USB over current status detected

Görkem kuzu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Anakartım Asus m5a97 re2.0 evo
Kasanın USB’lerini iptal ettim sorun onlarda değil .Anakartın USB’lerinden birinden kaynaklı ama bulamadım . Aklıma takılan diğer bir husus bu hata psu kaynaklı olmuş olabilir mi çünkü psu çok kalitesiz . Bilgisi olan yardım ederse çok sevinirim arkadaşlar

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
PSU yüzünden olma ihtimali var evet. Ancak önce tüm USB aygıtlarını sistemden sökün ve tek tek deneyin cihazları. Bir USB cihazı bu soruna yol açabilir.

KS

Görkem kuzu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Anakarttaki USB girişlerine hiçbir şey takılı olmadan da aynı hatayı verdi .İmkanını bulduğumda başka bir psu ile deneyeceğim .Bendeki psu tx 450 w hiçbir sertifikası yok . Değiştirmeyi düşünüyordum zaten

Hz.ETQ

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
683
Anakarttaki USB girişlerine hiçbir şey takılı olmadan da aynı hatayı verdi .İmkanını bulduğumda başka bir psu ile deneyeceğim .Bendeki psu tx 450 w hiçbir sertifikası yok . Değiştirmeyi düşünüyordum zaten
Sisteminizi öyle bi kasaya emanet etmeyin siminti cikarsa diğer parcalariniza da zarar gelebilir

KS

Görkem kuzu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sistem çok eski zaten uzun süre o psu ile kullandım bir kere ekran kartım yandı değiştirdikten sonra kısa bir süre içinde bu hatayı verince psu aklıma geldi. Şimdi onu değiştireceğim umarım anakartta sorun yoktur .

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
BIOS 'a girip USB 2.0 portlarını devre dışı bırakın ve sadece USB 3.0 portlarını deneyin.

KS

Görkem kuzu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
BIOS 'a girip USB 2.0 portlarını devre dışı bırakın ve sadece USB 3.0 portlarını deneyin.
Sadece 2.0 ları kapatmayı değil bütün USB’leri tek tek kapattım aklıma gelen tüm konfigürasyonları yaptım ama hepsinde de en az bir kere bu hatayı aldım . Sorun ya anakartın üzerinde başka bir yerden kaynaklı ya da psu sıkıntı çıkarıyor .
Usb girişlerine de az çok baktım kısa devreye sebep olabilecek bir şey göremedim .
Bu arada sistem:
Asus m5a97 le r2.0 ego
Amd fx8320
Quadro 2000
Kingston hyperx fury 1600 MHz 2 çarpı 8 16 ram
Kasanın kendisi de tx laser kasa diye geçiyor psu içinde gelmişti ekstra masraf olmasın diye kullanıyordum .

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Sadece 2.0 ları kapatmayı değil bütün USB’leri tek tek kapattım aklıma gelen tüm konfigürasyonları yaptım ama hepsinde de en az bir kere bu hatayı aldım . Sorun ya anakartın üzerinde başka bir yerden kaynaklı ya da psu sıkıntı çıkarıyor .
Usb girişlerine de az çok baktım kısa devreye sebep olabilecek bir şey göremedim .
Bu arada sistem:
Asus m5a97 le r2.0 ego
Amd fx8320
Quadro 2000
Kingston hyperx fury 1600 MHz 2 çarpı 8 16 ram
Kasanın kendisi de tx laser kasa diye geçiyor psu içinde gelmişti ekstra masraf olmasın diye kullanıyordum .
Power deneyin işe yaramazsa zaten anakart sıkıntılıdır.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri