USB tanınmadı hatası

Kayhan Öztürk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba sürekli aktif olarak kullandığım masaüstü bilgisayarımda resimdeki gibi hata vermeye başladı. USB'bağlantıları ilk takıldığından beri aynı birdenbire bu hatayı veriyor, teker teker butun donanımları cıkarttım fare klavye mikrofon gibi, sonra hepsini cıkarttım yine vermeye başladı. Sorun neden virüs mü girdi? Bilgisayarıma format mı atmak gerek? Windows 10 her şeyi orijinal ve güncel anlamış değilim, güvenlik Defender herhangi bir bir tehditte bulmadı, ne yapmak gerekir?

Bileşenlerim;
Z490M Mortar MSI
i7 8700K
16 GB RAM
GTX 1060 6 GB ASUS STRIX

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Aygıt Yöneticisinden hataya neden olan aygıtı bulun zaten ünlem vs. olur üzerinde sağ tıklayıp güncelleyin işe yaramaz ise devre dışı bırakın.

57Alay

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Aygıt Yöneticisinden hataya neden olan aygıtı bulun zaten ünlem vs. olur üzerinde sağ tıklayıp güncelleyin işe yaramaz ise devre dışı bırakın.

Baktım herhangibi ünlem vs birşey yok herşeyi cıkarttım yine devam ediyor ne yapmak gerek?

ugur.gozaydin' Alıntı:

Baktım herhangibi ünlem vs birşey yok herşeyi cıkarttım yine devam ediyor ne yapmak gerek?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
O halde harici bir bildirim ki bunu virüs vb. zararlılar yapabilir. Size tavsiyem iyi bir antivirüs yazılımı ile sistemi bir taratın. Kaspersky Total Security, Bittefender Total Security veya Malwarebytes yazılımlarından birisini öneririm. Özellikle sondaki bu tarz solucan benzeri zararlılarda daha iyidir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri