Type-C kablo ve sarj aleti

iyetismis

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Daha önceki konu kapatılmış oyüzden tekrar acmak zorunda kaldım.
Ben prizden sarj ediyorum ve önerdiğiniz Spigen Durasync kabloyu alıcam prizden hızlı sarj edermi?
Xiaomi telefonumun adaptörü var hızlı sarj ediyor onunla kullanabilirmiyim?
Yada yeni bir priz adaptörmü almam gerek?
Telefon için kullanıcam uclarının ismi ne bilmiyorum usb-c type-c herhalde

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Bu ürün bir Type-C kablosu. Yani soket olarak uyumluysa her türlü adaptör ile kullanabilirsiniz. Bu kablo 60W güç aktarımı yapabiliyor. Xiaomi telefonunuzun adaptörü ve telefonun kendisi maksimum kaç W destekliyor bilmiyorum marka modelini bilmediğim için. Adaptör çekebildiği kadar gücü 60W kablo sınırı çerçevesinde telefonunuzun desteklediği maksimum W değerine kadar sorunsuz aktarım yapacaktır. Özetle sadece uyum için soruyorsanız soket uyumluysa kullanılabilir.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Telefonunuz maksimum 18W güç desteğine sahip hızlı şarj için. Yani Minimum 18W güç aktaran bir kablo almanız gerek. Ayrıca adaptöründe minimum 18W bir şarj aleti olması gerekiyor. Şarj aleti üzerinde Volt(V) ve Amper(A) olarak değerleri yazması gerek. Siz bu değerleri birbiri ile çarpıp kaç W adaptör olduğunu anlayabilirsiniz. Örnek olarak adaptörde 5V ve 3A yazıyorsa 5x3= 15W bir adaptör oluyor o ürün.

Her kablonun veri aktarım hızı ve şarj W aktarımı farklı olur. Bu bıraktığınız kablonun özelliklerine baktığımda 5V ile 2.4A güç verebiliyormuş ki buda 12W bir güce sahip olduğunu gösteriyor bu kablonun. Yani telefonunuzun maksimum değerinden aşağıda ama iş görür bir kablo.

KS

iyetismis

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Telefonunuz maksimum 18W güç desteğine sahip hızlı şarj için. Yani Minimum 18W güç aktaran bir kablo almanız gerek. Ayrıca adaptöründe minimum 18W bir şarj aleti olması gerekiyor. Şarj aleti üzerinde Volt(V) ve Amper(A) olarak değerleri yazması gerek. Siz bu değerleri birbiri ile çarpıp kaç W adaptör olduğunu anlayabilirsiniz. Örnek olarak adaptörde 5V ve 3A yazıyorsa 5x3= 15W bir adaptör oluyor o ürün.

Her kablonun veri aktarım hızı ve şarj W aktarımı farklı olur. Bu bıraktığınız kablonun özelliklerine baktığımda 5V ile 2.4A güç verebiliyormuş ki buda 12W bir güce sahip olduğunu gösteriyor bu kablonun. Yani telefonunuzun maksimum değerinden aşağıda ama iş görür bir kablo.

Siz bi kablo önerebilirmisiniz telefon için

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri