Çözüldü USB Çoklayıcı Önerisi (Mayıs 2022)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
420
Arkadaşlar iyi forumlar ,

Sistemim bol usb ihtiyacı doğuruyor. Usb çoklayıcı almak istiyorum. Klavye, mikrofon, kamera , kablosuz şarj, rgb mousepad gibi bir çok usb gereksinimi olan cihazım var. Port yetersizliği sorunu yaşıyorum. 200-300 liraya işi çözmek istiyorum. Sayısal olarak en az 5 usb portu olan bir çoklayıcı işimi çözecektir. Bahsettiğim cihazlar genelde usb 2.0 ile yeterli aktifliği gösteriyor. Anakartım X570S torpedo max usb 3.0 çıkışım mevcut. Duruma göre usb 3.0 cihazlar önerebilirsiniz.

İstediğim özellikler;

1-) Temassızlık ve çalışmama gibi durumları olmasın(kaliteli bir marka gereksinimi oluyor)
2-) Görüntü ve tasarım olarak zarif olsa güzel olur.
3-) Kablosunun durumuna göre bana kablolama imkanında kolaylık sağlaması(kablo uzunluğu) Elzem değil.
4-) Ürünlerime zarar verecek bir kronik sıkıntısı olmaması
5-) Farklı tipte ürünler önerebilirsiniz. Örneğin çift taraflı bant ile masa altına yapışan bir model olur. Monitöre takılan bir model olur. Değerleniririz ve görmüş oluruz.

Tavsiyeler için şimdiden teşekkürler

Moderatörün son düzenlenenleri:

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,314
Selamlar,

Aslında aradığınız ürün Promate'nin Ezhub'ı fakat fiyatı son zamanlarda arttı. 2 ay önce 329 TL civarı geziyordu.

https://www.hepsiburada.com/promate...b-3-0-yuksek-hizli-5gbps-veri-p-HBV00000SMDS7

Alternatif olarak fiyat / performans ve ofiste 4 aydır kullandığım Dark Connect Master var. Memnunum ama 4 port var.

https://www.hepsiburada.com/dark-co...sb-hub-coklayici-dk-ac-usb341-p-HBV000005TOEO

Coverzone'un 7 portlusu daha uygun fiyata geliyor. Yorumlarını da araştırdım açıkçası memnun kalmış insanlar. Bu ürün işinizi görebilir.

https://www.hepsiburada.com/coverzone-7-port-usb-3-0-hub-coklayici-cogaltici-siyah-p-HBV00000ZO2V9

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
948

ozkanfe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Ben 3-4 farklı çoklayıcı kullandım yine de donma takılma sorunları yaşadım.Bence bu linkteki ürünle anakarttan direk çoklamak daha mantıklı geliyor.Ben de almayı düşünüyorum ama tam olarak karar veremedim henüz.Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir direk bu konu altından.Anakart üstünde 3 adet 2.0 portu var sağolsun corsair 2 tanesini kullanıyor.1 portum boş teklisini bulsam alacam ya da 2lisini alıp tek kabloyu takarım.Benim de erteledigim bir sorundu.Nzxt usb port konusunda biraz cimri davranmış.

Son düzenleme:

shogun

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
419
Ben 3-4 farklı çoklayıcı kullandım yine de donma takılma sorunları yaşadım.Bence bu linkteki ürünle anakarttan direk çoklamak daha mantıklı geliyor.Ben de almayı düşünüyorum ama tam olarak karar veremedim henüz.Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir direk bu konu altından.Anakart üstünde 3 adet 2.0 portu var sağolsun corsair 2 tanesini kullanıyor.1 portum boş teklisini bulsam alacam ya da 2lisini alıp tek kabloyu takarım.Benim de erteledigim bir sorundu.Nzxt usb port konusunda biraz cimri davranmış.

Anakartta boş usb portu varsa bu ürün daha mantıklı. Anakartta boş yuva yoksa pci express 1x usb çoklayıcılar var. Yorumlara göre onlardan da tercih edebilirsiniz.

KS

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
420
Hocam zarif istiyordunuz akin size zarif;
Kablosu kısa havada kalacak gibi duruyor. Ama bakacağım. Zarif duruyor ama öncelik sorunsuz performans.

alfais’in 3pin argb çoklayıcısını kullandım ürünlere zarar verdi. Mantığı beğensemde hem kasa içi kablolama kötü olacak çünkü anakarttan kasanın arkasına gelen kabloyu saklamak biraz zor hemde şuan o markaya karşı ön yargım mevcut.
Selamlar,

Aslında aradığınız ürün Promate'nin Ezhub'ı fakat fiyatı son zamanlarda arttı. 2 ay önce 329 TL civarı geziyordu.

https://www.hepsiburada.com/promate...b-3-0-yuksek-hizli-5gbps-veri-p-HBV00000SMDS7

Alternatif olarak fiyat / performans ve ofiste 4 aydır kullandığım Dark Connect Master var. Memnunum ama 4 port var.

https://www.hepsiburada.com/dark-co...sb-hub-coklayici-dk-ac-usb341-p-HBV000005TOEO

Coverzone'un 7 portlusu daha uygun fiyata geliyor. Yorumlarını da araştırdım açıkçası memnun kalmış insanlar. Bu ürün işinizi görebilir.

https://www.hepsiburada.com/coverzone-7-port-usb-3-0-hub-coklayici-cogaltici-siyah-p-HBV00000ZO2V9
İlk ürünün fiyatı yüksek geldi. Ama 4 çıkışı olan alternatifinizi beğendim. Onu değerlendirebilirim. Teşekkür ederim.
İstediğiniz fiyat bandında 5 portlu kaliteli bir ürün bulamadım. 4 portlu bu iki ürününe bakabilirsiniz:

UGREEN Type C USB 3.0
UGREEN Type C + Type A USB 3.0
ikinci seçenek uygun duruyor. Beğendim. Değerlendireceğim teşekkür ederim.
Hocam bende şu ürünü öneririm masaya sabitleme aparatı da var. Ürün kalitesi çok iyi.

masamda boydan boy mousepad olduğu için ürün kullanım amacına uymuyor. Ama listeme ekledim insanlara tavsiye edebilirim kullanışlı duruyor. Teşekkür ederim.
BaseUS, Ugreen ve McDodo markalarının ürünlerini öneririm.
Amazon BaseUS ve Ugreen ürünleri satıyor. Zaten hangi platformda ürünü bulursam bulayım amazondan almayı düşünüyorum. Bu iki markanın bu konuda avantajı var benim için.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri