26.000-30.000 TL Ucuz Ve Uzun Ömürlü PC Toplama

SistemToplayıcı

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
İşlemci
Amd Ryzeen 5 5600
Ekran Kartı
RTX 3060 Tİ
Aylık 1000 TL gibi bir gelirim var ve Amd ryzeen 5 5600 olan ve uzun vadeli bir rtx ekran kartı istiyorum.Ama r 5 5600 ilerde eskirse yeni nesilleri kaldırmasa diye korkuyorum. Aslında çok extrem oyunlar oynamıyorum valo fortnite roket lig roblox mc gibi şeyler ama ilerde farklı şeyler oynarsam 2-3 yıl idare ederim bu işlemci. Ayrıca aylık olarak kazandığım için öne anakart sonra işlemci 1 yıl sonrada ekran kartı almayı planlıyorum.Ama zamlar göz önüne alınırsa siz ne dersiniz?

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,176
Şuanda önereceğimiz bir şey ileriki zamanlarda mantıksız bir öneri olabilir bu yüzden bütçeniz olduğunda gelin ve amd yeni işlemciler yayınlayacağını söyledi hiç bakmadım ama bütçenize uygun daha mantıklı bir işlemci gelebilir belki

KS

SistemToplayıcı

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Şuanda önereceğimiz bir şey ileriki zamanlarda mantıksız bir öneri olabilir bu yüzden bütçeniz olduğunda gelin ve amd yeni işlemciler yayınlayacağını söyledi hiç bakmadım ama bütçenize uygun daha mantıklı bir işlemci gelebilir belki

Bende öyle düşündüm ve Amd nin işlemcilerinden biraz baktım. İşlemci konusunda 10K ya kadar çıkabilirim ama işlemci içinde 1 yıl beklemem gerekir. Yani burda vakit nakittir. Yinede ortalama 30 35 K bütçeyle şu an ne yapabiliriz, gözden geçirelim.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,176
şuanda 30 35k ya r5 5600 yerine 7500f bir sistem toplayabilirsiniz
PSU 750w yaparsınız SSD XPG S70 yaparsınız 27.6k olur. Ram yükseltmeleri kötü. bu yüzden rami ayrı olarak şunu alırsınız.
31k eder ve 2x8gb ddr5 ram olur elinizde

KS

SistemToplayıcı

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
şuanda 30 35k ya r5 5600 yerine 7500f bir sistem toplayabilirsiniz
PSU 750w yaparsınız SSD XPG S70 yaparsınız 27.6k olur. Ram yükseltmeleri kötü. bu yüzden rami ayrı olarak şunu alırsınız.
31k eder ve 2x8gb ddr5 ram olur elinizde
Teşekkür ederim, ama aylık olarak aldığım için biraz sıkıntı çıkarabilir, ayrıca bu işlemciyi sıvı soğutmalı kullanmam gerekmezmi? Çok ısınıyor diyo duydum.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,176
Yaz aylarında sıkıntı yaratabilir se 214xt ag400 ak400 tarzı bi kule tipi soğutucu yeterli olur

KS

SistemToplayıcı

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Yaz aylarında sıkıntı yaratabilir se 214xt ag400 ak400 tarzı bi kule tipi soğutucu yeterli olur
Teşekkür ederim ben yine işlemci konusunda ne kadar zorlayabiliriz düşüncem ona göre hatırlamıyorum ama r9 serisinden bir baktığım vardı bu sisteme onu eklersem müq
olur,

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri