Türk Telekom Hızının Durduk Yere Bir Anda Düşmesi

umeris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
164
Türk telekomun 60 mbps olan paketini VDSL2 altyapısıyla ASUS dsl-n16 modemimde kullanıyorum bayadır. Bu pakete geçtiğim ilk zamanlarda pek sorun yoktu fakat son 1 veya 2 aydır hızım 55'lerden 10'lu sayılara hatta bazen 0,10 gibi komik değerlere düşüyor. Ne zaman modemi bir kere veya birden fazla kere kapatıp açayım o zaman sorun düzeliyor ve tekrar 50 55 değerlerine geliyorum. Türk Telekom'u her aradığımda değerlerde sorun yoktu falan bilmem ne işte şöyle sıfırlıyorum böyle resetliyorum diye lafı boş boş geveliyorlar ve yapıp gönderiyolar. Sorunun ne olduğunu anlayamıyorum. Kablolarımda bir sıkıntı var mı yok mu onu da bilmiyorum. Aşağıya referans olması ve bilgi amaçlı SNR margin ve Line Attenuation değerlerimi bırakacağım.

1694366284444.png

Şöyle bir sorun var ki bu iki değerimde ne kötü ne iyi, evet arada sorunlar olabilir fakat bu kadar fazla yaşamam normal değil.
1694366350342.png

1694366367982.png

Mertcan39

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
55
Tam hat değerlerini atabilir misiniz ? Modem crc basıp hız düşürüyor olmasın ? Hızınız düştüğü zaman tekrardan hat değerlerini bizimle paylaşır mısınız ?

KS

umeris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
164
Tam hat değerlerini atabilir misiniz ? Modem crc basıp hız düşürüyor olmasın ? Hızınız düştüğü zaman tekrardan hat değerlerini bizimle paylaşır mısınız ?
hocam dediğiniz gibi crc basıyor anladığım kadarıyla. hat hızı düşükken açıktı sayfa, yenilemeden baktım ve crc sayısı baya haneli bir sayıydı down için. şimdi ise 0 oldu modemi kapatıp açtım. CRC'yi engellemek için bildiğim kadarıyla kablo kontrolü lazım veya siz ne önerirsiniz?

Mertcan39

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
55
Asuslar bazı Dslamlar ile çok uyumlu çalışmıyor. Huawei Hg658v2 gibi modem alırsanız çok daha iyi bir dsl yönetimi sağlarsınız.

Bunun dışında kablo kontrolü hız düşürmek modem arayüzünden snr değerini biraz daha arttırmak olabilir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri