Ucuz 7.1 mi yoksa kaliteli stereo mu ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Malik Karasu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
fps oyunu için kafa ağrıtmayan ve sesi yüksek olan kulaklık alıcam rig 500 pro önerildi. Ancak 7.1 oyunda ses kasmaya bire bir boşver stereoyu diyenler var siz ne diyorsunuz ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Çoğu 7.1 kulaklık zaten Stereo yapıya sahip 7.1 özelliği sanala olarak uygulanıyor yani yazılımla. Hatta bu tarz bir yazılım önerebilirim size şuan ki kulaklığınızı 7.1 yapabilirsiniz denenemk amaçlı ben kullanıyorum gayet güzel bir etki. https://www.globaldelight.com/boom/ yazılım 30 gün ücretsiz. Ayrıca Windows 10 ses kısmına sağ tıklarsanız Kulaklıklar için Windows Sonic var buda sanal 7.1 özelliği sağlıyor bunu seçin ve aktif edin. Boom 3D yazılımı gibi ayar yapmanıza izin vermiyor ama yine de 7.1 yapıyor. Yine ses simgesine sağ tıklayıp Ses efekti deyin ve açılan pencerede Kayıttan yürüt kısmına tıklayın ve aktif ses gelen Hoparlör yani kulaklığınızı seçin Özellikler deyin. Açılan pencerede Uzamsal ses ayrı bölümündeki ayarı Kulaklıklar için Windows Sonic yapıp aşağıdaki 7.1 özelliğini işaretleyin Uygula/Tamam hepsi bu kadar.

Eğer alacağınız 7.1 kulaklıkta 2 sürücüden fazlası yoksa sanal 7.1 bir ses sunar bu ürünlere çok para vermeye gerek yok. Buna dikkat edin seçeceğiniz üründe. Bütçenizi söylerseniz bir kaç ürün önerebilirim.

KS

Malik Karasu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
7.1 gereksiz o zaman bildiğin aldatmaca oluyor.

Geçenlerde önermiştiniz rig 500 pro kararlaştırdık ama 350 tl ye alamamıştım. Şimdi 370 tl ye almayı düşündüm ama yine pahalılıktan kararsız kaldım.

350 tl civarı bütçem var ama korkuyorum bozulur diye o yüzden max 200 tl lik almayı düşünüyordum. Sen bile 180 tl lik kulaklık almışsın ;)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Malik Karasu' Alıntı:
7.1 gereksiz o zaman bildiğin aldatmaca oluyor.

Geçenlerde önermiştiniz rig 500 pro kararlaştırdık ama 350 tl ye alamamıştım. Şimdi 370 tl ye almayı düşündüm ama yine pahalılıktan kararsız kaldım.

350 tl civarı bütçem var ama korkuyorum bozulur diye o yüzden max 200 tl lik almayı düşünüyordum. Sen bile 180 tl lik kulaklık almışsın ;)

Aslında aldatmaca değil ama SANAL 7.1 olmaması gerek burada bir kelime oyunu var ki bunun içinde 2 sürücüden fazla olması gerek ki çevresel ses olayını versin. Genelde pahalı 7.1 kulaklıklarda 4 sürücü olur en pahalılarında 6 ile 12 sürücü arasında olur ki bu ürünler 2K fiyata satılıyorlar.

Ben 199 TL 'ye Rampage X-TITAN aldın bütçe yüzünden yoksa benim almak istediğim ürün Plantronics RIG 500 PRO ürünüydü ama fiyatı yüzünden alamadım ama kullakdığım bu kulaklıktan gayet memnunum ama daha uzun ömürlü olması için marka tercih etmekte fayda var.

Size tavsiyelerim aşağıda;
HP Pavilion Gaming 600 - 309,00 TL - Sanal 7.1

Rampage RG-X19 ULTIMATE 7.1 RGB - 299,90 TL - Sanal 7.1 ( RAMPAGE olduğuna aldanmayın en kaliteli ürünlerinin başında gelir ve uygun fiyata üst seviyeye oynuyor denilebilir. )

HP OMEN by HP 800 Gaming - 350,55 TL - Sanal 7.1

Thermaltake Tt eSPORTS Shock Pro RGB 7.1 - 354,32 TL - Sanal 7.1 ( eSpor turnuvalarında kullanılmış bir ürün yani rekabetçi oyunlarda başarılı. )

Sharkoon B1 - 230,57 TL - Kaliteli uygun fiyatlı bir Stereo istersen bu ürünü tavsiye ederim.

Birde bunlara ek Plantronics RIG 500 PRO ürünü var karar size kalmış.

Stereo isterseniz uygun fiyata kaliteli F/P Sharkon B1 var ve biraz daha kaliteli isterseniz Plantronics RIG 500 PRO tercihinizi nasıl yaparsanız artık.

7.1 seçeneklerinde ben ne alırdım sıralaması şu şekilde;
  1. RAMPAGE RG-X19 ULTIMATE
  2. Tt eSports Shock Pro ( Mikrofon kalitesi o kadar iyi değil bu yüzden ilk sırada. )
  3. HP Pavilion 600
  4. Omen by HP 800

HP 800 ürünü aslında ilk tercihim olurdu ama ürün çıkalı 1.5 Yılı geçti artık eski sayılır bu yüzden ilk tercihim değil.

KS

Malik Karasu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Cevap için çok teşekkürler. Galiba Platronics 500 pro alıcam. Sanalmarketim.com güvenilir mi? orada 360 tlye satılıyor.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Çok tercih edilen satış kanallarından birisi %100 güvenin diyemem ama tercih edebilirsiniz alışveriş için bir sorun olacağını sanmıyorum.

KS

Malik Karasu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Teşekkürler Sonunda 500 pro aldım umarım pişman olmam.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Hayırlı olsun.

Forum yöneticimiz Enes Değişrmenci 'de aynı ürünü kullanıyor ona da ben önermiştim pişman değil ve bildiğim kadarıyla çok memnun aylardır kullanıyor. Sorun yaşamazsınız diye düşünüyorum. Deneyimlerinizi bir konu açıp belirtirsiniz isterseniz.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri