uzamsal ses 7.1 yok

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Malik Karasu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
7.1 yapma seçeneği yok. yeni aldığım kulaklıkta dolby access var ama oda 7.1 değil. boom 3d kullandım ama garip geldi.
a35425763ab.png

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Dollby Atmos daha iyi bir deneyim sunar Sanal 7.1 özelliğinden daha net ve doğru sesler verir yapısı gereği böyle çalışıyor zaten. Ayrıca Windows Sonic 7.1 özelleştirilmiyor Boom 3D ayarları gibi gelişmiş bir ayar bölümü yok Boom 3D 7.1 özelliğini beğenmediyseniz bu Windows Sonic 7.1 özelliğini hiç beğenmezsiniz.

Soruna gelirsek kontrollerinizi yapalım doğrumu değil mi bakalım.

Şuan aktif ses aldığınız aygıtın özelliklerine tıkladığınızdan emin olun. Bunun için Ses simgesine sağ tıklayın ve Ses Düzeyi Karıştırıcıya tıklayın. Açılan pencerede ilk sekmedeki aktif olan aygıt şuan ses aldığınız aygıttır ve onun özelliklerine bakın.

Bu doğru ise yine Ses simgesine sağ tıklayın ve Uzamsal ses kısmını Kulaklıklar için Windows Sonic yaptığınızdan emin olun.

Ayrıca eğer kulaklığınız Dollby Atmos destekliyse yazılım bu Windows Sonic ayarına erişmenize engel oluyor olabilir yazılımı önce kapatın sonra deneyin.

Windows 'un güncel olduğundan emin olun bu özellik Windows güncellemesi ile geliyor.

KS

Malik Karasu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Dediğiniz şekilde baktım ama yok.
Yeni gelen Windows güncellemesinden sonra yok oldu. İyi de değilmiş zaten.
En iyisi Dolby + boom 3d kullanayım :) aynı anda kafası karışır mı acaba?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Bilmem ikisi ayna anda nasıl olur deneyin. Siz Windows 1903 'mü kullanıyorsunuz ben halen daha 1809 kullanıyorum yeni 1903 güncellemesi kaldırıyor olabilir ayarı bilemiyorum.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri