USB Portu çalışmıyor

cihan2m

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
53
Arkadaşlar hero sistemi kurdum, ilk başta kasanın sadece arkada ki USB portları çalışıyordu, İsmail abi ile konuştum ön USB bağlantı kablosunu takmamışlar dedi ben taktım. Sonra fareyi denediğimde ne arkada ne önde ikisinde de çalışmamaya başladı, 1 adet USB'de çalışmamaya başladı. Bu ikisini ayrı cihazda denedim gene çalışmıyor(kasaya takıp kurcalamadan önce çalışıyordu) . USB portuna taktığımda mouse a ışık gelip hemen sönüyor hemen ne yapmam lazım?

Bu arada dandik başka bir mouse denedim şu an önde de arkada da çalışıyor, klavye filanda ikisinde de çalışıyor. Ama USB ve ilk mouse neden bozuldu onu anlamadım?

Fotoğrafta sağda ki siyah kabloyu ben taktım, biraz da solda ki kabloları kurcaladım.

Ekli dosyalar

• IMG_20220916_003749.jpg
    IMG_20220916_003749.jpg
    3.8 MB · Görüntüleme: 27

Than SKYWALKER

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
22
Arkadaşlar hero sistemi kurdum, ilk başta kasanın sadece arkada ki USB portları çalışıyordu, İsmail abi ile konuştum ön USB bağlantı kablosunu takmamışlar dedi ben taktım. Sonra fareyi denediğimde ne arkada ne önde ikisinde de çalışmamaya başladı, 1 adet USB'de çalışmamaya başladı. Bu ikisini ayrı cihazda denedim gene çalışmıyor(kasaya takıp kurcalamadan önce çalışıyordu) . USB portuna taktığımda mouse a ışık gelip hemen sönüyor hemen ne yapmam lazım?

Bu arada dandik başka bir mouse denedim şu an önde de arkada da çalışıyor, klavye filanda ikisinde de çalışıyor. Ama USB ve ilk mouse neden bozuldu onu anlamadım?

Fotoğrafta sağda ki siyah kabloyu ben taktım, biraz da solda ki kabloları kurcaladım.
Anakartında Bir Sorun Var Muhtemelen Kısa Devre Yapmış Bu Yüzden Rgb li Üst Segment Mouse Takınca Güç Vermekte Zorlanmış Kısacası Kısa Devre Olmuş Anakartı Değiştirmeleri Lazım Servise Gönder Tekrar PC Koliği Ara Seni Yönlendirirler Sanmıyorum Ama İnşallah Diğer Parçalar da Zarar Görmemiştir

KS

cihan2m

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
53
Anakartında Bir Sorun Var Muhtemelen Kısa Devre Yapmış Bu Yüzden Rgb li Üst Segment Mouse Takınca Güç Vermekte Zorlanmış Kısacası Kısa Devre Olmuş Anakartı Değiştirmeleri Lazım Servise Gönder Tekrar PC Koliği Ara Seni Yönlendirirler Sanmıyorum Ama İnşallah Diğer Parçalar da Zarar Görmemiştir
Hay şansıma ya bide çekiliş bilgisayarı idi değişim yaparlar mı sanmam :(

KS

cihan2m

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
53
Hocam bu arada bilgisayarı açar açmaz 16 GB usb takmıştım o hiç çalışmadı direkt onu bozdu. Bi usb taktım diye kısa devre yapması normal mi? Fareyi sonradan taktım

Than SKYWALKER

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
22
Hocam bu arada bilgisayarı açar açmaz 16 GB usb takmıştım o hiç çalışmadı direkt onu bozdu. Bi usb taktım diye kısa devre yapması normal mi? Fareyi sonradan taktım
Anakart Sorunlu o Kesin Sen Ara Ve Şöyle Çekilişten Gelen Sistemim Ağrızalandı De Ve Durumu Anlat Anakartın Kısa Devre Yaptığını Düşündüğünü Söyle

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Tek bir USB de sorun olmadığından bana da anakart sorunu olma ihtimali mantıklı geldi, çok denenebilecek bir çözüm bilmiyorum, bahsedildiği gibi dilerseniz servise gönderin

KS

cihan2m

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
53
şuan durumu ne ?
Abi işteyim akşam bakıcam en son işte usb ve mouse hiçbir türlü çalışmıyor başka cihazda da, o a4 tech mouse dandik olan çalışıyor sadece eve gidince yapmamı istediğin deneme olursa yaparım

KS

cihan2m

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
53
Anakart Sorunlu o Kesin Sen Ara Ve Şöyle Çekilişten Gelen Sistemim Ağrızalandı De Ve Durumu Anlat Anakartın Kısa Devre Yaptığını Düşündüğünü Söyle

Tek bir USB de sorun olmadığından bana da anakart sorunu olma ihtimali mantıklı geldi, çok denenebilecek bir çözüm bilmiyorum, bahsedildiği gibi dilerseniz servise gönderin

Yapmak zorundalar diye biliyorum çünkü ürünlerin 2 senelik garantileri var
Saolun arkadaşlar İsmail abi sağolsun geceden beri ilgileniyor

KS

cihan2m

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
53
Bu haliyle bilgisayarı kullanmam da sakınca var mı? Ona göre hiç ellemeyeyim belki geri isterler onarım-değişim için

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Anakart soketlerinde voltaj sorunu olduğu için zarar verme olasılığı yüksek. Normalde hata verip kendini korumaya alır ama siz de öyle bir durum da olmamış. Kullanmamanız en sağlıklısı

KS

cihan2m

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
53
Son düzenleme:
KS

cihan2m

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
53
@OceanLaB müsait zamanında ilgilenebilir misin Taner abi?

KS

cihan2m

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
53

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Maalesef efendim arayın ve servise bildirin ama öekilişten kazandığınızı da belirtin
Anakart bağlantıları ile ilgili teknik bilgiye sahip değilim. Yöneticiler biliyordur onlara danışın. Garanti konusu hediye sistemde eğer garantisi mevcutsa değişimle sonuçlanır muhtemelen ürün de arıza varsa.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri