26.000-30.000 TL Ucuz Ve Uzun Ömürlü PC

SistemToplayıcı

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
İşlemci
Amd ryzeen 5 5600 (kesin değil)
Ekran Kartı
RTX 3060 Tİ (kesin değil)
Aylık 1000 TL gibi bir gelirim var ve Amd ryzeen 5 5600 olan ve uzun vadeli bir rtx ekran kartı istiyorum.Ama r 5 5600 ilerde eskirse yeni nesilleri kaldırmasa diye korkuyorum. Aslında çok extrem oyunlar oynamıyorum valo fortnite roket lig roblox mc gibi şeyler ama ilerde farklı şeyler oynarsam 2-3 yıl idare ederimi bu işlemci. Ayrıca aylık olarak kazandığım için öne anakart sonra işlemci 1 yıl sonrada ekran kartı almayı planlıyorum.Ama zamlar göz önüne alınırsa siz ne dersiniz?

Hephaistos

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
29
rtx 4060 ti işinizi çok iyi görecektir. İtopyadan vve gaming gen trden hazır sistem kovalayın özellikle vok ve modart kasaları en iyi kasa tercihleri olacaktır.

KS

SistemToplayıcı

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
rtx 4060 ti işinizi çok iyi görecektir. İtopyadan vve gaming gen trden hazır sistem kovalayın özellikle vok ve modart kasaları en iyi kasa tercihleri olacaktır.
Haklısın ama aylık aldığım için parça parça almalıyım yani hazır sistem alamam, taksit girer ordanda faiz girer.Ayrıca işlemci konusunda sizce eskiyecek bir işlemcimi? 2-3 sene işimi görürmü, hem gramer hem öğrenciyim çünkü.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
891
Bu bütçeye yeni nesil bir sistem alabilirsiniz 7500f yanına bir anakart ram diye sırayla gidebilirsiniz, indirim kovalarsınız ve bütçeniz olduğunda buradan sorular sorarsınız.

KS

SistemToplayıcı

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Bu bütçeye yeni nesil bir sistem alabilirsiniz 7500f yanına bir anakart ram diye sırayla gidebilirsiniz, indirim kovalarsınız ve bütçeniz olduğunda buradan sorular sorarsınız.
O işlemciyi çok gömdüler ısınıyor diye ama fp üründe bi araştırır bakarım teşekkür ederim. Ayrıca bir anakartda söylermisiniz

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
891
AM5 platformunun en az ısınan işlemcisi fakat gene fazlasıyla ısınıyor yaz aylarında stok soğutucusuyla kullanmanızı önermem se 214xt ag400 gibi bir hava soğutucu almanızı öneririm ve şuanda önerebileceğim bir anakart ileri zamanlarda mantıklı bir seçim olmayabilir fakat önereyim 7500f ile 2.5k ya bu modele bakabilirsiniz

KS

SistemToplayıcı

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
AM5 platformunun en az ısınan işlemcisi fakat gene fazlasıyla ısınıyor yaz aylarında stok soğutucusuyla kullanmanızı önermem se 214xt ag400 gibi bir hava soğutucu almanızı öneririm ve şuanda önerebileceğim bir anakart ileri zamanlarda mantıklı bir seçim olmayabilir fakat önereyim 7500f ile 2.5k ya bu modele bakabilirsiniz
Böyle bir değerlendirme var ama sadece 1 yorum oda bu, baktım farklı bir model falan değil ama farklı yerlerde ortalama fiyatına göre iyi diyor, bir sıkıntı çıkarırmı biliyorsun bu kargolama şirketleri sıkıntılı alırız ayıplı çıkar geri veremeyiz falan sıkıntı olmasın.

Ekli dosyalar

• IMG_0162.jpeg
    IMG_0162.jpeg
    97.9 KB · Görüntüleme: 5

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
891
Yani giriş seviye bir anakart soğutması kötü olması normal daha iyi bir model indirime girerse vesayre tercih edilebilir

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri