Üzerine yağ döktüğüm salça kaç günde bozulur?

kletan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Merhaba bildiğimiz klasik teneke kutudaki salçaya üzerini biraz geçecek kadar yağ döktüm geç bozulsun diye, bu salça kaç günde bozulur? buz dolabında saklıyorum kapağı var diye bi poşet vs. bir şeye geçirmedim.

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Salçanın üstünde donunca mı ne salçayı bir nevi koruyor galiba aslında mantıklı bir şey ama kimsenin günü bileceğini sanmıyorum.

XXL

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
357
niye böyle bi şey yaptın ki

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
347
Selamlar,

Salça kutusunun içerisine yağı döktükten sonra kenarlarda kalan (yağ ile temas etmeyen) salçaları peçete ile silin yoksa üst taraf küflenir alt tarafa birşey olmaz ama alırken küfü dağıtabilirsiniz. Yağ döktüğün salça ve tarif ettiğim gibi kullanabilirsen uzun bir süre seni idare eder.

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
620
Merhaba bildiğimiz klasik teneke kutudaki salçaya üzerini biraz geçecek kadar yağ döktüm geç bozulsun diye, bu salça kaç günde bozulur? buz dolabında saklıyorum kapağı var diye bi poşet vs. bir şeye geçirmedim.
Bizde salça geldiğinde şişelendikten sonra hemen kullanılmayacağı zaman yağ döküyorlardı üstüne, hani 3 kavanoz salça var, 3. kavanoza gelene kadar ki sürede bozulmasın diye koyuyorlardı. Kullandığın salçanın üzerine dökmen bi nebze etkili olur ama asıl amacı açılmadan uzun süre saklanması diye biliyorum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri