açıldığında geri alamayacaklarını söylediler ama sizin de dediğiniz gibi 14 gün içerisinde cayma hakkı vardı diye de düşündüm o yüzden bunun hakkında konu açmak istedim. Yani normal şartlarda iadeyi kabul etmeleri mi gerekiyor?

n7cati

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
225
Satıcıya mesaj atarak sorduğumda ambalajı açıldığında geri alamayacaklarını söylediler ama sizin de dediğiniz gibi 14 gün içerisinde cayma hakkı vardı diye de düşündüm o yüzden bunun hakkında konu açmak istedim. Yani normal şartlarda iadeyi kabul etmeleri mi gerekiyor?
Amazon , N11 veya hepsiburada sitelerinde bu dediğim olay var hocam direkt iade edebiliyorsunuz size önerim hepsiburada veya amazondan almanız bence trendyol ile uğraşmayın hiç

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,321
Reddedebilirler. Ancak bu iade olmayacağı anlamına gelmiyor. THH gidip bir 10 gün beklemenin ardından sonuç sizin lehinize olur ve iade almak zorunda kalabilirler.

n7cati

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
225
Reddedebilirler. Ancak bu iade olmayacağı anlamına gelmiyor. THH gidip bir 10 gün beklemenin ardından sonuç sizin lehinize olur ve iade almak zorunda kalabilirler.
Konu oraya ulaşırsa tutuşuyorlar ama işte süreç çok uzun sürüyor o yüzden bence direkt amazon yada hepsiburada tercih edilmeli

KS

kletan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Amazondan alırsam daha mı iyi olur? Amazonda da var aynı ürün aynı firmadan çünkü

n7cati

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
225
Amazondan alırsam daha mı iyi olur? Amazonda da var aynı ürün aynı firmadan çünkü
Amazondan alın firma önemli değil, amazonda 30 gün içerisinde koşulsuz şartsız iade değişim yapabiliyorsunuz

n7cati

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
225
Amazondan alın firma önemli değil, amazonda 30 gün içerisinde koşulsuz şartsız iade değişim yapabiliyorsunuz
Örneğin ben monitör alırken trendyolda 3000 tl ama ben 500 daha verip amazondan alıyorum bir sorun çıkarsa uğraştırmıyorlar direkt iade değişim yapıyorum keyfime bakıyorum.

KS

kletan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Örneğin ben monitör alırken trendyolda 3000 tl ama ben 500 daha verip amazondan alıyorum bir sorun çıkarsa uğraştırmıyorlar direkt iade değişim yapıyorum keyfime bakıyorum.
Anladım, Amazon siparişimi oluşturdum. Umarım sorun yaşamam.

n7cati

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
225
Anladım, Amazon siparişimi oluşturdum. Umarım sorun yaşamam.
Amazon dünyanın en iyi alışveriş sitesidir hocam , kulaklık almıştım 6 ay sonra ufak bir sorun yaşamıştım müşteri hizmetleri ile iletişime geçtim hemen iade ettiler siz düşünün müşteri memnuniyetini..
İçiniz rahat olsun, en ufak sorun yaşarsınız siparişlerim kısmından iade yada değişime tıklayıp sorununuzu çözersiniz.

Ritim Ustası

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
141
Bence araştırmanıza iyi yapın öyle alın sonra iade ürünler başkasına satılıyor geçen Hepsiburada dan klavye almıştım içinden aldığım klavye değil farklı bir klavye çıktı üstelik aşırı pisti şimdi inanmayanlar olur diye bir kaç tanede resim atacağım iade ürünler doğru düzgün kontrol edilmeden satışa sunuluyor olan o ürünü alan alıcıya oluyor iade veya değişimle zaman kaybediyor!

Ekli dosyalar

• WhatsApp Görsel 2022-12-01 saat 13.38.02.jpg
    WhatsApp Görsel 2022-12-01 saat 13.38.02.jpg
    375.4 KB · Görüntüleme: 17
  • WhatsApp Görsel 2022-12-01 saat 13.39.33.jpg
    WhatsApp Görsel 2022-12-01 saat 13.39.33.jpg
    239.1 KB · Görüntüleme: 16
  • WhatsApp Görsel 2022-12-01 saat 13.39.47.jpg
    WhatsApp Görsel 2022-12-01 saat 13.39.47.jpg
    154.6 KB · Görüntüleme: 17
  • WhatsApp Görsel 2022-12-01 saat 13.45.31.jpg
    WhatsApp Görsel 2022-12-01 saat 13.45.31.jpg
    375.8 KB · Görüntüleme: 18

Ritim Ustası

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
141
Bu arada Hepsiburada müşteri memnuniyetine de önem vermiyor ürün stoklarda tükendiği için direk para iadesi yapmışlar aynı ürüne zam gelmiş aldığımdan daha pahalıya satılıyordu aynı ürünü tekrar almak istediğimi belirttim bunun için ne yapabileceklerini sordum zar zor ürünü aynı fiyata alabileceğim bir indirim kodu verdiler gerçi yine bir kaç TL daha pahalıya almış oldum kısacası yaptıkları hata büyük ama özür mahiyetiyle hiç bir şey yapmıyorlar ben hakkımı savunmasam olay oldu bittiye gelecekti ben Premium üyeyim bir ton alışverişim var Hepsiburada da bana böyle yapıyorlarsa diğer müşterilere neler yaparlar neler birde bu ürünü gönderen Hepsiburada satıcısının bizzat kendisi eğer sitenin kendisi böyle yaparsa bünyesindeki diğer satıcılar neler yapar neler!

Bu site eline uygun mouse u seçmende yardımcı olabilir. Ben siteye göre orta elliyim elimde 2 adet mouse mevcut birisi 12 cm uzunluk 6 cm en diğeri 11 cm uzunluk 5 cm en 11 e 5 olan daha iyi oldu benim için 1 cm gerçekten çok etkiliyor tutuşu

Son düzenleme:
KS

kletan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Bence araştırmanıza iyi yapın öyle alın sonra iade ürünler başkasına satılıyor geçen Hepsiburada dan klavye almıştım içinden aldığım klavye değil farklı bir klavye çıktı üstelik aşırı pisti şimdi inanmayanlar olur diye bir kaç tanede resim atacağım iade ürünler doğru düzgün kontrol edilmeden satışa sunuluyor olan o ürünü alan alıcıya oluyor iade veya değişimle zaman kaybediyor!
her ne kadar araştırarak alsam da bazen elime oturmuyor maalesef. ama endişen olmasın iade edeceğim ürünlere gerçekten saygılı oluyorum ve paketlemesini de, ilk açtığım özendeki gibi yapıyorum ve kutusunu vs. asla yırtmıyorum. ki iade olayım sadece bir ihtimal, memnun kalmayı bekliyorum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri