Soru Turknet Altyapı.

Ali Sabur

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
100
Selam Beyler,

Şu an vodefone kullanıyorum Ve durumlar böyle, foruma birkaç router sordum ama tam anlamadığım için vaz geçtim ondan ve Atlantis diye bir internet hizmeti veren bir yer buldum bizim mahallelere yeni çektiler altyapıyı 100 , 1000 , 10.000 mbps kadar internet hız paketleri varmış atlantis neti araştırdım ama bi kullanıcı bulamadım kullanan varsa nasıl 1000 mbps interneti.

Bi sorum daha olucak TurkNetede baktım altyapı sorguladığımda böyle bir yazı ile karşılaşdım. Sizce kendi internetimizi kapatsak turknete geçsek olurmu Müşteri hizmetlerini aradığımda meşgule düşyor. Yardım ederseniz sevinirim.

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2023-07-16 162052.png
    Ekran görüntüsü 2023-07-16 162052.png
    44.9 KB · Görüntüleme: 20
  • Ekran görüntüsü 2023-07-16 232843.png
    Ekran görüntüsü 2023-07-16 232843.png
    29.8 KB · Görüntüleme: 20
Moderatörün son düzenlenenleri:

omersseven

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
52
Pek anlamam ama Türk Telekom teknik servise git orda teknik büro ile konuş olayı iza et belki boş port yoktur belki yakındaki tablodan ek yaparlar şansını dene

KS

Ali Sabur

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
100
Yarın bi turkneti arıyım olmadı öyle yaparım

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
Beyler şuan vodefone kullanıyorum Ve durumlar böyle foruma birkaç router sordum ama tam anlamadığım için vaz geçtim ondan. Ve Atlantis diye bir internet hizmeti veren bir yer buldum bizim mahallelere yeni çektiler altyapıyı 100 , 1000 , 10.000 mbps kadar internet hız paketleri varmış atlantis neti araştırdım ama bi kullanıcı bulamadım kullanan varsa nasıl 1000 mbps interneti. Bi sorum daha olucak TurkNetede baktım altyapı sorguladığımda böyle bir yazı ile karşılaşdım. Sizce kendi internetimizi kapatsak turknete geçsek olurmu Müşteri hizmetlerini aradığımda meşgule düşyor. Yardım ederseniz sevinirim.
Yani türknet alırsanız değişiklik olacağını sanmam hızda. Çünkü aynı altyapıyı kullanacaktır. Netspeed den sorgulayın, o kaç mbps alacağınızı gösterir. Türknete geçersin port olmaması önemli değil, senin zaten portun var, türknete geçiş olarak abone olursan portunu kaybetmezsin. Asıl internet paketiniz kaç mbps şuan? Kablo ile ölçüp bakın. Arıza kaydı açın gelip baksınlar. Eğer eldeki altyapıda umut yoksa hazır yeni gelmiş altyapıyı deneyebilirsiniz, başka şansınız yok gibi.

KS

Ali Sabur

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
100
Yeni atlantis ve superonile kutusu koydular turkcelle konuşsam superonilneyi aktif ederler atlantis zaten aktif ve internet paketim kaç mbps onu nası öğrenirim

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
Yeni atlantis ve superonile kutusu koydular turkcelle konuşsam superonilneyi aktif ederler atlantis zaten aktif ve internet paketim kaç mbps onu nası öğrenirim
Onu vodafonun bir uygulaması vs vardır, ordan paketinizi görebilirsiniz. Modemin ara yüzüne girip altyapı değerlerini atarsanız da kaç mbps aldığınızı ve alabileceğinizi görebiliriz.

Eğer kötü ise şuan, ya atlantise ya superonline a geçin, veya superonlinedan hizmet veren başka sağlayıcılar olabilir. Heralde vdsl kullanıyorsunuz şuan. Fiber geçin rahatlayın.

KS

Ali Sabur

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
100
Hocam modim arkasında 300mbps wirless adsl2+ falan filan yazıyo

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
192.168.1.1 yazın google'a ve modem arkasındaki şifre ile arayüze girin. Orda altyapı değerlerini görürsünüz, şuanki hız alınabilecek maksimum hız gibi. Ama adsl ise zaten siz fiber geçmelisiniz ben diyeyim.

KS

Ali Sabur

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
100
Onu vodafonun bir uygulaması vs vardır, ordan paketinizi görebilirsiniz. Modemin ara yüzüne girip altyapı değerlerini atarsanız da kaç mbps aldığınızı ve alabileceğinizi görebiliriz.

Eğer kötü ise şuan, ya atlantise ya superonline a geçin, veya superonlinedan hizmet veren başka sağlayıcılar olabilir. Heralde vdsl kullanıyorsunuz şuan. Fiber geçin rahatlayın.
Atlantse çok güvenemiyorum çünkü kimse inceleme falan hiç bilgi yok

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
Atlantse çok güvenemiyorum çünkü kimse inceleme falan hiç bilgi yok
Atlantis için şöyle bir konu buldum, iyi gibi ama güncel fiyatlara bakmadım. Bence denenir. Çok kullanan olmadığından belki daha iyi bir hizmet alırsınız, 1000mbps tadından yenmez :)

KS

Ali Sabur

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
100
Göz gözdirdimde ön yargılarım kalktı bende esenyurtta oturuyorum ozaman ben yarın atlantis neti arıyım

Atlantis için şöyle bir konu buldum, iyi gibi ama güncel fiyatlara bakmadım. Bence denenir. Çok kullanan olmadığından belki daha iyi bir hizmet alırsınız, 1000mbps tadından yenmez :)
192.168.1.1 Burayada giriş yaptım ne yapmalıyım şimdi

D6rkz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Atlantisi Bilmiyorum Fakat Ben Türknet 1000mbps Kullanıcısıyım Ve Gayetde Memnun Olduğumu Söylemem Gerek Türkiye Şartlarında Valoda 7 Lol De 1 Ms Almak Biraz Şaşırtmıştı Beni İlk Aldığımda. Port Derken Şahsi Konuşacağım Apartmanın Girişinde Beyaz Bi Giga Fiber Kutusu Var Bizde 5 Tane Sanırsam Portu Var 1 Tanesi Boş Meraktan Türknet Çalışanına Sormuştum o Dolunca Ne Oluyor Diye Arıyorsunuz Aparat Getiriyoruz Demişlerdi Bahsettiğin Port Oysa

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
Atlantisi Bilmiyorum Fakat Ben Türknet 1000mbps Kullanıcısıyım Ve Gayetde Memnun Olduğumu Söylemem Gerek Türkiye Şartlarında Valoda 7 Lol De 1 Ms Almak Biraz Şaşırtmıştı Beni İlk Aldığımda. Port Derken Şahsi Konuşacağım Apartmanın Girişinde Beyaz Bi Giga Fiber Kutusu Var Bizde 5 Tane Sanırsam Portu Var 1 Tanesi Boş Meraktan Türknet Çalışanına Sormuştum o Dolunca Ne Oluyor Diye Arıyorsunuz Aparat Getiriyoruz Demişlerdi Bahsettiğin Port Oysa
Kendi altyapısı olsa türknetin getirir de, Esenyurtta Gigafiber olan çok küçük bir alan var. Büyük ihtimal telekomun vdsl altyapısı var ve telekom port eklemedikçe türknet birşey yapamaz. Zaten portu var halihazırda ama sokakta iki farklı fiber sağlayıcı varken bakır kablo kullanmak gereksiz. İki firmadan birine geçmek en mantıklısı.
192.168.1.1 Burayada giriş yaptım ne yapmalıyım şimdi
Orda direk karşına çıkar genelde, sayıların olduğu indirme, gönderme, snr, hat zayıflaması vs şeylerin olduğu bir bölüm vardır. Orda eve gelen hızı ve maksimum gelebilecek hızı görürsünüz.

EymenO.

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tepki
370
Selam Beyler,

Şu an vodefone kullanıyorum Ve durumlar böyle, foruma birkaç router sordum ama tam anlamadığım için vaz geçtim ondan ve Atlantis diye bir internet hizmeti veren bir yer buldum bizim mahallelere yeni çektiler altyapıyı 100 , 1000 , 10.000 mbps kadar internet hız paketleri varmış atlantis neti araştırdım ama bi kullanıcı bulamadım kullanan varsa nasıl 1000 mbps interneti.

Bi sorum daha olucak TurkNetede baktım altyapı sorguladığımda böyle bir yazı ile karşılaşdım. Sizce kendi internetimizi kapatsak turknete geçsek olurmu Müşteri hizmetlerini aradığımda meşgule düşyor. Yardım ederseniz sevinirim.
türknete geçmek gigafiber altyapısı gelirse mantıklı oluyor, diğer türlü zaten diğerlerinin altyapıyı kullanıyor hız değişikliği olmuyor.

KS

Ali Sabur

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
100
TurkNet ile konuştum dediler boş port yok eğer boş port olursa size geri dönüş sağlarız dediler. Atlantise gelirsekte Onlar telekomun portunu kullanöıyolar kendi kutuları yeni kablolar yeni internet kutuları döşediler

Atlantisin gigafiber altyapısında olumlu gözüküyoruz aktif haldeyiz zaten

KS

Ali Sabur

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
100
Kendi altyapısı olsa türknetin getirir de, Esenyurtta Gigafiber olan çok küçük bir alan var. Büyük ihtimal telekomun vdsl altyapısı var ve telekom port eklemedikçe türknet birşey yapamaz. Zaten portu var halihazırda ama sokakta iki farklı fiber sağlayıcı varken bakır kablo kullanmak gereksiz. İki firmadan birine geçmek en mantıklısı.

Orda direk karşına çıkar genelde, sayıların olduğu indirme, gönderme, snr, hat zayıflaması vs şeylerin olduğu bir bölüm vardır. Orda eve gelen hızı ve maksimum gelebilecek hızı görürsünüz.
Nerde

Ekli dosyalar

• resim_2023-07-17_105245534.png
    resim_2023-07-17_105245534.png
    56.5 KB · Görüntüleme: 2
KS

Ali Sabur

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
100
Yapıcaz artık atlantis bağlatmak istiyorum kendi altyapılarınıda getirdiler aylarca uğraştılar baya kablo falan çektiler binalara 1000 mbps bağlatsam 100 200 mbps alırım yada daha düşük alırım diye korkuyorum

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
Yapıcaz artık atlantis bağlatmak istiyorum kendi altyapılarınıda getirdiler aylarca uğraştılar baya kablo falan çektiler binalara 1000 mbps bağlatsam 100 200 mbps alırım yada daha düşük alırım diye korkuyorum
1000 alırsınız sorun olacağını sanmam. Elinizdeki modem çöp olmuş artık zaten yeni modem de verirler heralde sorarsınız.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri