Undervolt

vrnt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
işlemci: R7 2700X 
Anakart: GİGABYTE B450M S2H

AMD Ryzen master üzerinden işlemcime undevolt yaptım. 4050 Mhz 1.2500 V da çalıştırdım. Testler yaptım gayet güzel. Şimdi tek yapmam gereken anakarta işlemek. Anakart da CPB u kapatıp 4050 mhz e alıp voltajı da 1.2500 V a ayarlamam gerek. 
CBP KAPATMAYI BİLİYORUM 
İŞLEMCİ MHZ İ AYARLAYABİLİYORUM
FAKAT...
İnternetten baktım önceki sürümler de benim anakartım da amd oc sekmesi varmış ordan ayarlayabiliyormuşsun. Bios şuan güncel öyle bir sekme yok ve ayarlar da gelişmiş de - de ilim tarzı yazan biyer var orada Dynamic Vcore(DVID) yazan yere voltajı girmem gerek fakat orada oto yazıyor oraya 12500 yazıp enter yapıyorum olmuyor + ve - tuşları ile ayarlanıyor ama + ya basıp artırdıgım da - 0...  gibi değerlerden yükselmeye başlıyor. Şimdi bu nokta da orada yapmam gereken şey + ya basarak ayarı 1.2500 V a mı getirmem gerek yoksa başka bişey mi yapmalıyım başka birşey ise bu nedir ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Dynamic Vcore ayarı işlemcinizin standart voltajına ihtiyaç olduğunda ekstra ne kadar voltaj yükseltmesi yada alçaltması yapabileceğiniz bir ayar. Sabit bir değer vermiyorsunuz. Şimdi sizin anakart modelinde hangi OC özellikleri var bilmiyorum ama BIOS ana ekranında standart voltaj değerinizi görürsünüz. Bu değeri referans alarak Dynamic Vcore ayarını +/- yönde değiştirip istediğiniz voltaja ayarlayabilirsiniz.

KS

vrnt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Dynamic Vcore ayarı işlemcinizin standart voltajına ihtiyaç olduğunda ekstra ne kadar voltaj yükseltmesi yada alçaltması yapabileceğiniz bir ayar. Sabit bir değer vermiyorsunuz. Şimdi sizin anakart modelinde hangi OC özellikleri var bilmiyorum ama BIOS ana ekranında standart voltaj değerinizi görürsünüz. Bu değeri referans alarak Dynamic Vcore ayarını +/- yönde değiştirip istediğiniz voltaja ayarlayabilirsiniz.

O zaman standart voltaj değerim örneğin 1.3000 V ise bunu - tuşu ile  1.2500 a düşürmek için 0.05 - geri düşürmem gerekiyor değil mi

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Evet aynen öyle. Tabi BIOS 'unuz nasıl bilmiyorum belki sizin görmediğiniz bir sabit voltaj ayarı kısmı vardır. İsterseniz bana DC ile ulaşın bir kontrol edelim.

KS

vrnt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Evet aynen öyle. Tabi BIOS 'unuz nasıl bilmiyorum belki sizin görmediğiniz bir sabit voltaj ayarı kısmı vardır. İsterseniz bana DC ile ulaşın bir kontrol edelim.

Tamamdır discord üzerinden size yazıcam

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri