TT Fiber

OmerYasar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İyi günler hocam . Şuan TT 24 Mbps fiber internetiyle birlikte sabit telefon kullaniyorum . Sorunum tam olarak evim içerisinde 2 m öteki odadan wifi çekmemesi . Bunun için ne yapmam gerekiyor . İkinci olarak  modemin yanında modeme benzeyen bir cihaz daha bulunuyor ericsson markalı bu ne işe yarıyor ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Modemin yanındaki cihaz nedir görüntüsünü paylaşın bakalım.

Sorununuz Wifi odaklı sinyal sorunu. Ya daha güçlü Wifi erişimi olan bir modem alacaksınız. Ortalama iyi bir model 400-500 TL arasında oluyor.

Yada PowerLine veya Wifi Menzil Arttırıcı alacaksınız. Bunların ortalaması ise 200-500 TL arası.

KS

OmerYasar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Modemin yanındaki cihaz nedir görüntüsünü paylaşın bakalım.

Sorununuz Wifi odaklı sinyal sorunu. Ya daha güçlü Wifi erişimi olan bir modem alacaksınız. Ortalama iyi bir model 400-500 TL arasında oluyor.

Yada PowerLine veya Wifi Menzil Arttırıcı alacaksınız. Bunların ortalaması ise 200-500 TL arası.
upload-success

upload-success

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Modeminiz bayağı zayıf anten potansiyeline sahip görünüyor yeni bir modem ile sinyal kuvveti artabilir yada sinyal güçlendirici alacaksınız ki bence yeni bir modem almak daha mantıklı olacak gibi duruyor.

KS

OmerYasar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Modeminiz bayağı zayıf anten potansiyeline sahip görünüyor yeni bir modem ile sinyal kuvveti artabilir yada sinyal güçlendirici alacaksınız ki bence yeni bir modem almak daha mantıklı olacak gibi duruyor.
Hocam bunu bana türk telekom verdi . Simdi alacagim modem fiberle uyumlu olacak ? ikincisi modemin yanindaki cihaz ne ise yariyor aynisindan alacakmiyim yoksa tek modem yeterlimi  ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Resimlerde bir 2. bir cihaz göremedim modem siyah olan model ve beyaz olan cihaz 2. cihaz mı? Ben onu anlamadım.

Siz en iyisi sinyal güçlendirici alın daha mantıklı olacak gibi sizin sistem özel bir sistem gibi duruyor eğer 2. cihaz beyaz olan ise ki ben öyle bir sistem hiç görmedim.

KS

OmerYasar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Resimlerde bir 2. bir cihaz göremedim modem siyah olan model ve beyaz olan cihaz 2. cihaz mı? Ben onu anlamadım.

Siz en iyisi sinyal güçlendirici alın daha mantıklı olacak gibi sizin sistem özel bir sistem gibi duruyor eğer 2. cihaz beyaz olan ise ki ben öyle bir sistem hiç görmedim.

evet hocam iki sistem .Modemin yanında bir kutu var. O kutuya fiber kablo takılı ve o kutudan da bir kablo modeme bağlı ve hocam sabit telefonda kullanıyorum bu arada.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Anladım ben bu tarz 2 cihaz ile ağ yapısı hiç görmedim dediğim gibi ben hiç fiber bağlantı görmedim ondan olabilir. :D Neyse siz Wifi sinyal gücünü arttırmak için ya PowerLine alacaksınız ki PowerLine ürünü olarak iyi bir ürün almanız gerekcektir o durumda size ilk önerim TP-Link Deco E3 AC 1200 Mbps Mesh Tüm Ev Wi-Fi Sistemi ( 2 Adet ) - 503,28 TL bu ürünü önerebilirim. Wifi sinyalinizi cihazdan çıktığı gibi fazla kayıp olmadan aktaracaktır. Yalnız öncesinde TT firmasını arayıp ürün hakkında bir sorun olur mu yani uyum vs. konusunda bilgi edinin.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri