Twitchde Yayın ve Oyun için internet sağlayıcı ve paket tavsiyesi

AwayFromTheWorld

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Taşındığım dairede adsl mevcut superonline felan aradım 12 mb / 2 up verebiliriz ancak dedi direk kapattım.
Superbox düşünüyorum fakat dalgalanma felan diyorlar ben sınırsız paket düşünüyorum 20 downlaod/5 upload olan paket ama yeterlimi bilmiyorum hem oyuın hem yayın için
ayrıca sınırsızın yanında dandik olan zte modem gönderiyorlarmış.
Yani sonuç olarak altyapı yok
Sınırsız 20/5 paketi alıp yayın için o upload yetmezse birde kotalı (hız limiti olmayan) paketi alıp 2 internetle yayın yapayım diyorum.

Bu şekilde
20/5 Limitsiz 199.99 + 250 GB (hız limitsiz) kotalı totalde 450 yapıyor
Direk 500 gb kotalı (hız limitsiz) 400 lira olan paketide alabilirim.
Ama sınırsızda lazım gibi ilk seçenek daha mantıklı gibi.

Birde müşteri temsilcileri farklı farklı cevaplar veriyor
Kotalı paket alıp kaliteli olan uzun ince huawei modemi alıp limitsize geçiş yapabilirmiyim diye söyledim bayiye cevap vericekler yarın.

Şayet olmazsa bir limitsiz birde kotalı paket alsam limitsiz data hattını zte modemden huawei modeme takıyım diye düşündüm m.temsilcisine sordum biri olur diyor diğeri olmaz bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Birde tüm bunlar haricinde altyapı gerektirmeyen başka internetlere de yönelebilirim
yeterki stabil down/up değerlerim olsun yayını düzgün yapabileyim.

Metro ethernet felan dediler aşırı pahalı dediler birde airfiber diye birşey dediler onun fiyatları uygun gibi ama hiç bilmiyorum uydudan yapılıyor galiba ama tanıdık bir sağlayıcısıda yok sanırım veya varsa alternatif bir internet oda olur.
Hangisi benim için daha doğru bir seçim olur.
Cevaplarınıza teşekkürler.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Twitch ve benzeri platformlarda 1080p 60 FPS sorunsuz bir yayın için gerekli Upload 7-8 mbps arasında olmalı ki bunu alabilmek için 10 mbps bir Upload edinmeniz gerek. Yani upload hızı sizin bahsettiğiniz paketlerde yetersiz kalıyor.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri